מבשלים לחג? כך תתמודדו עם כוויה

סבתא יודעת – לכולנו קורה מפעם לפעם שחוסר זהירות במטבח מוביל לכוויה כואבת. מה עושים? הנה כמה טיפים טבעיים לטיפול ראשוני בכוויות.

לכוויות יש ארבע דרגות חומרה, כאשר הדרגה השלישית והרביעית, החמורות יותר, ניתנות לטיפול אך ורק במסגרת אשפוז רפואי ארוך.

כאשר אנחנו בבית או בחוץ, אם הייתה לנו תאונה קלה וקיבלנו כוויה, רוב הסיכויים שזו כוויה בדרגה ראשונה – כמו הכוויה שמקבלים שנשארים בשמש יותר מיד זמן ללא הגנה. או בדרגה השנייה – כמו במצב בו נגענו בתבנית התנור החמה ללא כפפות.

העדיפות הראשונה שלנו היא תמיד לשטוף את מקום הכוויה במים זורמים וקרים.

מעבר להקלה ראשונית על הכאב,  השטיפה במים תעזור לנקות מעט את האזור הפגוע , ולהקטין סכנה לזיהום.

עכשיו נותר לנו להרגיע את הכאב. בשביל זה יש לנו כמה פתרונות טבעיים:

בננות

חוץ מלהיות אחד מהפירות האהובים על רוב האנשים, בננות יכולות לעזור לנו בהרגעת אזור הכוויה. אך הפעם אנחנו לא זורקים את הקליפה, נהפוך הוא- הקליפה היא החלק שאנחנו רוצים. הנחה של קליפת בננה, כאשר החלק הפנימי שלה מונח על הכוויה, תעזור להרגיע את המקום. יש להשאיר את הקליפה על הכוויה עד שהכאב והצריבה עוברים. בינתיים אתם יכולים לנצל את הזמן ולאכול את הפרי.

דבש

אם אתם לא אלרגיים לדבש, אולי תרצו למרוח אותו על על הכוויה שלכם. הודות למרכיבים המרפאים והאנטי-דלקתיים שבו, הדבש מסייע לאלחש את כאב הצריבה ומסייע לשיקום רקמות העור. השאירו אותו מרוח על העור כמה שיותר זמן.

יוגורט

אם אתם נרתעים מהמרקם והדביקות של הדבש תוכלו להשתמש במקום זאת ביוגורט קר. כמובן לא כזה שמגיע בטעמים , אלא היגורט הלבן הרגיל, כמו האשל או והלבן של פעם. את היוגורט יש למרוח על הכוויה, ולהשאיר אותו עד שחולף הכאב. היוגורט פשוט מקרר ומרגיע את העור.

שמן זית

כשתרגישו שאזור הכוויה נרגע מעט וכבר לא כואב אפשר להשתמש בשמן זית, בשביל לרכך את העור ולמנוע את תחושת המתיחה של העור בגלל התייבשותו.

בין אם זה תנור אפייה, כיריים במטבח או מנגל בפיקניק, תמיד חשוב להישמר כאשר אנחנו נמצאים ליד מקור חום ואש גדולים.

קצת זהירות תמנע הרבה כאב.

מומלץ לקרוא גם:

טיפים לעזרה ראשונה במקרה של כוויה

עשו זאת בעצמכם: להיפטר מצלקות אקנה באופן טבעי

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות