מסלול מדהים ברמות מנשה

טיול ברמות מנשה -מפלונים ומאגר מים במסלול אחד ירוק ופורח. המלצה מעולה מליאת שטייר-לבני, מנהלת קבוצת הטיולים בפייסבוק @סופש נעים

?עוד לפני שמגיעים – הנסיעה באזור מהממת – השדות פורחים, הכל ירוק והנוף מהכביש נפלא.

? טיפ חשוב – תבואו עם מגפיים ו/או תביאו נעלים להחלפה כי חלק מהמסלול הולכים על אבנים בתוך המים והנעלים עשויות להרטב.

?התחנה הראשונה – מפלי נחל רז – הנחל זורם רק בחורף ולכן כדאי למהר… המפלים קטנים ויפים. ממש לא מפלי הניאגרה, אבל בהחלט יפה. מגיעים עם הרכב ממש עד לנקודת התצפית אבל משם רואים גם צינור שחותך את הנוף – לא להתייאש מכאן רק יוצאים למסלול היפהפה. מכאן חוצים את הנחל הרדוד לצד השני. צירפתי לכם תמונה של השער ממנו נכנסים. כמה מטרים לתוך המסלול ואתם מעל המפלים ומכאן הנוף הרבה יותר יפה.

מפלי רז. קרדיט: ליאת שטייר -לבני

?באותו השביל ממשיכים ללכת לאורך הנחל עד למאגר רז (הידוע גם בשם מאגר גלעד) המחולק לשתי בריכות גדולות. המים בצבע כחול מהפנט, ברווזים שטים במים, ועל רקע הפריחה וצמחיית המים מתקבל אזור יפהפה.

יש מסלול מעגלי נוח להליכה סביב הבריכה הראשונה (אחרי גשמים יש גם בוץ). ניתן גם לעבור לבריכה השניה, להמשיך לטייל ואז לחזור.

מאגר גלעד. קרדיט: קרדיט: ליאת שטייר -לבני

?שימו לב – לבריכה המערבית (הראשונה אליה מגיעים) מוזרמים גם מי קולחין ואין להכנס אליה. השלטים באזור מציינים זאת במפורש. הבריכה המזרחית מלאה במים נקיים של נחל רז.

?רעבים.ות? ליד התצפית על המפלים יש גם עגלת אוכל דרוזי.

? תחנה נוספת – גבעת הרקפות

גבעת הרקפות נמצאת כמה דקות נסיעה מרמות מנשה. המרחב מסביב לגבעה. הוא פשוט מהמם בתקופה זו!! שדות ירוקים יפיפיים, פרות רועות באחו בשלווה. שוויץ. ואז, במרחב המדהים הזה יש גם גבעה מקסימה זרועה ברקפות. העליה קלה והמסלול מעגלי. מתאים בול למשפחות.בניגוד לגבעת הרקפות בטל שחר עליה המלצתי בעבר, כאן יש מסלול ספציפי מגודר ואת הרקפות רואים בצדדים (לא הולכים ביניהם). למי שמעוניינים יש גם "טרזן" בשביל החוזר לנקודת ההתחלה.

אם בא לכם פיקניק – בצד השני של הכביש יש גבעה עם כמה שולחנות פיקניק.

תהנו?

 לעוד המלצות מעולות היכנסו לקבוצת הפייסבוק @סופש נעים

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות