סוגי הטיפולים במקרים של סרטן הערמונית

איך משפיעים טיפולים בסרטן הערמונית על הזקפה ועל יחסי המין שלך?  

סרטן הערמונית הוא יוצא דופן במשפחת מחלות הסרטן, שכן מדובר בסרטן שיש אפשרות שהוא פשוט שלב טבעי בתהליך ההזדקנות, ובכל מקרה – לרוב הוא אינו גורם למוות.

האם הטיפולים בסרטן הערמונית משפיעים על חיי המין?

הטיפולים בסוגים השונים של סרטן הערמונית מלווים בתופעות לוואי שונות, בעיקר דליפת שתן (זמנית או קבועה) ובעיות בקיום יחסי מין.
הניתוח המקובל כיום משמר את עצב הפודנטל, המאפשר זקפה אך לעיתים עצב זה נפגע זמנית או לצמיתות. בטיפול הורמונלי לסרטן הערמונית, לעומת זאת, אין פגיעה פיזיקלית ביכולת לזיקפה, אך יש פגיעה בחשק המיני ולכן גם בזיקפה. הפגיעה בחשק המיני היא הפיכה ובכל מקרה – קיימות תרופות שעוזרות לזיקפה.
סיבה נוספת שעלולה להיות לפגיעה בחיי המין אצל חולים בסרטן הערמונית היא פסיכולוגית. היא נובעת מבעיות בדימוי גוף, מצב רוח ירוד, חרדת ביצוע וכדומה.

אז איזה טיפול עדיף ?

הכל תלוי בסוג סרטן הערמונית ובמקרה עצמו. ניתן לחלק את החולים לשלוש קבוצות, על פי הסיכונים שלהם, ולכל קבוצה מתאימים פתרונות שונים. לכן, כדי להחליט על טיפול מתאים – על החולה להתייעץ עם האונקולוג האישי ו/או עם האורולוג האישי שלו.

במקביל לטיפול הרפואי, ניתן לפנות גם לטיפולים אלטרנטיביים, כמו שינויים בתזונה ונטילת תוספי תזונה. טיפולים אלה רלוונטיים בעיקר עבור החולים שהוגדרו כחולים בסיכון נמוך. כדי לבדוק התאמה לטיפול כזה ולבחור את הטיפול האלטרנטיבי הנכון, ניתן לפנות להתייעצות עם רופא אינטגרטיבי או לאחת מהיחידות לרפואה המשלימה באחד מבתי החולים.

מומלץ לקרוא גם: חילבה-הויאגרה של הטבע!

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות