מכשירים חשמליים שחובה להחזיק במטבח

אלו מכשירים חשמליים אתם חייבים במטבח ועל אילו אפשר לוותר?

השאלה איזה מכשירים חשמליים חייבים להיות במטבח היא מצויינת ואפילו יש שיגידו – פילוסופית. גם לפני המצאת החשמל היה לנו אוכל נהדר. מצד אחד , כניסת מוצרי החשמל יצרה מוצרים אלמותיים שיישארו במטבחנו לעוד המון שנים, מצד שני נוצרה תרבות קצת בזבזנית שבה אנחנו קונים מוצרי חשמל למטבח ולא משתמשים בהם כמעט. אני חושב שהדרך הכי טובה לענות על השאלה הזאת היא להסתכל על המטבח הביתי שלי ולספר לכם מה מוצרי החשמל שנמצאים בו. בכל השנים שאני מבשל קניתי הרבה מוצרים שבסופו של דבר אפילו לא השתמשתי בהם או במקרה הטוב השתמשתי בהם מספר מועט של פעמים לפני שהם אוחסנו במזווה או עברו דירה מהייאוש.

אז מי הם השורדים הגדולים?

טוסטר: כי אף אחד לא יכול בלי טוסט עם גבינה צהובה מדי פעם.

מצנם: כדי שיהיה לנו צנים למרוח עליו חמאה וריבה או אולי איזו איקרה טובה.

בלנדר יד:  כשאנחנו רוצים לטחון מרק שהכנו או אולי אפילו להיעזר בו כדי לערבב דברים, להכין מיונז ורטבים ביתיים ועוד.

אני חושב ששלושת המכשירים האלה באמת בסיסיים  ואז כמובן יש את החברים הקצת יותר מתוחכמים:

מעבד מזון: יכול לשמש אותנו לטחון מאכלים, להכנת חומוס ביתי וטעים, טחינה של בשר וערבוב של קציצות ואפילו להכנת בצק פריך. כמובן שהשימושים בו הם מאוד מגוונים. כיום אפילו יש בו קוצצי ירקות ועוד כל מיני גאדג’טים שמתחברים אליו ואמורים להקל על חיי המטבח שלנו.

מיקסר: איי המיקסר הזה. אם עד לפני כמה שנים התפקיד שלו היה להקציף ביצים או שמנת,  או מקסימום לערבל בצק, אז היום הוא הפך להיות כלי כל כך שימושי שכולל דברים רבים מעבר להקצפה ולישה. יש לו מכשיר שמתחבר אליו ומרדד בצק ואפילו חותך או ממלא אותו, טוחן בשר וירקות. אני כבר מזמן משתמש בו להכנת קציצות כשאני קצת מתעצל ללוש ונותן לו לעשות את העבודה בשבילי.

אלו הכלים שנמצאים אצלי בבית. כמובן שיש עוד מכשירים רבים שהיו אצלי אבל לא שרדו כמו: אופה הלחם הנהדר שמייצר לחם טרי לפי דרישה ; סיר אורז לסושי שמייצר אורז מושלם ; מכשיר להכנת פנקייקים וקרפים ; סיר אידוי חשמלי ; סיר חשמלי לחמין או קדירות.

אבל ככל שהתמדתי בבישול והתמקצעתי בו, הבנתי שאין כמו תחושות ידיים של לישת בצק או השחמה של בשר ושכל תרבות האינסטנט פשוט לא התאימה לי יותר. המכשירים שמתאימים לכם ואתם אוהבים להשתמש בהם הם אלו שיישארו אצלכם להרבה שנים, השאר פשוט ייעלמו מעצמם.

מומלץ לקרוא גם:

איך מכינים צ’יפס עגול (פום סופלה)?

דג על המלח: אפיית דגים ובשר עם מלח בתנור

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: