פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין

חגיגת שבועות אותנטית של טבע, אנשים, מאפים, גבינות ויין במרחב הכפרי של המרכז. סיורים וטעימות עם חקלאי החבל – עם נחתומית, לקטית ובמבשלת בירה חממות הידרופוניות ואפיית לחם בכלים עתיקים, ירידים ושווקי איכרים וכמובן אירועים וטעימות ביקבים ובמחלבות.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

חג השבועות כבר ממש כאן. השדות מזהיבים, העצים נותנים פירות ביכורים והטבע מתעורר מחדש. במרחב הכפרי של מרכז הארץ, עמותת התיירות חבל מודיעין מזמינה את המבקרים לחגיגות שבועות בפסטיבל 'חגיגה בלבן בחבל מודיעין'.

גולת הכותרת של האירועים היא הסיורים החקלאיים ביישובים כפר דניאל ובני עטרות, שמשלבים מפגשים עם אנשים מרתקים ויצירות עם אמירה אישית.

צילום: אורנה בן חיים

הסיור הראשון הוא "טבע פראי טבע מתורבת: לחם, בירה ופרחים מקומיים" – סיור טעימות במתחם הבירבזאר בכפר דניאל עם הנחתומית נועה טולדנו, שתציג סוגי קמחים מיוחדים וטעימות של מאפים, ועם שרה גולד, לקטית מומחית של פרחי וצמחי מאכל. מסיימים בסיור במפעל הבירות ביר בזאר, הכולל את סיפור הקמתו הייחודי, כמובן לצד טעימות של בירה.

"על פני האדמה – יין, אומנות הקליעה בקש וגידול הידרופוני" הוא סיור במושבה הטמפלרית בני עטרות. הוא ייפתח במפגש עם דליה סיאני, מומחית לקליעה בקש ובסנסנים, יימשך בסיור אל החממות ההידרופוניות של אילן צימציס, שם ,לצד טעימות, שומעים איך החדשנות שבגידול מנותק קרקע תעזור להצלת, ויסתיים ביקב וילה וילהלמה, במפגש עם הכורם והיינן מוטי גולדמן לטעימה מיינותיו ולסיור ביקב היפהפה שלו.

בימי הפסטיבל יתקיימו גם ירידי שבועות ושווקי איכרים במושב רינתיה, בחוות עלה ושורש שבמושב בן שמן ובמתחם הביבזאר בכפר דניאל. בכפר חשמונאי המשוחזר בשילת, בין מבנים וכלים עתיקים, יחגגו המבקרים את חג הלחם, יפעילו כלי דגן של פעם ויכינו פיתות עם זעתר.

ואיך אפשר בלי גבינות, יין ופחמימות? בחצר הפסטורלית של יקב נטוף שבמושב כפר טרומן תתקיים הילולת שבועות עם מבחר מיינות היקב, ארוחת גבינות ונשנושים, מוסיקה לייב ו-DJ. במבנה הטמפלרי המרשים של יקב וילה וילהלמה יוצעו סלסלות פיקניק עשירות ומעוצבות, שניתן להתרווח איתן בחצר היקב המוקפת כרמים או לצאת לפיקניק באזור. בפיצריית הבוטיק לה קלברזה, בחצר ביתה של חנית שבמושב גינתון יהיה ערב פיצות לבנות וקוקטיילים מרעננים. מחלבות הבוטיק המשפחתיות מרקוביץ ודורון מן הטבע שבמושב נחלים יציגו קולקציה עשירה של גבינות מתוצרתן, לצד מוצרי מעדניה איכותיים.

צילום: עומר הרפז

עוד בפסטיבל: פעילויות יצירה משפחתיות – יצירת בובות עץ אצל סבא מוטי במושב גינתון, סדנת פיסול בעיסת נייר אצל נורית רינסקי במושב מזור, מסלולי ניווט בטבע עם כתב חידה מיוחד לשבועות, פעילויות לכל המשפחה בפארק נאות קדומים ובפארק הקופים, טיולי אופניים ועוד.

פסטיבל 'חגיגה בלבן' בחבל מודיעין

6-12 ביוני, ברחבי המועצה האזורית חבל מודיעין

פירוט מלא של כל אירועי הפסטיבל והרשמה לפעילויות

באתר 'תיירות חבל מודיעין' www.thm.org.il

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות