פסטיבל מפה ומצה בפסח – חגיגת אירועים לכל המשפחה ב-12 אתרי מורשת ברחבי הארץ

עשרות הצגות, מופעים מוסיקליים, סדנאות מקוריות, סיורים מודרכים
ומופעי נוסטלגיה לכל המשפחה – בנושא אחדות ואחווה. עלמה זהר בהופעה מיוחדת, ההצגה "היפה והחיה", המופע "ויוה איטליה" של האופרה הישראלית, מפגש בנושא קומיקס עם המאייר עמוס אלנבוגן ועוד ועוד. – הכניסה חופשית! חול המועד פסח 18-19 באפריל 2022, י"ז-י"ח בניסן תשפ"ב.

מערכת
31.03.2022

משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מזמינים לפסטיבל 'מפה ומצה', המחבר את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בצפון, בדרום, במרכז ובירושלים.

במהלך חג הפסח, יארחו 12 אתרי מורשת עשרות אירועים, הצגות, פעילויות וסדנאות מיוחדות, שהמשותף להם הוא מסר של אחדות ואחווה. המבקרים יוכלו גם לקבל הצצה, בצורה חווייתית ותיאטרלית, לסיפורי מורשת מסעירים מתקופת החלוצים וקום המדינה, בסיורים מודרכים ואינטראקטיביים, אשר גם בהם בולטים מוטיבים של חברות, עזרה הדדית ומתן כבוד לזולת ושימורם של אירועים היסטוריים שטבעו את חותמם עד ימינו. הכניסה לכלל אירועי הפסטיבל חופשית!

פסטיבל מפה ומצה – חומה ומגדל. צילום: אורנה בן חיים

במהלך ימי הפסטיבל יעלו הצגות מיוחדות של תיאטראות מוכרים לילדים ולנוער, בהם תיאטרון אורנה פורת, תיאטרון המטמון, תיאטרון בים בם בום ועוד. יתקיימו גם סדנאות שימור חווייתיות, סדנאות ציורי קיר, מיצגים תיאטרליים נוסטלגיים, מופעי מוסיקה מגוונים, מופעי מחול, פנטומימה וקומיקס, מתחמי משחקים של פעם, מיצגים אור-קוליים ועוד ועוד.

פסטיבל מפה ומצה 2022 מוזיאון ראשלצ הצגה הסנדביץ הרעב תיאטרון הקרון. צילום: כפיר בולוטין

כך לדוגמה במחנה המעפילים עתלית יפגשו המבקרים שחקנים שמגלמים את לוחמי מחתרות ישראל והרכב כלייזמרים שינגן מוזיקת נשמה יהודית. בבית ראשונים הרצליה יוכלו לקחת חלק במפגש בנושא קומיקס עם המאייר עמוס אלנבוגן ובסיורים בעקבות "אוצר הצמחים".

בנהריים בגשר תוצג ההצגה "פלפלים" של תיאטרון אורנה פורת, במרכז המבקרים בשרונה יוכלו לצאת לסיורים בעקבות ההיסטוריה של המתחם וליהנות מיצירות העץ המופלאות של האמן יעקב ששון במתחם אינטראקטיבי לכל המשפחה.

פסטיבל מפה ומצה 2022 נהריים בגשר – הצגה פלפלים. תמונה: כפיר בולוטין

במוזיאון ליהדות איטליה יעלו את המופע "ויוה איטליה" של האופרה הישראלית ובאתר גבעת התחמושת תעלה ההצגה "שירי משוררים לילדים" והופעה מיוחדת של עלמה זוהר. מעבר לכל אלו – ממתינות למבקרים עוד המון פעילויות נפלאות באתרי המורשת ברחבי הארץ וכולן בחינם!

פסטיבל מפה ומצה מוזיאון יהדות איטליה ויוה איטליה. צילום: באדיבות האופרה הישראלית

האתרים המשתתפים בפסטיבל מפה ומצה, מצפון לדרום: נהריים בגשר, חומה ומגדל תל עמל, מוזיאון האצ"ל בשוני, מחנה המעפילים עתלית, בית ראשונים הרצליה, מוזיאון ראשון לציון, מרכז מבקרים שרונה, מרכז מורשת גוש עציון, המרכז למורשת ששת הימים בגבעת התחמושת, מוזיאון יהדות איטליה, יד לאישה הלוחמת בניצנים, מתחם הקטר ומוזיאון אנז"ק בבאר שבע.

פסטיבל מפה ומצה באתרי מורשת 18-19 באפריל 2022, י"ז-י"ח בניסן תשפ"ב.

הכניסה חופשית!

לפרטים נוספים: https://www.mapaumatza2022.co.il/ ובפייסבוק 'מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל'

עוד באותו נושא:

פסח בצריף בן-גוריון

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות