אחרי הלידה: מה מציעה הכירורגיה הפלסטית

מומחים לכירורגיה פלסטית עם הסברים על כל הטיפולים המוצעים כיום לשדרוג המראה אחרי הלידה.

אחת הפנטזיות של נשים אחרי הלידה היא להגיע לברית או לבריתה של תינוקן כשהן רזות וחטובות. אבל מה לעשות שחלומות לחוד, ומציאות לחוד. סביר, שלא תגיעי לאירוע של הרך הנולד כשאת נראית כמו שהיית לפני ההיריון (למעט אולי יחידות סגולה). לאחר הלידה הגוף עדיין רגיש וזקוק לזמן על מנת לחזור לעצמו: העור מתכווץ, הרחם חוזר לממדיו המקוריים, התפרים מחלימים, נפחי הנוזלים וההורמונים מתאזנים לאיטם ועדיין מורגשות בצקות כחלק מדרכו של הגוף לנקז את עודף הנוזלים שצבר בתקופת ההיריון. חשוב להניח לגוף להחלים מההיריון ומהלידה ורק אחרי שנה, אם את עדיין לא מרוצה, להתחיל בפרוצדורות ניתוחיות לשדרוג המראה.

הטיפולים הקיימים

הבקשות הפופולריות בקרב נשים לאחר הלידה הן לשפר את מראה החזה, לבצע שאיבות שומן ולמצק את הבטן.

ניתוחי חזה 
לאחר הלידות וההנקות, השדיים לא פעם מאבדים צורה ונראים מרוקנים ונפולים ובפני המבקשות ישנן שלוש אופציות:
נשים שהשד שלהן רק התרוקן אבל אינו נפול – יכולות לעבור ניתוח להגדלת חזה בו מחזירים את הנפח לשד באמצעות שתל המוכנס אל מתחת לרקמת שריר החזה.
במקרים שבהם השד צנח אך קיימת מספיק רקמת שד – יכולות המטופלות לעבור ניתוח להרמת השד בו מעוצב השד מחדש, כולל מיקום מחודש של הפטמות. הצלקת נותרת סביב הפטמה ובקו העובר מהפטמה ומטה עד לקפל השד התחתון. ההרמה גורמת לשד לאבד מעט מגודלו.
כשהשד התרוקן ונותרת בעיקר מעטפת של עור ופטמה צנוחה – הניתוח המתאים הוא כזה המשלב הרמה והגדלה בו זמנית.
ההחלמה אורכת כשבועיים עד חודש ומלווה בתחושת נפיחות שיורדת בהדרגה. לאחר הניתוח יש ללבוש חזיית ספורט תומכת ואחרי כן אפשר לשוב לפעילות רגילה.

ניתוחים למתיחת בטן
לרוב, לאחר הריונות, הבטן התחתונה הופכת מדולדלת ורפויה, ממש כמו אחרי דיאטה – עודפי העור לא נעלמים ולא נמתחים. בניתוח, יוצרים חתן לאורך הבטן התחתונה – קרוב למפשעה (בדרך כלל בהתייעצות עם המטופלת, יוצרים את הקו כך שיתאים לקו הלבנים ובגד הים שלה), מסירים את עודפי העור והשומן, מהדקים את השרירים הרפויים ודופן הבטן מעוצבת מחדש ויוצרת מראה חטוב ואסתטי.
ההחלמה אורכת כשבועיים, שבמהלכם מומלץ לא לעסוק בפעילות גופנית. הצלקת בדרך כלל עדינה ודקה ככל הניתן. עם הזמן עוברת הצלקת תהליך של בשלות ומשנה את צבעה מאדום לצבע העור והופכת רכה למגע.

שאיבות שומן
במקרים בהם קיים מצבור של שומן באזורים שונים בגוף שאינו נעלם, ניתן להסירו באמצעות שאיבה המפסלת ומחטבת את האזור. מדובר בשומן המתרכז במוקדים מסוימים כמו בירכיים, בישבן, ולעיתים אפשר לשאוב גם מאזור הבטן – אם אמנם מדובר רק בשומן כשאיכות העור שמורה ושרירי הבטן לא רפויים. בעת הצורך אפשר לשאוב שומן גם מאזורים פחות נפוצים כמו אזור הברכיים, השוקיים ולעיתים בגב ובמותניים. חשוב ביותר להגיע לפעולה זו אחרי דיאטה, משום שכמות השאיבה המותרת מוגבלת. שאיבה בכמות גדולה עלולה להיות מסכנת חיים.

טיפולי פנים
לאחר גיל 40 ניכרים סימני התבגרות ראשונים על עור הפנים. בגילאים הללו בדרך כלל אין צורך במתיחת הפנים ואפשר להסתפק בהזרקות בוטוקס וחומרי מילוי שניתן לעשות עוד לפני תום השנה הראשונה ללידה בתנאי שאינך מיניקה. ניתן לשלב הזרקות בוטוקס למצח ולאזור העיניים (“המניפה”) והזרקות חומצה היאלורונית או שומן לאזורים התחתונים בפנים – צידי האף והפה, השפתיים וליד הסנטר. כיום נוטים למלא נפחים ולא רק להחליק קמטים. מילוי הנפח תורם להצערת הפנים ולמראה קורן ויפה. את הטיפולים הללו מבצעים אחת ל-12-3 חודשים, בהתאם לצורך. בחלוף הזמן יש צורך בפחות טיפולים כיוון שהטיפול ממלא קמטים ישנים והמילוי מקטין היווצרות קמטים חדשים.

לכי על בטוח
עשי את הניתוח במקומות מורשים, מקצועיים ומוסמכים. אם את מעוניינת במספר ניתוחים לשיפור המראה, מומלץ לבצע אותם בנפרד, מאחר ובדרך זו רמת הסיבוכים פוחתת, וההחלמה נכונה וטובה יותר. מעבר לכך – תוכלי להעריך טוב יותר את המראה החדש שלך, אם תדאגי בכל פעם איבר אחר בגופך.

הטיפים המצורפים באדיבות:
ד”ר עמוס לויאב – מומחה בכירורגיה פלסטית, רופא ראשי ברשת מרפאות כללית אסתטיקה.
ד”ר אלה אגוזי – רופאה מומחית לרפואת עור וטיפולי אסתטיקה רפואית במרפאת כללית אסתטיקה.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות