איפה ניתן למצוא את המאפים שלא תורידו מהם את הידיים?

למרות כל האופנה נטולת הגלוטן שעולם הקולינאריה עובר; צליאקים, גלוטן פרי, תזונה פלאוליטית ועוד כמה דיאטות הממליצות להימנע לחלוטין מקמח, ביננו, אין מה לעשות, לחם על שלל גווניו, גם בעבר וגם בהווה, הוא האוכל העיקרי שמניע את העולם

במטבח שלנו, הישראלי והים תיכוני, בצק הוא חלק בלתי נפרד מהארוחה. בטח בתור יהודים, חלה על שולחן בערב שבת היא משהו שבלעדיו לא מתחילים. הנה כמה פנינים ששווה להכיר, שעושים קניות לשבת, ובכלל שרוצים לחם בדרגת על.

ויז’ניץ היא מאפיה שנמצאת כבר עשרות שנים בבני ברק, שגולת הכותרת שלה היא חלות מטורפות בגדלים שונים לכל סוג וגודל של אירוע. אם עדיין לא יצא לכם לחוות יום שישי בויז’ניץ ובבני ברק בכלל, תעשו לעצמכם טובה וסעו לבקר. חוויה אנתרופולוגית מובטחת!

אם ויז’ניץ היא היסטוריה, אז בואו נדבר על העתיד: אדון שיפון.
קוראים לו אורן והוא אופה בוטיק שעושה אך ורק לחם ממוצרים טבעיים: קמח, מחמצת,שמן זית וכל מיני טעמים מירקות חיים: כלומר, לחם נקי. בלי ביצים, בלי שמרים, בלי סוכר ובלי משפרי אפיה. אני קורא ללחם שלו “לחם למתקדמים”, כי הוא לחם עם קראסט ממש בולט, שיש אנשים שחושבים שהוא יבש, אבל אני אומר לכם, זה אחד הלחמים הטובים שיצא לי לפגוש בהם לאחרונה.

על מאפיית לחמים, לא באמת צריך לספר. האימפריה של אורי שפט כבר הפכה לשם דבר גם בארץ וגם בחו”ל! המאפיה היא מקום עליה לרגל לכל מי שבא לו להתפנק על כל מיני בצקים: מתוקים או מלוחים, בשישי, ביום חול, או בכל שעה ביום: הם פתוחים עשרים וארבע/ שבע. מה שבעיקר מיוחד,  שהיא המאפיה היחידה בגודל הזה, שאופה בתוך חנות. כך שכל מה שמוכרים שם, הוא כל הזמן טרי וחם, כי הרגע הוא יצא מהתנור.

תכל’ס, עשיתי את עצמי רעב עכשיו. לחם, מה לעשות, ימשיך לסובב את העולם. אי אפשר לברוח ממנו, רק צריך לעשות הרבה ספורט אחרי שאוכלים.

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות