לא חייבים תרופות: כל הדרכים הטבעיות להורדת חום

תרופות סבתא שכדאי להכיר להורדת חום במהירות וביעילות.

הגוף שלנו הוא מכונה מתוחכמת מאוד. כאשר נוצרים בגופנו זיהומים, כתוצאה מחדירת פולשים חיצוניים כמו חיידקים, פרזיטים או וירוסים, המערכת החיסונית שלנו, כשומר נאמן, יוצאת למלחמה בזיהום. מלחמה זו מתבטאת גם בעליית חום הגוף שלנו.
למעשה, עליית חום הגוף מסייעת למערכת החיסון שלנו להיאבק בפולשים ביעילות גדולה יותר. לכן כאשר מדובר בחום שאינו מאוד גבוה ושאינו לאורך זמן רב – מומלץ להימנע מהורדת החום.

עם זאת, לעיתים החום עלול להיות מסוכן

כשחום הגוף גבוה לאורך זמן או עולה לטמפרטורות גבוהות מאוד, הדבר עלול להיות מסוכן לנו. הוא עלול לגרום לפרכוסים, במיוחד כשמדובר בתינוקות וילדים קטנים, ולכן במצב כזה – חייבים לטפל בו.
רובנו ממהרים לבלוע תרופות וכדורים שונים להורדת החום, בעוד שברפואה העממית יש המון תרופות טבעיות שיכולות לעזור. לא חייבים בהכרח לקחת אותן דרך הפה ואינן מכילות כימיקלים בעייתיים.

אז אלו תרופות סבתא קיימות להורדת החום?

גרבי כותנה וחומץ

אחת מתרופות הסבתא המוכרות ביותר לחום גבוה היא לקחת זוג גרבי כותנה, להרטיב אותם בחומץ רגיל עד שיספגו טוב טוב, לסחוט היטב ומיד לגרוב אותם, בין אם לעצמכם, או לילד החולה. לאחר מכן, מכסים את הרגליים עם הגרביים בשמיכה או בשקית ניילון, כדי למנוע את הרטיבות במיטה והולכים לישון. החום יירד לו לאט לאורך כל הלילה, כך שבבוקר תרגישו הרבה יותר טוב.

אמבט

טיפ מצוין נוסף להורדת החום במהירות וביעילות הוא טבילה באמבט של מים פושרים. שימו לב, לא מדובר באמבטיה עם מים קרים מאוד, כמו שרבים חושבים – זה עלול להכניס את הגוף לשוק. הכוונה למים פושרים קרירים, כאלה שהגוף יכול לסבול ומצננים אותו. צריך לשבת באמבטיה הפושרת כעשרים דקות לכל הפחות, אז תתאזרו בסבלנות לפני שאתם קופצים החוצה ואומרים “זה לא עוזר”. ירידה של בין שלוש לחמש מעלות מובטחת.

קומפרסים קרים

פתרון טבעי נוסף להורדת החום ולהקלה בתחושה הרעה, הוא קומפרסים קרים על המצח והגוף. הכינו את הקומפרסים בעזרת מגבת מטבח נקיה טבולה במים קרים והחליפו אותה בכל כמה דקות.

בכל מקרה של חום, הכי חשוב זה לא לשכוח לנוח. לאפשר לגוף להילחם את המלחמות הצודקות שלו. מה גם שזה תירוץ נהדר ליום חופש – נצלו אותו.

מומלץ לקרוא גם:

לילד חום גבוה: מתי אתם חייבים לרוץ איתו למיון ומתי מומלץ לטפל בו בבית?

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות