קחו אוויר: איך מכינים לחמניות אווריריות?

שימוש בקמח מלא באפייה הוא יותר בריא מחד אך גורם למאפה להיות דחוס מאידך. רותם ליברזון עם טיפים חשובים שכדאי ליישם כדי לקבל מאפה רך ואוורירי.

כל הסיפור עם לחמניות היא רמת האוויריות שלהן ולכן הקמח הלבן כה נפוץ.
כשמשתמשים בקמח לבן הרבה יותר קל לקבל את התערובת הקלילה, שמתאימה למאפים. עם קמח מלא בלבד, יוצאות לחמניות נפלאות ומאד טעימות אבל בהחלט דחוסות וכבדות.
היום הרבה אנשים משתדלים להימנע מקמח לבן, שהוא מלא בגלוטן ואינו בריא ולכן משתמשים בסוגים שונים של קמחים, שאפשר להשיג היום בכל סופר מרקט מעבר לקמח מלא. יש קמח שיפון, שקדים, חומוס, כוסמין ועוד.

אז איך אפשר בכל זאת לקבל לחם אוורירי מקמח מלא?

הנה כמה טיפים חשובים שכדאי ליישם בעת הכנת הבצק כדי לקבל מאפה רך ואוורירי:

1.אני מציעה להימנע משימוש רק בסוג אחד של קמח, אלא לערבב לפחות שני סוגים של קמחים. או אפילו להוסיף 10% של קמח לבן רגיל לתערובת של הקמח הבריא שאתם בוחרים.
ערבוב של כמה קמחים עוזר לתערובת להיות קלה יותר.

2. טיפ נוסף ומאד חשוב, הוא להוסיף כוס/שתי כוסות של קוואקר להכנה מהירה, לתערובת של השמרים והקמח.
הקוואקר יוצר נפח ואווריריות נפלאה ואחרי ההתפחה תוכלו להרגיש כמה הן רכות ומלאות באוויר.

3. כמו כן, חשוב לדעת כי מה שעושה את הלחמניות אווריריות זו כמות המים. הרבה מים בתערובת מבטיח מאפה רך. תמיד עדיף בצק דביק מבצק קשה. קמח תמיד אפשר להוסיף ולייצב את הבצק עם זאת, להוסיף מים לבצק זה עניין קשה ומורכב.

4. עקרונית תמיד כדאי לנפות את הקמח. אל תתעצלו, זה משפר את מרקם הבצק ולא לוותר על התפחה מלאה.

5. במידה ואתם רוצים להשתמש רק בקמח מלא, אני ממליצה להכין בערב שלפני את התערובת של המחמצת, שזה למעשה תערובת של חלק מהקמח המלא עם חלק מהשמרים וחלק מהמים. סוג של בצק מקדים, ולהכניס למקרר ללילה שלם. למחרת, לנפות את שאר הקמח ולהוסיף לתערובת עם שאר השמרים והמים ולערבב עד לקבלת עיסה אחידה. מכניסים שוב למקרר ל – 4 שעות. מוסיפים את הדבש, החמאה או כל דבר אחר שמופיע במתכון, ומניחים לתערובת לתפוח. רק אז מכניסים לאפיה ומקבלים את הלחמניות הכי אווריריות מקמח מלא.

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות