תרופות סבתא לכאבי גרון

רגע לפני האנטיביוטיקה: קבלו פתרונות טבעיים לטיפול והקלה בכאבי גרון

כשהעונה הקרה מתחילה, מתחילה במקביל גם עונת כאבי הגרון.
רובנו, אם לא כולנו, סובלים לפחות פעם אחת בחורף מכאבי גרון. במרבית המקרים, כאבי הגרון נוצרים לאחר שמתפתח בגרון זיהום ובעקבותיו מופיעה גם דלקת.
כאבי הגרון מורגשים היטב בעיקר בזמן שאנחנו בולעים אוכל או שתייה, ואם אנחנו מתעלמים מהם – הם לרוב רק הולכים ומתעצמים, עד שהם הופכים לבלתי נסבלים.
ברפואה העממית יש מגוון של טיפולים שיכולים לעזור לנו עם כאבי הגרון. טיפולים אלו מתרכזים בשני דברים מרכזיים – הן בעזרה לגוף במאבק נגד הגורם המזהם על ידי חיטוי מקומי, והן בהקלה על הגודש והגירוי שנוצרים בגרון בזמן זיהום ודלקות.

אז איזה תרופות סבתא לכאב גרון קיימות?

מי מלח

כדי לחטא את הגרון, אחת מתרופות הסבתא לכאב גרון היעילות ביותר, היא שימוש במי מלח. פשוט שמים בכוס אחת של מים פושרים, כפית אחת של מלח שולחן רגיל ומערבבים היטב. במי המלח נשתמש בשביל לבצע שטיפה של חלל הפה על ידי גרגור שלהם. למרות הטעם המלוח והלא נעים, מומלץ לגרגר לפחות 15 שניות רצופות, כדי להבטיח שמי המלח מגיעים כמה שיותר לאזור המודלק. על הפעולה הזאת חוזרים כמה פעמים ביום והיא תסייע גם בהקלה על הכאבים.

דבש

כדי להקל על הגודש בגרון ולהקל על הכאבים, דבש הוא תמיד בחירה נהדרת. הודות לתכונות האנטי-בקטריאליות שלו, הדבש עוזר לנו להילחם בגורם הזיהום ובמקביל מקל מאוד על הכאב. את הדבש אנחנו יכולים לקחת כמות שהוא, פשוט עם כפית, ולמצוץ אותו לאט, או שאנחנו יכולים לשלב אותו ביחד עם חומרים טבעיים אחרים, וליהנות בנוסף מהתכונות הרפואיות שלהם.
לדברי בדואים זקנים, דבש הולך מצוין עם כורכום טחון. על כל כפית דבש שמים כפית כורכום, מערבבים ולוקחים בין שלוש לארבע פעמים ביום.
אם הטעם הזה חזק לכם מידי, פשוט שלבו את הדבש בכל חליטת צמחים או תה שאתם אוהבים.

פרופוליס

תרופת סבתא נוספת לכאבי הגרון היא בעזרת פרופוליס – אנטיביוטיקה טבעית שמכינות לנו הדבורים. ניתן לקנות את הפרופוליס בחנויות טבע, גם כגרגירים וגם כסוכריות עם תוספת פרופוליס. אפשר למצוץ אותם בכל פעם שכואב הגרון.

לסיום, אם הכאבים ממשיכים, תעשו לעצמכם טובה ואל תחכו להחמרת המצב, פנו לטיפול רפואי בהקדם, והעיקר שתהיו בריאים.

מומלץ לקרוא גם:

בריאים בטבעי – כל תרופות הסבתא שאתם חייבים להכיר!

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות