חמישה טיפים לשמירה על טריות הפירות והירקות שלכם

קבלו כמה טיפים להארכת טריות הירקות שלכם

מי מאיתנו לא יצא ללכת לסופר עם ההחלטה – “מהיום אוכלים בריא!”. ואז לקנות המון ירקות ולפנטז על כל הסלטים המפנקים שנכין מהם. הבעיה היא שאחרי כמה ימים הירקות כבר מתחילים לעשות מה שירקות עושים ונרקבים, ואנחנו מחליטים להזמין פיצה. כדי שכל זה לא יקרה לכם יותר  קבלו כמה טיפים להארכת טריות הירקות שלכם באדיבות זיפלוק – פתרונות לאחסון ושמירה מקסימאלית על טריות המזון .

1. הבחירה

עוד לפני שנעזור לכם לשמור על הטריות בבית, נעבור על כמה כללים לבחירת הירקות והפירות בסופר. השתדלו לקנות תוצרת בלי פגמים או סדקים ועדיף גם כזו שלא ישבה בשמש. אם אתם רוצים לרכוש כמות שתאחסנו לזמן מה עדיף לקנות ירקות ופירות לא בשלים לגמרי – בוסר, כך תוכלו לשמר אותם זמן רב יותר.

2. המקרר

את רוב הירקות והפירות נרצה לשמור במקרר בשקיות נפרדות וברוב המקרים עדיף שיהיו גם מאווררות כי הירקות שלכם צריכים אוויר. כמו כן, אם התרגלתם לשטוף אותם ישר כשמגיעים הביתה – הפסיקו עם ההרגל המגונה. שטפו את הירקות והפירות שלכם רק לפני השימוש בהם אחרת הרטיבות תעודד ריקבון וחבל.

3. הדלפק

יש ירקות שדווקא עדיף להשאיר מחוץ למקרר. בצל, תפוחי אדמה ובננות למשל. את אלה גם כדאי להרחיק אחד מהשני מפני שהם מפרישים אתילן שיגרום לירקות האחרים להירקב מהר יותר. בנוסף, פירות וירקות שטרם הבשילו גם כן כדאי לשאיר מחוץ למקרר, לפחות עד שיבשילו ואז להעביר לשקית בתוך המקרר.

4. השקית

מומלץ לאחסן את התוצרת באריזה בה היא הגיעה או בשקית מאווררת. שקיות זיפלוק הן מבחינתנו הבחירה הטובה ביותר שכן הן מגיעות בגדלים שונים, ניתנות לשטיפה ושימוש חוזר ויש כאלה שממש נועדו לאחסון במקרר. בונוס נוסף הוא שאפשר אפילו לחמם אותן במיקרו – רק שימו לב לפתוח את פס הסגירה לפני כן.

5. ההפרדה

גם אם לא תקשיבו להצעות שכתבנו כאן, יש הצעה אחת שתשנה לכם את החיים. להפריד. למשל – הידעתם שמלפפונים מרקיבים מהר יותר בחברת עגבניות? השתדלו לשמור כל ירק בנפרד (לא לעטוף כל ענב בנפרד אבל כן לשמור על אשכול הענבים בשקית אחת ואת הגמבה להניח בשקית אחרת). כך למשל ממש ממש לא מומלץ לאחסן בצל ליד תפוח אדמה, או בננה ליד כל דבר בערך.

עכשיו יש לכם את כל הכלים כדי לשמור על טריות התוצרת שרכשתם לזמן רב יותר. רק אל תשכחו שעדיין מדובר באורגניזמים חיים אז הם ירקבו במוקדם או במאוחר, לא מדובר פה בקסם – רק טריקים שיאריכו את חייהם לעוד כמה ימים. אז בתיאבון!

  הרשמה לניוזלטר

  !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
  .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

  עקבו אחרינו

  0 תגובות

  אולי יעניין אותך גם