השלבים להוצאת דרכון רומני

רבים מאתנו חולמים על אזרחות אירופאית ועל היכולת לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד האירופי. אם יש לכם שורשים רומניים, אתם עשויים להיות זכאים לדרכון רומני ולהגשים את החלום הזה. בשורות הבאות נסקור את השלבים להוצאת דרכון רומני

הכתבה בשיתוף TAL OFIR

מי עשוי להיות זכאי לדרכון רומני לפי השינויים והדרישות בחוק?

ישראלים רבים הם צאצאים של יהודים יוצאי רומניה. מדינת רומניה מאפשרת לצאצאיהם של מי שנולדו ברומניה או באזורים שהיו שייכים לה בעבר, כמו חלקים מאוקראינה, מולדובה וטרנסילבניה, לקבל אזרחות רומנית.

מאז הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופי ב-2007, מחזיקי דרכון רומני הם אזרחי האיחוד האירופי לכל דבר ועניין. המשמעות היא פתיחת אפשרויות רבות, כמו לימודים במחיר מוזל ברחבי אירופה, עבודה ומגורים בכל מדינות האיחוד, וכניסה נוחה ליותר מ-170 מדינות בעולם.

השלבים להוצאת דרכון רומני והמסמכים הנחוצים

כדי לקבל אזרחות רומנית ולהנפיק דרכון, עליך להראות שאתה צאצא של אדם שנולד שטח רומניה. כן, זה כל כך פשוט. הסיבה להעדר המורכבות היא שכל מי שנולד ברומניה הוא גם אזרח רומניה. לכן, אם אתם צאצאים של אדם שנולד ברומניה, אתם זכאים לאזרחות רומנית.

הזכאות לא עוברת לכל הצאצאים, אלא רק לילדים, לנכדים ולילדים קטינים של נכדים.

לעומת זאת, אם קרוב המשפחה נולד באזור שהיה רומניה בעת לידתו אך כיום אינו רומניה, אז הזכאות עוברת לילדים, לנכדים, לנינים וגם לילדים הקטינים של הנינים. 

על מנת להוכיח את הזכאות, יש להציג מסמכים תעודת לידה מרומניה של קרוב המשפחה. לפעמים קיים קושי להשיג תעודת לידה, במצב כזה, אין להתייאש – ניתן לפנות למשרד עו"ד המתמחה באזרחות רומנית לאיתור המסמכים הדרושים בארכיונים הרומניים הרלוונטיים.

בנוסף, יש להגיש לרשויות מסמכים ישראליים כמו תעודת לידה, תמצית רישום, תעודת יושר, תעודת נישואין תמונות. כל המסמכים יקבלו אפוסטיל (אימות של משרד החוץ), תרגום לרומנית, אימות נוטריוני ויוגשו בשגרירות עם טפסי בקשה. חשוב להקפיד על תרגום נאות של המסמכים לרומנית ועל עמידה בכל הדרישות הבירוקרטיות, כדי למנוע עיכובים מיותרים. משרדנו יוכל לסייע בכך.

כמה זמן אורך תהליך ההתאזרחות?

מיום ההגשה, משך הטיפול של מדינת רומניה מוערך בין שנה לשנתיים, כאשר השלב האחרון והמרגש ביותר הוא השבועה בקונסוליה הרומנית וקבלת האזרחות באופן רשמי. במעמד קבלת האזרחות, יש לדעת את שבועת האמונים לרומניה ברומנית. מדובר במשפטים ספורים ופשוטים וניתן להיעזר במשרדנו לצורך שינונם. מעמן הענקת האזרחות הוא הרגע בו תהפכו באופן רשמי לאזרחי רומניה ולאזרחי האיחוד האירופי.

 חשוב להתחיל בתהליך מוקדם ככל האפשר לפני נסיעה מתוכננת, כדי לוודא שהדרכון יהיה מוכן בזמן.

לסיכום

הוצאת אזרחות זרה היא תהליך מורכב, הדורש הבנה של החוקים והדרישות המשתנים. גם אם יש לכם ידע בשפה הרומנית, התמצאות בבירוקרטיה הרומנית עלולה להיות מאתגרת. טעויות קטנות או חוסר במסמך אחד עלולים לגרום לעיכובים משמעותיים בתהליך, ואף לסכן את הצלחתו.

משרד עו"ד טל אופיר מציע ליווי צמוד ומקצועי לכל אורך התהליך. הצוות שלנו מעורה בדקויות ובעדכונים האחרונים של הליך ההתאזרחות, ובזכות המומחיות וההיכרות העמוקה עם התחום, נוכל לסייע לכם להשיג את הדרכון הרומני בדרך היעילה והמהירה ביותר. נדאג עבורכם לכל ההיבטים הבירוקרטיים ונוודא שכל המסמכים הדרושים יוגשו כנדרש ובזמן.

אם גם אתם חולמים על דרכון אירופאי, אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך להגשמת החלום, ללא קשיים ועיכובים מיותרים בתהליך.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות