יום כיף בדרום-מערב הכנרת

ליאת שטייר-לבני, מנהלת קבוצת הטיולים בפייסבוק @סופש נעים משתפת בהמלצה ליום כיף מהמם שכולל גם עגלת קפה, גם סיור היסטורי וגם שחיה מול ההרים

📍תחנה ראשונה – ארתור קפה

עגלת קפה חמודה בחצר כנרת. מרחב ענק מול הכנרת עם תצפית טובה על המים. תמצאו שם ספות, כסאות בר ושולחנות מול הנוף. אחלה מקום לפתוח את הבוקר עם קפה מול הנוף הזה. לא אכלתי שם אז אני לא יכולה לדווח על טיב האוכל. אני בהחלט ממליצה בקיץ לבוא מוקדם בבוקר או אחה"צ. יש בריזה נעימה מהכנרת אבל באמצע היום חם שם.

📍תחנה שניה – חצר כנרת

ממש בצמוד לעגלת הקפה נמצא חצר כנרת. זהו מקום מרתק בעל חשיבות היסטורית אדירה. החצר הוקמה בשנת 1908 על אדמות דלייקה ואום-ג’וני במטרה להכשיר בה פועלים חקלאיים יהודים להתיישבות קבע. כאן חיו ופעלו אישים מרכזיים בתולדות היישוב בארץ: א.ד. גורדון, רחל המשוררת, האגרונומית חנה מייזל, ברל כצנלסון, זלמן שז”ר ועוד. 

חצר כנרת.
חצר כנרת. קרדיט: ליאת שטייר לבני

במקום פועל מרכז מבקרים והדרכה על העלייה השנייה וההתיישבות בעמק הירדן. לקהל הרחב מוצעים סיורים מודרכים והיכרות עם ההיסטוריה המרתקת של המקום. הסיור באתר כולל את מבני החצר, חדר האוכל, האסם, חוות העלמות, החאן וסרטון על רחל המשוררת. 

חצר כנרת היא אתר מורשת אחד מבין עשרות אתרי מורשת ברחבי הארץ שפתוחים בחינם לקהל הרחב בימי שישי ושבת במסגרת מיזם "שבת ישראלית" של המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות.

מדריכה מקסימה וידענית בשם זהבה עשתה לנו הרצאה פרטית (היינו לבד). אני מכירה את הסיפורים אבל תמיד אוהבת לשמוע שוב על החלוצים, על חנה מייזל האשה והאגדה, שהקימה את חוות העלמות כדי לתת פייט לגברים ולהכניס את הנשים אל עולם החקלאות. ראינו סרט קצר יפה ועצוב על רחל ושוטטנו בעוד שני חדרים שנותנים עוד מידע על הנושאים הללו.

חצר כנרת
חצר כנרת. קרדיט: ליאת שטייר לבני

📍תחנה שלישית – בילוי באחד מהחופים בכנרת.

כמובן שהיילייט של הטיול הוא בילוי באחד מהחופים בכנרת היפה. החופים המומלצים ביותר לדעתי הם: חוקוק, גינוסר ועין גב.

בחוף חוקוק – הכניסה להולכי רגל – חינם. תמצאו גם מדשאות, משטחים מוצלים לקמפינג, מצללות, סככות, שרותים ומקלחות, נקודות חשמל להטענת טלפונים ניידים (בתשלום) וקיוסק וחנות נוחות. יש בחוף מתחם נגיש מוסדר הכולל: חניות נכים מוסדרות, מבנה שירותים ומלתחות נגיש, פינות פיקניק נגישות במקום מוצל ושביל גישה לקו המים.

בחוף גינוסר- כניסה לחוף חינם. ישנם שולחנות פיקניק, מדשאות, שירותים ומקלחות. אין לינת קמפינג על החוף. יש חניות נכים ושירותי נכים .

בעין גב- כניסה לחוף חינם. יש לברר מול המועצה האיזורית עמק הירדן באשר לפרטי נגישות וקמפינג.

תהנו🧡

לעוד המלצות מעולות היכנסו לקבוצת הפייסבוק @סופש נעים

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות