ביקור בקורס הקונדיטוריה של אנטוניו באשור

מירב שיינר דנצ’נקו ביקרה בקורס של המאסטר שף קונדיטור אנטוניו באשור בישראל ושרדה את הסוכר כדי לספר

אנטוניו באשור נולד בפורטו ריקו וכילד אהב מאד לחזור מבית ספר היישר למאפייה של הוריו. סקרנותו וחיבתו לתחום, שהתגברה עם השנים, הובילה אותו לרצות ללמוד את סודות האפיה מקונדיטורים שעבדו אצל הוריו. בהמשך נסע ללמוד באוניברסיטת ג’ונסון אנד וויילס האמריקאית ובסיום לימודיו חזר אל פורטו ריקו והחל לעבוד במטבחים של מלונות גדולים, עד שהגיע לעמדת סו – שף במלון ריץ/ קרלטון בסאן חואן, שם עבד כשנתיים.

בתחילת שנות ה – 2000 החליט לעבור לגור במיאמי, שחוותה באותן שנים תחיה מחודשת של סצינת האוכל. הוא החל לעבוד שם במסעדות שונות ופיתח את סגנונו הייחודי. סגנון זה זיכה אותו בלא מעט פרסים והחשוב ביניהם: כניסה לרשימת עשרת הקונדיטורים הטובים ביותר בארצות הברית בשנת 2011. בסוף שנת 2015 פירסם את ספרו השלישי, שהפך במהרה לרב מכר בינלאומי.

צילום: רויטל כהן

בחודש מרץ האחרון הגיע לישראל (זו הפעם השניה) להעביר שני קורסים בסטודיו הקולינרי החדש ״פקאלה״ אשר בבעלותה של הקונדיטורית יאנינה מירסקי – בלוך (שגם יזמה את ביקורו הראשון בארץ לפני שנה, בו העביר קורס בן 5 ימים בסטודיו פיינקוק).

אני פגשתי לראשונה את השף באשור בביקורו הראשון בתל אביב והופתעתי לגלות ששורשיו המשפחתיים הם בלבנון. סיפורם המרתק והרומנטי של הוריו ריגש אותי במיוחד. בקיץ באותה שנה הקדשתי לו באחד מטורי האפיה שלי, מתכון לעוגת עלי גפן, כמחווה לשורשי משפחתו.

צילום: רויטל כהן

כשהגיע במרץ השנה לביקורו השני, החלטתי הפעם לבוא ולהתרשם באופן מקצועי מהקורס שהוא מעביר. הגעתי חמושה בהתרגשות רבה ובמצלמה (בכל זאת, יש מה ללמוד ולתעד) וגיליתי את עולם הפטיסרי היצירתי באופן שלא הכרתי קודם! מעבר לויזואליות יוצאת הדופן ביופיה, מצאתי שהטכניקות מעניינות וייחודיות, כמו גם הטעמים העדינים והנהדרים של התוצרים. אין ספק שמדובר באדם שיש באמתחתו כישרון גדול וניסיון רב שנים שמביא אותו בכל פעם מחדש להפתיע ולרגש ביצירותיו.

״פקאלה״ – הוא סטודיו קולינרי בבעלות הקונדיטורית יאנינה מירסקי בלוך, שהכירה את השף באשור לפני מספר שנים במהלך השתלמות בספרד – שם נוצר בין השניים קשר מיוחד וביחד הם החליטו ליזום קורס בארץ לקהל המקצועי. בעקבות ההצלחה של הקורס הראשון, יאנינה החליטה ליזום שני קורסים נוספים והשף באשור נענה בחיוב.

צילום: רויטל כהן

במקביל להגעתו ארצה ללמד בסטודיו, השיק השף באשור ביסטרו במיאמי – בו הוא מוכר את הקינוחים המרהיבים שלו לקהל הרחב, ואשר הספיק כבר להיות מדורג גבוה ברשימת הטרנדים הלוהטים החדשים במיאמי.

לי כבר אין סבלנות לחכות לביקורו הבא! כולי תקווה כי למרות לוח הזמנים הצפוף שלו, יתאפשר לו לשהות כאן מעט יותר זמן, ואז נוכל להכיר לו את הסצינה הקולינרית הכי לוהטת בעולם – הסצינה הקולינרית הישראלית!

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: