ירושלים שלי: טיול יום בעיר הבירה

מורה הדרך ארז לנדאוי עם המלצות לטיול בר מצווה ייחודי ומרגש בירושלים

נקודת ההתחלה של המסלול היא פגישה בטיילת ארמון הנציב משם יורדים לעיר העתיקה לאזור שער האשפות בעיר העתיקה שם נכנסים תחת חופה ובמחולות נעים לכיוון מרכז דודסון או הכותל. אני אישית ממליץ לשלם את הכניסה לגן הארכיאולוגי דודסון מכיוון ששם יש גישה לקיר ואין את המגבלה של נשים וגברים לחוד וכך כל המשפחה יכולה לחגוג יחדיו. אחד הדברים היפים שאפשר לעשות זה להזמין רב שיבוא ויקדש את המעמד ויטבל אותו בכמה מילים של קדושה.

משם אפשר לעלות לרובע היהודי ולהיכנס לביקור בישיבת אש התורה. אין מה לדאוג אני לא מנסה להחזיר לך את הילד בתשובה. זהו מרכז מבקרים מדהים ביופיו שמשלב כל מיני סיורים לאורך השנה.

ירושלים
ירושלים . תמונה: shutterstock

הסיור בישיבה כולל מספר סרטונים שכולם מעוררי השראה. הם מחברים בצורה מאוד איכותית את הקשר שבין האדם למקום ואת ייחודו של העם היהודי. התצפית מגג הישיבה הינו מדהים ואני לוקח לשם כל קבוצה שאני מדריך בירושלים. לקינוח בקומה התחתונה יש חדר מיוחד שנקרא היכל הפתקים אשר מכין את הצופה בצורה מאוד מרגשת לחווית הפתק בכותל. לאחר מכן ניתן לצאת לרחבת הכותל ולגשת לקיר ולשים את הפתק.

אחרי אירוע כל כך מרגש אפשר ללכת למסעדה טובה שבה ניתן יהיה לסיים את האירוע על בטן מלאה. בתוך הרובע היהודי יש מספר מסעדות עם נוף של כיפת הסלע והסביבה. עוד אפשרות היא לצאת מהעיר העתיקה ולהגיע לאזור מחנה יהודה שם אפשר להתפנק במוסדות ירושלמיים כמו “אמא”“מעורב חצות” או קובה אצל “מורדוך”.

טיפ מנצח: אחד הדברים הכי יפים שיש בטיול הוא כשכולם ביחד ולכן אני ממליץ שבמקום שכל אחד יגיע לבד, שכולם יגיעו יחד באוטובוס ואז התנועה ממקום למקום יותר פשוטה. כולם יכולים לשתות ואם תקחו מדריך אז כל הנסיעה גם תעבור בכיף. זו תהיה חוויה מגבשת לכל המשפחה ואני בטוח שחתן הבר מצווה יזכור אותה לנצח.

מומלץ לקרוא גם:

מטיילים בארץ: יום כיף בירושלים

אטרקציות שוות באזור ירושלים והסביבה

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות