6 גלגלי הענק הגבוהים ביותר בעולם

גלגלי ענק תמיד מהווים אטרקציה תיירותית שמושכת אליה תיירים רבים. אז איפה נמצאים גלגלי הענק הגדולים ביותר בעולם?

גלגלי ענק ניתן למצוא במקומות רבים בעולם – בפסטיבלים וקנבלים, בפארקי שעשועים וביעדים תיירותיים פופולריים. הם תמיד מוסיפים מימד של חגיגיות וכיף והם מושכים אליהם תיירים רבים אם זה בגלל הגודל העצום, הגובה הרב ותצפיות הנוף שהם מאפשרים.

בשנת 2000 , גלגל הענק שנבנה בלונדון ה-London Eye החזיק בשיא העולמי עם גובה של 135 מטרים ומאז רבים וטובים שנבנו בעולם עקפו את השיא והמירוץ ממשיך לבניית גלגלי ענק גבוהים מתמיד.

הנה כמה מגלגלי התצפית הגבוהים ביותר הפועלים כעת.

1.גלגל הענק "עין דובאי " Ain Dubai (Dubai Eye)

באיחוד האמירויות כבר נמצא הבניין הגבוה בעולם (בורג' ח'ליפה בגובה 828 מ' או 2,717 רגל) וכעת נמצא שם גם גלגל התצפית הגבוה בעולם המתנשא לגובה של 250 מטרים.

הגלגל ממוקם על האי היוקרתי, בלו ווטרס, אי מעשה ידי אדם. עלות בנייתו מוערכת בכ-270 מיליון דולר(!). הוא נפתח באוקטובר 2021 כדי לציין את תערוכת Expo 2020 שנדחתה ל-2021 בגלל מגיפת הקורונה. הגלגל מאפשר תצפית מרהיבה של 360 מעלות על דובאי. הגלגל כולל 48 תאים ויכול להכיל בסך הכל 1,750 נוסעים. סיבוב אחד שלם אורך 38 דקות. מלבד התאים הרגילים ניתן לשדרג לתא פרימיום – תא פרטי, המיועד לאירועים מיוחדים כדוגמת ימי הולדת, הצעות נישואין, ועוד.

2. ההיי רולר (High Roller) בלאס וגאס

הגלגל הענק "היי רולר" ממוקם בטיילת לצד המלון והקזינו LINQ לאורך רצועת הסטריפ המפורסמת של לאס וגאס. הגלגל נפתח בשנת 2014 ומתנשא לגובה של 168 מטרים. הוא החזיק בתואר גלגל התצפית הגדול בעולם במשך שנים רבות עד ש"עין דובאי" תפס את המקום הראשון. כל תא בגלגל מכיל עד 40 נוסעים. הגלגל מציע Happy hour בכל יום עם תאים הכוללים בתוכם בר וברמן.

 3. סינגפור פלייר Singapore flyer

 הגלגל הענק במפרץ המרינה בסינגפור נפתח בשנת 2008 ומתנשא לגובה של 165 מטר. הוא מאפשר תצפית על נופיה של מלזיה ואינדונזיה הסמוכות. כל אחד מ-28 התאים של הגלגל הוא בערך בגודל של מיני-אוטובוס ויכול להכיל 28 נוסעים.

 

4. הכוכב של נאנצ'אנג (Star of Nanchang), סין

הגלגל , המתנשא לגובה 160 מטרים, נפתח בשנת 2006 וממוקם בפארק השעשועים Nanchang Star בנאנצ'אנג, סין. הוא מכיל 60 תאי נוסעים, כשכל אחד יכול להכיל עד שמונה נוסעים. לגלגל מספר תצוגות תאורה והוא מציג מופע מדהים בלילה.

5. הגלגל הענק של גשר נהר ביילאנג בסין Bailang River Bridge Ferris Wheel

גלגל הענק של גשר נהר ביילאנג, שנפתח בשנת 2017, בווייפאנג, שאנדונג, סין , מתנשא לגובה 145 מטר. זהו גלגל התצפית חסר החישורים הגדול בעולם. הגלגל עצמו אינו מסתובב; במקום זאת, התאים של הגלגל מסתובבים לאט סביב הגלגל.

6. לונדון איי (London Eye)

הגלגל הענק "לונדון איי" נפתח בשנת 2000 ובמקור נקרא בשם "גלגל המילניום". הוא מתנשא לגובה 135 מטרים וממוקם בסמוך לנהר התמזה בלונדון ומהווה אטרקציית חובה לתיירים המבקרים בלונדון. כל אחד מ-32 התאים שלו יכול לשאת 25 נוסעים. סיבוב בודד נמשך כ-30 דקות.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות