איך מכינים קרמבו וחטיפים מתוקים נוספים בבית?

קרמבו, "באונטי", "סניקרס", ו"פסק זמן" – איך מכינים את החטיפים האהובים בבית?

אתם יכולים להכין הכל בבית!  זה בסה”כ עניין של יצירתיות, דמיון והבנת החומר. כל מה שצריך זה להסתכל על הבסיס של המוצר, להבין מה הדברים שמאפיינים אותו ואז לתת לזה את הפרשנות האישית שלכם.  או שלא משנים כלום ורק עושים את זה עם דברים שאתם מכירים!

בואו נכין קרמבו

אם למשל מפרקים את הקרמבו למרכיבים, מוצאים שיש לנו בעצם בסיס פריך, קרם אוורירי וציפוי שוקולד. זה בסה”כ פשוט מאוד – אפשר לעשות אותו ממש אחד לאחד:

עוגיות חמאה שמרדדים, קורצים לעיגולים ואופים,  מרנג איטלקי או שוויצרי, כלומר, מרנג מבושל בתוספת קטנה של ג׳לטין ולאחר מכן, זילוף יפה וגבוה של המרנג על העוגיה. בשלב מאוחר יותר מקפיאים את העוגיות עם המרנג ואחרי הקפאה טובלים את הקרמבו בשכבה דקה של שוקולד מומס ומדולל בעזרת שמן.
מכאן אפשר ללכת לאלפי כיוונים אחרים : למשל בסיסים  שונים של עוגיות;  בסיסים פריכים של שוקולד שמעורבב עם עוגיות;  זילוף של כל קרם יציב וזליף שיכול להחזיק את עצמו על עוגיה;  גנאש מוקצף, מוס שוקולד;  שנטי אוורירי של שוקולד מומס בשמנת ומקורר ואז מוקצף,  עם מחית פרי ועוד.

משם אפשר להמשיך גם למוצרים אחרים.

רוצים להכין “באונטי”?

מה המאפיינים? שבבי קוקוס טחון דחוסים ודביקים מצופים בשוקולד חלב וזהו! לוקחים שבבי קוקוס;  מכינים תערובת מתוקה של שמנת או חלב,  עם כמות נכבדת של חמאה שתעזור לנו לייצב את כל התערובת ביחד, אפשר אפילו לשלב בפנים גנאש שוקולד לבן. לאחר מכן מקררים על מנת שיתייצב, חותכים למלבנים ומצפים בשוקולד חלב מטומפרר. לא יודעים לטמפרר?  פשוט שמרו על האלמנט של השוקולד חלב, רק תשנו את המרקם. הכינו גנאש שוקולד חלב קשיח, עם יחסי שוקולד שמנת גבוהים לטובת השוקולד, לאחר מכן תצפו את גוש הקוקוס או שתצפו את כל התבנית של הקוקוס אחרי שהתייצב. קררו שוב כדי לתת לגנאש להתייצב ואז תחתכו! יוצא טעים!

ומה הגרסה הביתית “סניקרס”?

“סניקרס” זה למעשה בוטנים בקרמל מצופים בשוקולד חלב. הבינו את המאפיינים הבסיסיים ואז תנסו. הבוטנים מעורבבים בקרמל רך.  איך מרככים קרמל?  מוסיפים חמאה ושמנת לקרמל חם, לא יותר מדי כדי שעדיין התערובת תתייצב בקירור, מקררים, חותכים ומצפים או  שמכסים בגנאש.


יש חטיפים שבהם יורדים קצת יותר לפרטים והם קצת יותר קשים להכנה, כמו למשל “פסק זמן” ו”טורטית” שמשלבים גם וואפל. במקרים אלו מסתכלים על המאפיינים ובונים משהו דומה.

אז איך נכין פסק זמן?

מה המאפיינים של פסק זמן? שוקולד חלב, אגוזי לוז או מחית נוגט בשילוב מרקם וופל, כאן בונים שכבות של וופל פריך או תערובת טוויל שפורסים דק, בין השכבות מורחים מחית אגוזי לוז וגנאש מוקצף של  שוקולד חלב ולאחר מכן מכסים בגנאש שוקולד חלב או שוקולד מטומפרר והנה יש לכם חטיף ביתי טעים ביותר! 

מה שחשוב להבין זה שזו לא חוכמה להעתיק את הדברים אחד לאחד.  כדאי לתת להם את הפרשנות האישית שלכם, להתרכז בטעמים והמרקמים שמאפיינים כל אלמנט ולהמשיך משם.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות