כאבים באוזניים? נסו את תרופת הסבתא הזו

כואבות לכם האוזניים? לא תאמינו מה ששום, לבנדר ומלח גס יכולים לעשות כדי לשפר לכם את המצב.

אחד מהכאבים שמסוגלים לשגע אותנו, ולהשאיר אותנו חסרי אונים, במיוחד כשזה קורה לילדים קטנים הם כאבים באוזניים.

מה גורם לדלקות אוזניים?

ברוב המכריע של המקרים, מדובר בזיהום שחדר לנו לאוזן ומפריע לניקוז נוזלי האוזן והוא הגורם להתפתחות של דלקת.
במערכת של האף – אוזן – גרון, ישנם מעברים שמחברים בין שלושת האיברים. כך אם יש, למשל, דלקת בסינוסים או בגרון, הזיהום יכול בקלות לעבור גם לאזניים.

מאחר שבעיות אוזניים מלוות את בני האדם בערך ממתי שיש להם אוזניים, התפתחו ברפואה העממית, לאורך הדורות והנסיון, כמה טכניקות מצויינות שיכולות לסייע מאוד בטיפול ובהקלה על כאבים באוזניים, באופן טבעי לחלוטין:

שמן שום

השום הוא אחד מהצמחים הידועים ביותר בתכונות האנטי-בקטריאליות שבו ובמקרים מסויימים הוא אפילו יכול להחליף אנטיביוטיקה. טפטוף של כ- 2 טיפות שמן שום חמים לתוך האוזן, 3 פעמים ביום, יכול לשמש אותנו כטיפול ראשוני יעיל מאוד לכאבים באוזניים.

כיצד מכינים שמן שום? פשוט חממו 3 שיני שום כתושות טוב-טוב עם חצי כוס שמן זית למשך כ- 2-3 דקות בלבד. בכל מקרה, חשוב שלא לתת לשמן להגיע למצב של רתיחה. לאחר החימום, סננו את השמן כדי להוציא את כל החתיכות הקטנות של השום מתוכו, וכעת ניתן להשתמש בו.
את שמן השום שהכנתם ניתן לשמור במקרר לתקופה של עד שבועיים. בכל פעם שרוצים להשתמש בו, פשוט מחממים אותו מעט.

שמן לבנדר

גם שמן לבנדר יעשה טוב את עבודה. ניתן לרכוש אותו בחנויות הטבע. יש לטפטף 2 טיפות, שלוש פעמים ביום, לתוך האוזן.

מלח גס

להשלמת הטיפול, ניתן להכין גם קומפרסים, בכל פעם שמרגישים כאבים. חממו מלח גס במחבת על אש נמוכה. אחרי החימום, העבירו את המלח למטלית או מגבת בד נקייה והצמידו לאוזן הכואבת. רק שימו לב, כמובן, שהמלח לא חם מידי. לא צריך להוסיף גם כוויה לאוזן שכואבת ממילא.

חשוב מאוד לטפל בדלקת האזניים מהר וביעילות. אם למרות הטיפול הטבעי כאבי האוזניים ממשיכים, פנו לקבלת טיפול רפואי אצל הרופא שלכם.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות