פסטיבל אביב זמן גליל מערבי

גם השנה פסטיבל אביב זמן גליל מערבי חוזר עם 3 ימים גדושים בעשרות אירועים באזורים הירוקים בגליל המערבי. עסקי התיירות יארחו אתרים גליליים, מפונים וגם לא מפונים עם המון שיתופי פעולה מיוחדים, שיעשו גם טוב על הנשמה.

צילום: ענבל אור לב

זוהי תקופה מורכבת לתושבי הגליל, וגם לעסקי התיירות באזור. בזמן שרבים מפונים, או פשוט נמצאים במיקום שלא מאפשר לעבוד, לא מעט אחרים, הממוקמים דווקא באזורים ירוקים, מתקשים למשוך את המבקרים.

למרות זאת, ואולי דווקא בגלל זאת, עמותת התיירות זמן גליל מערבי החליטה לקיים גם השנה את פסטיבל אביב זמן גליל מערבי, שמציין 11. השנה מגוון אנשי תיירות באזורים הירוקים יארחו אצלם בעלי עסקים אחרים, מפונים וגם לא מפונים, לשיתופי פעולה מיוחדים, מסקרנים וטעימים.

צילום: ענבל אור לב

בין עשרות האירועים בפסטיבל, שולה משתולה, המפונה מביתה כבר חצי שנה, תגיע להתארח במשק אופיר באלון הגליל, עם האוכל הכורדי המשובח שלה, לצד יינות מתיישנים של היקב, שיוצאו לטעימה ומכירה באירוע זה בלבד. חרש הברזל וליד ח'ורי, מהכפר הנוצרי פסוטה, הנושק לגבול, יגיע להתארח אצל אלדד בכר מסטודיו אומניה, המתמחה בעבודות מעור. אלדד העמיד לרשות וליד את הנפחייה הוותיקה של אביו – מנחם בכר, הנמצאת ממש מול הסטודיו שלו בקיבוץ אפק. השניים יקיימו יחד ערב מיוחד המשלב סיפורים והדגמות. הקונדיטורית יערית שטרן, תארח בביתה את סבתא מהא, מהכפר הדרוזי חורפיש, לארוחה משותפת (וכשרה) הכולל מנות דרוזיות מופלאות של סבתא מהא, ובסיום מגוון קינוחים של יערית, שישאירו טעם של עוד. האופה והבשלנית עדוש – עדי שמואל, תארח בביתה את נוהאד ביסאן מ-sweet moments מהכפר הדרוזי ג'ת, לסדנה מיוחדת של מאפים מלוחים ומתוקים, וארוחה מיוחדת מעשה ידי שתי האופות. בסטודיו יעל – פיסול בחימר, בכפר מסריק יתקיים מפגש מיוחד בין שתי נשים יוצרות. האחת, יעל נתנאל, בעלת הסטודיו, שהחלה לפסל בגיל 48, והשנייה תינה ח'טיב, שהקימה את בית המלבי בעכו לאחר שהתגרשה.

צילום: ענבל אור לב

יקב ג'וליה יארח את פילהרמוניה בכפר, עם מוסיקת ג'אז אתנית במגוון כלים עתיקים, כמובן בליווי יינות הבוטיק של היקב. "בגד, בית גן" הוא סיור מרתק בכפר הדרוזי ג'וליס, עם 3 נשים מופלאות, מורת הדרך איילת בר מאיר, המאמנת ומנחת סטיילינג תרפי אורנה רוטברט ניצן ובסמה הנו, בעלת מסעדת נור. שלושתן יקחו ל3 נקודות מיוחדות בכפר.

בנוסף יתקיימו טיולים מודרכים בטבע אל מקומות קסומים, מופע תיאטרלי או מחול, ארוחות שף עשירות וטעימות יין ביקבים ועוד המון אירועים שיתקיימו לאורך ימי הפסטיבל.

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי: 30.5-1.6

לפרטים על כל אירועי הפסטיבל: https://springfestival.westgalil.org.il/ או בטלפון: 072-3941110

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות