גן לאומי תל אשקלון – עתיקות, מדשאות וחוף ים מקסים

ליאת שטייר-לבני, מנהלת קבוצת הטיולים בפייסבוק @סופש נעים משתפת בהמלצה לטיול מקסים לכל המשפחה בגן לאומי תל אשקלון.

 גן  לאומי תל אשקלון שוכן בצדה הדרומי של העיר אשקלון. הוא משלב אתר עתיקות מרתק, פארק לבילוי בחיק הטבע וחוף רחצה.

תחנה ראשונה- סיבוב עתיקות

כדאי להתחיל מסיבוב עתיקות. אשקלון בימי קדם הייתה בעלת ערך אסטרטגי רב ושימשה תחנת מסחר חשובה בזכות מיקומה בצד הדרך הבין-לאומית העתיקה ממצרים לסוריה. במקום תמצאו שרידים של העיר מהתקופה הכנענית התיכונה. בין השרידים השער הכנעני של אשקלון שנחשב לשער המקושט הקדום בעולם, הסוללה הכנענית – סוללת עפר המקיפה את שרידי אשקלון, ושרידים מרשימים מחומות אשקלון מתקופת ימי הביניים – ממזרח לשער הכנעני יש קטע מרשים של החומה.  גלי הים הרסו חלק ממנה ויצרו מראות מרשימים של קטעי חומה.

טיפ חשוב – באזור העתיקות בראש התל יש צמחים קוציים. כדאי לבוא עם נעליים סגורות ועוד זוג כפכפים אחר כך לים. מלמעלה יש נוף מקסים על כל הפארק עם תצפית לים.

תל אשקלון. תמונה: ליאת שטייר-לבני

תחנה שניה – פיקניק בפארק

בפארק מדשאות רבות עם שולחנות וספסלים לפיקניק ולמנגל. קחו לכן זמן לשבת בנחת מול התצפית היפה ולהינות מפיקניק בחיק הטבע.

תל אשקלון. תמונה: ליאת שטייר-לבני

תחנה שלישית – חוף הים של הגן הלאומי

אחרי שטיילתם בין העתיקות, נהניתם מהתצפית היפה ומהפיקניק, מגיע הדובדבן שבקצפת -חוף הים של הגן הלאומי. חוף שקט, גדול. באמצע השבוע הוא כמעט ריק.

חוף הים של גן לאומי תל אשקלון. תמונה: ליאת שטייר-לבני

? בגן הלאומי מתקיים גם משחק בריחה "סודות תל אשקלון" – משחק משימות מהנה ברחבי הגן הלאומי. משחק הבריחה הזה הוא רעיון מצויין שמתנהל בהרבה גנים לאומיים בו מקבלים חידות ומשימות שניתן לפתור תוך שיטוט ברחבי הפארק ומעבר בין נקודות מרכזיות. משך המשחק כשעה וחצי. את ערכת המשחק אפשר לקנות במחיר סמלי (15 ₪) במרכז השירות למטייל שבמרכז הגן, והיא מתאימה לכחמישה משתתפים. פרטים נוספים

? לצורך כניסה לגן הלאומי אין צורך להזמין מקום מראש אבל – אם אתם רוצים שהילדים ישתתפו במשחק הבריחה סודות תל אשקלון – צריך להזמין מראש.

?למעוניינים – חניון הלילה נפתח מחדש להזמנות. אני לא חובבת קמפינג אבל הלינה שם היתה ממש כיפית. המקום מסודר, פורשים את האוהלים על מדשאות ובבוקר קמים ישר אל הים.

וויז: גן לאומי תל אשקלון. החניה מימין כמה דקות נסיעה מהכניסה.

גן לאומי אשקלון. צילום: דורון ניסים רשות הטבע והגנים

לעוד המלצות מעולות היכנסו לקבוצת הפייסבוק @סופש נעים

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות