מוזיאונים בעולם שאתם חייבים לבקר בהם

יש כל כך הרבה מוזיאונים לאמנות ולהיסטוריה מרשימים בעולם. עכשיו כשנראה שהקורונה בדעיכה כולנו רוצים לחזור ולטייל בעולם וגם המוזיאונים פותחים שעריהם מחדש למבקרים. הנה כמה מהמוזיאונים הפופולרים והמתויירים ביותר ברחבי עולם.

הלובר, פריז

הלובר שבפריז נחשב למוזיאון האמנות הגדול והפופולרי ביותר בעולם.

המבנה הענק והמפואר של הלובר כולל 4 קומות מתחלקות לשמונה קטגוריות המקיפות אמנות ועתיקות מכל רחבי העולם: ממצרים העתיקה, יוון, רומא ועתיקות אטרוסקיות, עתיקות מהמזרח התיכון, אמנות איסלאמית, ציורים, פסלים, וכן הדפסים ורישומים.

הלובר כולל אוסף פרטי אומנות שאין שני לו של מיטב האמנים מכל הזמנים כולל יצירות המופת הגדולות של כל הזמנים כשבראשם המונה ליזה המפורסמת של ליאונרדו דה וינצ'י.

מוזיאון המטרופולין בניו יורק (The Metropolitan) 

מוזיאון המטרופין או בשמו המקוצר "the met" הוא אחד המתויירים והפופולריים בעולם. במוזיאון אוסף עצום של פריטי אומנות מכל התקופות כולל יצירות של האמנים הידועים ביותר כגון ואן גוך, רמברנדט, רפאל, מונה, ועוד. במוזיאון לא פחות 17 אגפים שונים כשכל אחד מוקדש לנושא או תקופה שונה בהיסטוריה. בין האגפים המיוחדים: האגף לאומנות האיסלאמית , האגף לאומנות יוון ורומא והאגף לאומנות המצרית שכולל פריטים מרתקים מהעבר כולל גם מקדש דנדור שהוענק במתנה ממשלת מצרים ומוצג בשלמותו במוזיאון.

הגלריה הלאומית לאומנות, וושינגטון

הגלריה הלאומית לאמנות ( The National Gallery of Art), שוכנת בוושינגטון די. סי., בירת ארצות הברית. היא מהווה מרכז לאמנות חזותית, חינוך ותרבות. בגלריה אוסף של יותר מ-150,000 ציורים, פיסול, אומנויות דקורטיביות, תצלומים, הדפסים ורישומים שמציגים את ההיסטוריה של האמנות המערבית, ממאסטרים מתקופת הרנסנס ועד ימינו כמו למשל יצירותיהם של ואן גוך ורמברנט ג'ספר ג'ונס, פבלו פיקאסו וגם מגוון שלם של תערוכות מיוחדות.

לאחר שיפוץ של שלוש שנים, הוסיפו לבניין המזרחי של הגלריה שתי גלריות מגדלים מוארות בשמים, שני גרמי מדרגות המחברים את כל מפלסי המוזיאון, מרפסת גג עם פסל תרנגול כחול מסנוור ויותר מ-500 יצירות אמנות, המתקן המחבר בין הבניין המערבי והמזרחי הוא מתקן מולטיוורס מדהים של ליאו ויאריאל. יותר מ-41,000 צמתי LED מאירים את החלל ואת המעבר של המבקרים מבניין אחד למשנהו דרך מתחם תת קרקעי.

בצמוד לבניין המערבי נמצא גם גן פסלים מדהים עם עצים יפים, פינות הליכה וישיבה ו-17 פסלים שנלקחו מאוסף הגלריה. בחורף ישנו משטח החלקה על הקרח במקום.

הביקור בגלריה ללא תשלום.

עוד באותו נושא:

מוזיאוני הסלפי הכי שווים מסביב לעולם

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות