המוזיאונים הכי פופולרים ברחבי עולם

יש כל כך הרבה מוזיאונים לאמנות ולהיסטוריה מרשימים בעולם. עכשיו כשנראה שהקורונה בדעיכה כולנו רוצים לחזור ולטייל בעולם וגם המוזיאונים פותחים שעריהם מחדש למבקרים. הנה כמה מהמוזיאונים הפופולרים והמתויירים ביותר ברחבי עולם.

הלובר, פריז

הלובר שבפריז נחשב למוזיאון האמנות הגדול והפופולרי ביותר בעולם.

המבנה הענק והמפואר של הלובר כולל 4 קומות מתחלקות לשמונה קטגוריות המקיפות אמנות ועתיקות מכל רחבי העולם: ממצרים העתיקה, יוון, רומא ועתיקות אטרוסקיות, עתיקות מהמזרח התיכון, אמנות איסלאמית, ציורים, פסלים, וכן הדפסים ורישומים.

הלובר כולל אוסף פרטי אומנות שאין שני לו של מיטב האמנים מכל הזמנים כולל יצירות המופת הגדולות של כל הזמנים כשבראשם המונה ליזה המפורסמת של ליאונרדו דה וינצ'י.

המוזיאון הרוסי בסנט פטרבורג

מוזיאון האומנות הגדול ביותר של רוסיה כולל מעל 400,000 מוצגים עם מיטב יצירות אמנות של אמנים רוסים , מתקופות שונות לאורך ההיסטוריה מהמאה ה-10 ועד המאה ה-21 כולל תקופת הרנסנס, ימי הביניים, אמנות מודרנית ועוד. האוסף המוזיאון.  למוזיאון צורפו מבנים מרשימים ביניהם טירת מיכאילובסקי וארמון מרבל שגם בהם מוצגות תערוכות מאוסף המוזיאון.

המוזיאון לאומנות מוליטמדיה במוסקבה

המוזיאון לאמנות מולטימדיה (MAMM) הוקם בשנת 1996 והוא אחד המוזיאונים המתויירים ביותר ברוסיה ובעולם.

זהו המוזיאון הראשון לצילום ואמנות עכשווית ברוסיה. במוזיאון תערוכות מתחלפות המציגות את ההיסטוריה של האמנות העכשווית כולל פרויקטים של כוכבי צילום בינלאומיים ורוסים, כמו גם אמנים צעירים, וידאו ארט, VR, אמנות הקשורה לטכנולוגיות חדשות, וז'אנרים נוספים של אמנות. הוא כולל גם מגוון רחב של תוכניות חינוכיות כולל הרצאות וכיתות אמן.

בנוסף במוזיאון מתקיימים שני פסטיבלים בינלאומיים גדולים מדי שנה: פסטיבל ביאנלה לצילום מוסקבה' ופסטיבל הביאנלה "אופנה וסטייל בצילום".

מוזיאון המטרופולין בניו יורק (The Metropolitan) 

מוזיאון המטרופין או בשמו המקוצר "the met" הוא אחד המתויירים והפופולריים בעולם. במוזיאון אוסף עצום של פריטי אומנות מכל התקופות כולל יצירות של האמנים הידועים ביותר כגון ואן גוך, רמברנדט, רפאל, מונה, ועוד. במוזיאון לא פחות 17 אגפים שונים כשכל אחד מוקדש לנושא או תקופה שונה בהיסטוריה. בין האגפים המיוחדים: האגף לאומנות האיסלאמית , האגף לאומנות יוון ורומא והאגף לאומנות המצרית שכולל פריטים מרתקים מהעבר כולל גם מקדש דנדור שהוענק במתנה ממשלת מצרים ומוצג בשלמותו במוזיאון.

הגלריה הלאומית לאומנות, וושינגטון

הגלריה הלאומית לאמנות ( The National Gallery of Art), שוכנת בוושינגטון די. סי., בירת ארצות הברית. היא מהווה מרכז לאמנות חזותית, חינוך ותרבות. בגלריה אוסף של יותר מ-150,000 ציורים, פיסול, אומנויות דקורטיביות, תצלומים, הדפסים ורישומים שמציגים את ההיסטוריה של האמנות המערבית, ממאסטרים מתקופת הרנסנס ועד ימינו כמו למשל יצירותיהם של ואן גוך ורמברנט ג'ספר ג'ונס, פבלו פיקאסו וגם מגוון שלם של תערוכות מיוחדות.

לאחר שיפוץ של שלוש שנים, הוסיפו לבניין המזרחי של הגלריה שתי גלריות מגדלים מוארות בשמים, שני גרמי מדרגות המחברים את כל מפלסי המוזיאון, מרפסת גג עם פסל תרנגול כחול מסנוור ויותר מ-500 יצירות אמנות, המתקן המחבר בין הבניין המערבי והמזרחי הוא מתקן מולטיוורס מדהים של ליאו ויאריאל. יותר מ-41,000 צמתי LED מאירים את החלל ואת המעבר של המבקרים מבניין אחד למשנהו דרך מתחם תת קרקעי.

בצמוד לבניין המערבי נמצא גם גן פסלים מדהים עם עצים יפים, פינות הליכה וישיבה ו-17 פסלים שנלקחו מאוסף הגלריה. בחורף ישנו משטח החלקה על הקרח במקום.

הביקור בגלריה ללא תשלום.

עוד באותו נושא:

מוזיאוני הסלפי הכי שווים מסביב לעולם

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות