כל מה שחשוב לדעת על תוספי תזונה בזמן ההיריון

אילו תוספים מומלץ לקחת בהיריון? מתוך התכנית “מחלקת נשים” עם ד”ר רונית אלמוג.

אחד הדגשים החשובים ביותר להריון בריא הוא תזונה נכונה. התזונה מאוד חשובה להתפתחות תקינה ולגדילה של העובר וגם להפחתה של תחלואה אמהית במהלך ההריון.

חומצה פולית

במהלך ההריון חשוב ליטול חומצה פולית, שהיא ויטמין מקבוצת בי, החיוני לתהליכים שונים בגוף ולבנייה תקינה של די-אן-איי העובר.
ההמלצה היא ליטול 400 מיקרוגרם חומצה פולית, מדי יום, במהלך כשלושה חודשים לפני ההריון, וכן במהלך הטרימסטר הראשון. נטילת חומצה פולית תורמת למניעת מומים בעובר המתפתח, בדגש על מומים של מערכת העצבים.

ברזל

במהלך ההריון יש עלייה בצריכת הברזל בגוף האישה, הן מכיוון שהעובר המתפתח ברחמה צורך ברזל והן מכיוון שבהריון מתרחשת עלייה בנפח הדם.
ההמלצה היא לתת ברזל במהלך הטרימסטר השני של ההריון, ולפעמים אפילו להתחיל ליטול אותו כבר מהטרימסטר הראשון.

סידן

כמות מספקת של סידן בגוף האישה ההרה, חיונית למערכת השלד המתפתחת של העובר וכן כדי לשמור על צפיפות העצם של האישה עצמה. במידה וקיים מחסור בסידן, יש ליטול כמוסות סידן, לפי מינון שיקבע על ידי הרופא המטפל.

ויטמין די

מומלץ ליטול ויטמין די במהלך ההריון, בהתייעצות עם רופא. שמירה על כמות תקינה של ויטמין די בגוף האם חשוב מאוד, הן להגברת הספיגה של הסידן בגופה והן לשמירה על מערכת השלד של העובר.

אבץ ויוד

שני חומרים נוספים שחשוב לשמור על רמה תקינה שלהם בגוף האם במהלך ההריון הם אבץ ויוד.
האבץ חשוב להתפתחות של העובר והיוד חשוב מאוד על מנת למנוע תת פעילות של בלוטת התריס.

אומגה 3

תוסף תזונה נוסף אותו מומלץ ליטול במהלך ההריון הוא אומגה 3. אומגה 3 היא חומצת שומן בעלת תפקיד מאוד חשוב בהתפתחות הקוגניטיבית של מוח העובר וגם בהתפתחות הראייה שלו. שמירה על אספקה מספקת של אומגה 3 לעובר, חשובה בעיקר במהלך ההריון ובשנה הראשונה להנקה.
הכמות המומלצת של צריכת אומגה 3 היא 200 מ”ג ביום. מכיוון שהגוף שלנו אינו יודע לייצר אומגה 3, חשוב מאוד לצרוך את הכמות הזאת. ניתן לצרוך אותה דרך המזון, על ידי אכילה של דגים פעמיים בשבוע. אך שימו לב לא להגזים בצריכת דגים, מכיוון שאם אוכלים יותר מדי דגים שהם גדולים מדי או דגים שמנים, יכול להיווצר בגופנו עודף של כספית, שעלול להיות מסוכן לעובר המתפתח.
דרך נוספת להשיג אומגה 3 היא על ידי תוספי תזונה שמכילים אומגה 3. ישנם תוספי תזונה שמקורם מדגים ותוספי תזונה שמקורם מאצות. כל התכשירים שקיימים בשוק מספקים את כמות האומגה 3 הנדרשת לאישה במהלך ההריון.

מומלץ לקרוא גם:

חיסונים בהריון – מומלץ או אסור, ואיך זה משפיע על התינוק?

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות