מכונת גלידה ביתית – האם כדאי לקנות?

אני בעד קניה של מכונות גלידה ביתיות. עם זאת חשוב לשים לב שיש כמה סוגים של מכונות. השוני הוא גם מבחינת עלות וגם מבחינת האיכות שלהן.

אתחיל מהמכונות הטובות: אלו מכונות שיש בהן גוף קירור עצמי, מין סוג של מקפיא שלש ומערבב את תערובת הגלידה ומקרר אותה היטב. על סוג המכונה הזה אני ממליץ. לדגמים האלו יש קיבולת שנעה בין ליטר לשני ליטר גלידה. בנוסף יש מכשירים שבאים עם מיכל נשלף או מיכל קבוע. אני מעדיף את המיכל הנשלף מכיוון שקל יותר להוציא את הגלידה ולנקות את המיכל.
למכונות האלו יש יתרון – ניתן לעבוד באופן רצוף והן קלות להפעלה. לרב יש שני כפתורים, אחד להפעלת גוף הקירור והשני טיימר. ראוי גם לציין שהן כבדות ומחירן יקר בהתאם.

הסוג השני של מכונות הגלידה מאוד פשוט, מדובר במכונות קטנות שיש להכניס למקפיא הביתי למשך כעשר שעות לפני כל הפעלה. יש להן מיכל עם דופן כפול ומבודד שבתוכו יש נוזל שקופא ומקרר את תערובת הגלידה בזמן שמנוע קטן מערבב ולש אותו. במקרה הזה מדובר בצעצוע שלא תמיד עובד טוב. זה תלוי בהרבה גורמים ובעיקר: בסוג הגלידה אותה אתם רוצים להכין והטמפרטורה שבה התערובת תכנס למכונה. אם המסה מספיק קרה, חבל על הזמן והכסף שלכם. התיסכול יהיה גדול, בסוף תמצאו את עצמכם יוצאים מהבית וקונים גלידה. קונים בזול ומשלמים ביוקר, קנו את הסוג הראשון ותהיה מרוצה יותר בהמשך.

יש הרבה גלידות שאפשר להכין בבית, יש סורבה על בסיס מים וסוכר ויש גלידות שדורשות בישול על בסיס ביצים. בארץ כמו שלנו עם כל כך הרבה פירות טובים, מבחר סוגי הסורבה שתוכלו להכין עצום!

מומלץ לקרוא גם:

בלי לחץ: איך ומתי כדאי להשתמש בסיר לחץ

  הרשמה לניוזלטר

  !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
  .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

  עקבו אחרינו

  0 תגובות

  אולי יעניין אותך גם