הדברים הכי דוחים שלא ידעתם ששמים לכם באוכל…

עיתון אמריקאי חשף כמה רכיבים ממש דוחים ואפילו מסוכנים שנמצאים לכולנו באוכל.

מערכת
18.08.2021

לפעמים, כשאנחנו אוכלים ג’אנק פוד, אנחנו מעדיפים שלא לדעת מה יש בו, כי ברור לנו שיש בפנים רכיבים שיוציאו לנו את כל התיאבון… אך מה לגבי מזון מוכן רגיל, מזון של יום יום, שנתפס כ”מזון בטוח”, כמו לחם, דגנים ומשקאות מוגזים?
העיתון האמריקאי המקוון, “הפינגטון פוסט“, חשף את רשימת הדברים הדוחים ו/או מסוכנים ביותר, שאתם ממש לא תאמינו שנמצאים לכולנו באוכל. קבלו 9 דוגמאות מגעילות במיוחד:

1. הפרשות אנאליות של בונה (שמו ברשימת הרכיבים: Castoreum, ולפעמים מסתתר מאחורי הגדרות כלליות כמו “משפרי טעם ממקור טבעי”). הפרשות הבונה משמשות לחיזוק טעמים, בעיקר במאכלים בטעם וניל.

2. שיער אנושי ו/או נוצות ברווז (שמו ברשימת הרכיבים: L-Cysteine). תאמינו או לא, התרכובת הזאת משמשת לחיזוק הטעם והיא מאוד נפוצה בתעשיית המזון, ומשמשת בהכנת לחמים, עוגות, בייגלס ועוד.

3. זפת פחם (שמו ברשימת הרכיבים: צבעי מאכל). נמצאת כמעט בכל המזונות המוגדרים כמזונות המכילים צבעי מאכל מלאכותיים. מסוכנת לבריאות.

4. חומר נגד קפיאה (שמו ברשימת הרכיבים: Propylene Glycol). חומר רעיל, המשמש בעיקר לעיבוי רטבים מוכנים לסלט.

5. חומר דוחה אש (שמו ברשימת הרכיבים: Brominated vegetable oil, BVO). חומר המצוי בעיקר במשקאות קלים בטעמי לימון, ועלול לגרום לבעיות נוירולוגיות ולהתפתחות מינית מוקדמת בילדים.

6. תוסף דלק ביו-דיזל
 (שמו ברשימת הרכיבים: Tertiary butylhydroquinone TBHQ). רכיב מסוכן לבריאות הנמצא בסוגים מסויימים של נאגטס עוף.

7. חול (שמו ברשימת הרכיבים: Silicon dioxide, צורן דו-חמצני). חומר המאזן לחות ומונע התגבשות, המצוי בעיקר במלחים, מרקים מוכנים ועוד.

8. תוסף דלק מטוסים (שמו ברשימת הרכיבים: Butylated hydroxytoluene, BHT). הרכיב הזה עוזר לשמור על טריות המזון לאורך זמן, ומצוי בעיקר בדגני בוקר.

9. אבקת בוראקס (שמה ברשימת הרכיבים:  E285). תרכובת כימית של נתרן בוראט, המשמשת לניקוי בכל בית בארה”ב ופחות מוכרת בארץ, ומצויה גם כחומר משמר במאכל היוקרה קאווייאר.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות