דלקת עיניים טיפול טבעי – תרופות הסבתא שמעלימות דלקות בעיניים במהירות

גלו כמה דרכים טבעיות, קלות ומהירות לטיפול בדלקות בעין.

כמה פעמים קרה לכם שקמתם בבוקר עם עיניים אדומות וצורבות, או ראיתם את הילדים בסביבתכם משפשפים את העיניים? סימנים אלה מבשרים, פעמים רבות, על דלקת בעין.
הסיבות לדלקות העיניים הן מגוונות ורבות מאוד. מה שבטוח הוא שבכל מקרה – נעים זה לא.

איך מהם הדרכים להתמודד עם דלקת עיניים באמצעות טיפול טבעי?

1.מלפפון

הדרך הטבעית הקלה והמוכרת ביותר לטיפול בדלקות עיניים היא הנחת פרוסות מלפפון על העיניים למשך כ- 10 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום. זה קל, פשוט ונגיש, ואם תשאלו אותי, גם מאוד נעים. אבל יש גם דרכים אחרות, לא פחות טובות, אבל בהחלט פחות מוכרות:

2. קומפרסים

טיפול ראשוני מוצלח לעין מודלקת יהיה בעזרת קומפרסים, תחבושות לחץ רטובות, בשילוב חומרים טבעיים בעלי תכונות מרפא. זה עוזר לשמור על הלחות החיונית בעין וגם להחדיר את החומרים המרפאים. במקרים מסוימים אפשר גם לטפטף ישירות לתוך העין עצמה, כדי לזרז את תהליך ההחלמה.

אז איך מכינים קומפרסים? קודם כל נכין חליטה של תה קמומיל. חליטה חזקה שתהיה כמעט כמו תמצית, רצוי משני תיונים, וניתן לה להתקרר. אחרי שתמצית הקמומיל פושרת, נטבול בה כדור צמר גפן. נסחט אותו מעט ונצמיד לעין המודלקת לכמה דקות. נחזור על הנחת הקומפרסים כארבע פעמים ביום.

3. מיץ כרוב

במקביל, תוכלו לטפל בעין על ידי טפטוף מספר טיפות של מיץ כרוב טרי סחוט כמה פעמים ביום. את המיץ אפשר להכין באמצעות מסחטה לירקות קשים, והוא יעזור להרגיע את העין ולהיפטר מהדלקת.

4. אלוורה

ההמלצה הכי טובה שאני יכולה לתת לטיפול מהיר ויעיל בדלקת עיניים, היא שימוש בג’ל מאלוורה רפואית. לא מדובר על הג’ל בקופסה הירוקה שקונים בחנויות הפארם, ממש לא. מדובר על הדבר האמיתי – ג’ל שסחטנו מחתיכת עלה של צמח האלוורה. בזכות הרכיבים נוגדי הדלקת הטבעיים שבו, הוא מרפא את הדלקת בעין באופן כמעט מיידי.

איך משתמשים באלוורה לטיפול בדלקת? פשוט חותכים חתיכה מעלה בשרני של האלוורה הרפואית. “חולבים” אותה לתוך כלי ומורחים את החומר ישירות על עין סגורה. לא נורא בכלל אם מעט ג’ל ייכנס לתוך העין – זה אפילו עדיף!  תחזרו על מריחת הג’ל לפחות שלוש פעמים ביום, ולא תאמינו כמה מהר דלקת העיניים תעלם.

מומלץ לקרוא גם:

כאבים באוזניים? נסו את תרופת הסבתא הזו

הצטננתם? ספרו לסבתא! (יש לה כמה תרופות טבעיות בשבילכם)

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות