פסטיבל דרום אדום 2023

פסטיבל דרום אדום 2023 חוזר, זו השנה ה-18 במהלך חודש פברואר. על רקע הכלניות שיכסו את צפון הנגב במרבדים אדומים וססגוניים, יתקיימו מגוון רב של פעילויות לכל המשפחה, חלקן ללא תשלום: מסלולים, סיורים והפעלות בין הפרחים, שווקים וירידים חקלאיים, צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל לזכרה של שושנה דמארי, מרוץ הכלניות ועוד המון. 1-28 בפברואר 2023, ברחבי צפון הנגב.

פסטיבל "דרום אדום" חוזר זו השנה ה-18, עם מרבדים אדומים ושלל פעילויות במרחבים הירוקים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב. גם השנה קרן קיימת לישראל שותפה לחגיגה האדומה ותקיים ביערות ובחניוני קק"ל, בהם עיקר מוקדי הפריחה, שלל סיורים מודרכים בעלות סמלית של 10 ₪.

הפסטיבל יתמקד השנה בערכי השמירה על הסביבה, המיחזור והקיימות, ויקיים שלל פעילויות בנושא במהלך הפסטיבל.

מרוץ הכלניות המסורתי יתפרס על פני 3 ימים, בתאריכים 8-10.2, ויספק חוויית ריצה בין שדות חקלאיים ופריחה. גם צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל, לזכרה של ענקית הזמר שושנה דמארי, תתקיים על פני 3 ימים בתאריכים 15-17.2.

מרוץ הכלניות בפסטיבל דרום אדום. צילום: רפי בביאן

וכשהערב יורד, זו השעה של דרום אדום Liveוהשנה יגיעו להופעות: אדיר מילר, עמיר בניון, רמי קליינשטיין, שלומי שבן מארח את שולי רנד, דיויד ברוזה, יובל דיין, שלומי קוריאט, ג'ימבו ג'יי והתקווה 6.

לאורך כל השבוע ניתן להגיע לבקר בשדות האינסופיים של הכלניות בצפון הנגב, וליהנות מעשרות פעילויות באתרים בסביבה כמו קטיף תותים וירקות, סיורים חקלאיים, מגוון סדנאות יצירה, סיור מודרכים, ביקורים בחוות, טיולי אופניים בשטח ועוד המון.

מי שישתתף באירועי הפסטיבל בימים א'-ד', ייהנה גם מעד 50% הנחה למגוון פעילויות, בחסות בנק הפועלים.

ובמהלך סופי השבוע, 7 אתרי מורשת בצפון הנגב יפתחו בכניסה ללא תשלום.

דרום אדום בשוקדה. צילום: רפי בביאן

גם חובבי הקולינריה ימצאו בפסטיבל מגוון גדול של סיורים קולינריים, עגלות קפה, בשלנים ביתיים, יקבים ומבשלות, מסעדות וסלי פיקניק מעולים, שרק צריך להזמין מראש ולאסוף בדרך אל הטבע.

בנוסף, לא פחות מ-15 שווקים וירידים יתקיימו בימי הפסטיבל, והם יציעו למבקרים את מיטב התוצרת המקומית, עם דוכני אוכל מוכן, ירקות ופירות, גבינות, בירות ויין, יצירות אומנות ועוד. ראו גם: פסטיבל דרום אדום 2022 – איפה אוכלים?

במהלך שני ימי שישי, הקהל יוכל לקחת חלק במיצב אומנות ייחודי, בחסות תפוצ'יפס, שבו יוצגו שלוש כלניות ענק בחניון באר מרווה. במקום יחולקו לקהל חטיפי תפוצ'יפס, והאריזות הריקות ישולבו במיזם.

בחסות איגודן תתקיים הצגת הילדים "משימת המגבונים" – הופעה מהנה וערכית, שתקיים ללא תשלום בחוות אל היען ובחצרים. וב-4 אתרים נוספים (אורי תותים, משתלת בלבן, משק 77 ומבוך מרים) יוצבו מקררים פתוחים לחלוקת מוצרים של טרה, ללא תשלום.  

פסטיבל דרום אדום.
פסטיבל דרום אדום. צילום: רפי בביאן

תחנות מידע למטיילים:

כל שישי ושבת במהלך חודש פברואר, בשעות 10:00-16:00
מורי דרך מוסמכים ישמחו לסייע למטיילים במתן ייעוץ למסלולים ואטרקציות שיהיו במהלך הפסטיבל.
את מורי הדרך תפגשו בשלוש תחנות מידע של רט"ג :
הגשר התלוי – נחל הבשור –
waze  \ מצפה אנז"ק – בארי –  waze בכניסה הדרומית לשמורת מכתש בארי \
שמורת להב צפון
–  waze  סמוך לכניסה לשמורה מול קבוץ להב.

תחנות הסברה בערבית, כל ימי  שבת, בפברואר 2023  09:00-15:00
בארבעה מוקדים: באר מרווה, גשר תלוי, חניון רעים, יער דבירה

לכתבה מורחבת עם כל הסיורים המתוכננים- לחצו כאן

לכתבה המורחבת עם כל הפעילויות והאטרקציות למשפחה – לחצו כאן

פסטיבל דרום אדום, 1-28.8, ברחבי צפון הנגב

פרטים מלאים באתר תיירות שקמה בשור: https://www.habsor.co.il/

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות