הקיץ מייבש לכם את כפות הרגליים? טפלו בהן בעזרת חמאת שיאה

אורלי תגר, ארומתרפיסטית, עם טיפ מנצח איך לטפל ביובש בכפות הרגליים באופן טבעי.

אצל רבים מאיתנו, עור כפות הרגליים נוטה ליובש. זה לא נוח, לא אסתטי וכשהיובש מתפתח לחריצים והחריצים מתפתחים לפצעים של ממש, זה אף עשוי להיות כואב מאוד, מגביל, מזוהם ודלקתי.

סיבות נפוצות לכפות רגליים יבשות הן: שתיית כמות לא מספקת של מים באופן יומיומי, מזג אוויר יבש, הליכה יחפה והזנת העור בקרמים סינתטיים.

אז מה עושים? ראשית חשוב מאוד לשתות הרבה מים, גם בקיץ וגם בחורף. שתיה בלתי מספקת של מים מובילה מהר מאוד ליובש בעור במקומות שונים בגוף. ביניהם בכפות הרגלים.
בנוסף, כדאי להימנע ככל הניתן מהליכה יחפה על הרצפה. הימנעו גם משימוש בקרמים סינתטיים. הם מכילים כמויות גדולות של מים וחומרים שלטווח הארוך רק מייבשים את העור עוד יותר.

במקום הקרמים הסינתטיים, אני ממליצה לכם להשתמש בחמאת שיאה.
חמאת שיאה היא חמאה טבעית לחלוטין. היא מופקת מאגוז השיאה הגדל באפריקה. חמאת השיאה עשירה באופן מיוחד. לכן מריחה של כמות קטנה ממנה בכל פעם – תזין את העור באופן מופלא.
אם תרצו להשקיע עוד קצת, תוכלו לרכך את חמאת השיאה מעל מקור חום ולשלב כמה טיפות שמן אתרי גרניום. הוא יעזור לעור למשוך אליו לחות אפילו יותר, וגם יוסיף ניחוח נפלא.
אם יש לכם סדקים,  אפשר להוסיף כמה טיפות שמן עץ התה או לימון כדי לחטא אותם היטב.

על מנת למנוע את היובש בכפות הרגליים, הקפידו על מריחתן, ערב ערב, לפני השינה, בחמאת השיאה הטבעית. זהו הזמן הטוב ביותר לאפשר לעור לספוג את חומצות השומן ביסודיות.

הכותבת היא אורלי תגר, ארומתרפיסטית ומומחית לרוקחות וקוסמטיקה טבעית.

מומלץ לקרוא גם:

טיפול ביתי לכפות רגליים יבשות

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: