איפה טיול הרכבות הכי שווה בעולם?

אופיר שוקרון מנכ”ל ADVENTOURS – טיולים חובקי עולם, משתף בשני טיולי רכבות לא שגרתיים בעולם.

אהלן אופיר, שמי עומר ואני וחבר רוצים לעשות טיול של חודשיים שהלב שלו יהיה רכבות. איפה בעולם הכי מומלץ לעשות טיול רכבות? אנחנו פתוחים להצעות בכל רחבי הגלובוס.

הקונספט של טיול רכבות הוא מגניב, לא שיגרתי ולדעתי מדהים כי אין לך תלות בשום דבר, חוץ מפסי הרכבת כמובן. אני רוצה להציע לכם שתי אופציות שונות קיצוניות אחת מהשנייה –

אופציה אחת היא מתורבתת, מערבית ומאוד נוחה וידידותית למשתמש והיא בעצם אירופה, צרפת, ספרד, גרמניה, הולנד ועוד ועוד….היתרון באירופה שהכל מסודר, ברור, נגיש והמגוון והמבחר הוא אדיר. אתם יכולים לחגוג בברצלונה ויום למחרת לעשות טרקים בפירנאים, לקחת את הרכבת המהירה AVE  ולהיות רגע אחרי במדריד, נראה לי שהבנתם את הרעיון. מבחינת הרכבות ניתן לנוע במחלקות הזולות ביותר ועד לקרונות מפוארים עם חדרי שינה. הכל כמובן בהתאם לתקציב.

תמונה: shutterstock

היעד השני והשונה במאה שמונים מעלות הוא הרכבת הטראנס סיבירית. הרכבת הוותיקה הזו הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות. מדובר על קו רכבת שנבנה בסוף המאה ה-19 ועד היום הוא הקו הפעיל הארוך ביותר העולם. כמעט תשעת אלפים שלוש מאות ק”מ אורכו. במשך הנסיעה, שאורכת כשבוע מהתחנה הראשונה לתחנה האחרונה, תחצו שמונה אזורי זמן שונים ושלוש מדינות – רוסיה, סין, ומונגוליה. מה שכבר אומר שהטיול מורכב יותר –
א. מבחינת זמינות מידע והנוחות של הדברים, אין מה לעשות, זה לא אירופה.
ב. טיול כזה מחייב אותך בוויזות לשלוש מדינות שונות.

הרכבת הטראנס סיבית תמונה: shutterstock

בעיני הרכבת הטראנס סיבירית  הרבה יותר מעניינת – האוכלוסייה המקומית, הצבעים, הריחות, הנופים, יש משהו הרבה יותר יפה בחספוס הזה מאשר בפלסטיות האירופאית.

עכשיו בעצם כל מה שנשאר לכם לעשות זה קצת שיעורי בית ולקבל את ההחלטה: האם אתם רוצים חוויה אותנטית מחוספסת ומרתקת או שבא לכם להתפנק בנוחות והזמינות האירופאית. חשוב גם לא לשכוח שהבדלי המחירים הם משמעותיים – כמובן שאירופה יקרה יותר בצורה משמעותית.

אז אני לא אחזיק אתכם יותר מדי כדי שלא תפספסו את הרכבת….יאללה בייי!

מומלץ לקרוא גם:

ישראלית, גרה בפריז, מטיילת בלונדון

ביקור בקורס הקונדיטוריה של אנטוניו באשור

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות