המלכה אליזבת' חוגגת 70 שנה למלוכה- אלו אירועים מתוכננים ברחבי בריטניה?

ב-6 בפברואר צוין יובל הפלטינום של המלכה אליזבת'  – 70 שנים על כס המלוכה! לכבוד האירוע המרגש, חשף ארמון בקינגהאם את החגיגות המתוכננות בבריטניה.

השנה אמורה להיות נקודת ציון חשובה עבור המלכה אליזבת' השנייה.

ב-6 בפברואר צויין יובל הפלטינום שלה  – 70 שנים על כס המלוכה!

בדיוק ביום זה בשנת 1952 הוכתרה אליזבת השנייה למלכה אנגליה ומאז היא זכתה להוביל 7 עשורים של מלוכה. זהו גם ציון היום בו נפטר אביה של אליזבת'- המלך ג'ורג' ה-6.  נקודת הציון החשובה מסמלת גם את הפיכתה של אליזבת גם למונרך הבריטי בעל השלטון הארוך ביותר וגם לאישה עם הכהונה הארוכה בהיסטוריה בראש מדינה.  

לכבוד ציון האירוע המרגש, מתכננות ברחבי בריטניה חגיגות רבות ברוב פאר והדר, מגוון אירועים ציבוריים ופעילויות קהילתיות כולל מסיבות רחוב, הופעות עם כמה מכוכבי הבידור הגדולים בעולם וגם הזדמנות לראות את בתי המלוכה מקרוב- האחוזות הפרטיות של המלוכה, כולל בית סנדרינגהם וטירת בלמורל, יפתחו לציבור.

מרבית החגיגות עם זאת יערכו רק לקראת הקיץ הקרוב –  בסוף השבוע הראשון של חודש יוני 2022 – המכונה "סופשבוע היובל" – ארבעה ימים של חגיגות מיום חמישי ה-2 ביוני ועד יום ראשון ה-5 ביוני.

חלק מהחגיגות יובל הפלטינום החלו כבר בינואר. רשת חנות היוקרה "פורטמן ומייסון" השיקו ב-10 בינואר את תחרות "פודינג פלטינום" – תחרות אפייה ארצית בה יכולים להשתתף תושבי בריטניה בני 8 ומעלה וליצור קינוח חדש שיוקדש למלכה. המועמדים הסופיים ישפטו על ידי פאנל הכולל האופה המפורסמת מרי ברי, מוניקה גאלטי והשף הראשי של ארמון בקינגהאם מארק פלנגן. המתכון הזוכה יוצג לציבור בארוחת הצהריים החגיגית שתתקיים במהלך סופשבוע היובל.  

עוד יוזמה היא "החופה הירוקה" של המלכה, במסגרתה ניטעו כבר ברחבי הממלכה לכבוד החגיגות כ-60,000 עצים.

בין ה-12 ל-15 במאי, יותר -500 סוסים ו- 1000 אמנים יקחו חלק בחגיגות הפלטינום במופע בן 90 דקות בטירת וינדזור, שייקח את הקהל למסע מרתק בהיסטוריה מאליזבת הראשונה ועד היום.

שיא החגיגות כאמור יתקיימו בחודש יוני. אז אם אתם מתכננים טיול ללונדון שווה לנצל את העיתוי ולהגיע לחגיגות כי זהו ללא ספק אירוע מיוחד ושלא קורה בכל יום.

אז אילו אירועים מתוכננים במהלך ה-2 עד ה-5 ביוני?

סופשבוע היובל שיחל ביום חמישי ה-2 ביוני יתפתח במצעד יום ההולדת המסורתי של המלכה "trooping the color" שיתקיים ליד ארמון בקינגהאם. במצעד החגיגי ישתתפו יותר מ-1,400 חיילים מצעדים, 200 סוסים ו-400 מוזיקאים. כבר עכשיו ניתן להזמין דרך האינטרנט כרטיסים למופע.

כמו כן באותו יום, ביותר מ-1,500 עיירות, כפרים וערים ברחבי בריטניה ושטחיה שמעבר לים, יודלקו משואות לציון היובל. לראשונה, גם ערי הבירה של מדינות חבר העמים ידליקו משואות.

ביום שישי ה-3 ביוני יתקיים טקס חג ההודיה למלכת המלכה בקתדרלת סנט פול .

ביום שבת ה-4 ביוני יצטרפו למלכה בני משפחת המלוכה בדרבי, שנערך באפסום דאונס.

כמו כן ברחבת ארמון בקינגהאם תתקיים "מסיבת יובל הפלטינום" – מופע חי בו יופיעו כוכבי הבידור הגדולים בעולם כדי לחגוג רגעים משמעותיים מתקופת המלכה. בשלב זה עדיין לא ידוע מי יהיו הכוכבים שיופיעו. במהלך פברואר תפתח ההרשמה למופע.   

ביום ראשון ה-5 ביוני היום האחרון של חגיגות סוף השבוע של יובל הפלטינום – יתקיימו ברחבי בריטניה ארוחות צהריים גדולות לציון היובל. הציבור ברחבי בריטניה כולו מוזמן לקחת חלק.  כמו כן תערך תחרות יובל הפלטינום בה יתאחדו אלפי אמנים אמנותיים, רקדנים, מוזיקאים. הארמון מבטיח  אמנויות רחוב, תיאטרון, מוזיקה, קרקס, תלבושות וטכנולוגיה חזותית מתקדמת.

האירוע יכלול גם את פרוייקט "נהר של תקווה" –  ילדי בתי ספר יסודיים ותיכוניים מוזמנים ליצור ציור המייצג את תקוותיהם ושאיפותיהם לכדור הארץ במהלך 70 השנים הבאות. מבחר מהציורים יעטרו כ-200 דגלי משי, שיוצגו לאורך שדרת העצים – הדרך  שמובילה לארמון בקינגהאם – כמו נהר.

ואל דאגה- גם אחרי סוף השבוע החגיגי, הארמון מתכנן עוד הפתעות – בחודש יולי יוצגו בארמון בקינגהאם, טירת ווינדזור ובארמון הולירודהאוס שלוש תצוגות לציון עליית המלכה לכס המלכות, ההכתרה והיובל. התצוגות יכללו דיוקנאות כמו גם את התכשיטים והתלבושות הנלבשות לכל אירוע.

ומה לגבי המלכה עצמה? בשלב עדיין לא ברור באילו האירועים תשתתף המלכה בעצמה. זאת מאחר והצוות הרפואי שלה המליץ ​​לה לנוח ולהגביל את הפעילויות שלה, לאחר ששהתה בבית חולים בחודש אוקטובר האחרון.  

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות