סיורי לילה ברחבי הארץ 2022

כשלילה יורד הקסם מתחיל: עכשיו כשקיץ מסתיים והלילות מתארכים בואו לחוות את החשיכה באור אחר – אספנו לכם מגוון סיורי לילה, סיורי עששיות, ותצפיות כוכבים ברחבי הארץ .

סיורי לילה וסיורי עששיות בצפון

לילות שאן, חוויה לילית קסומה

בשעות הערב עם רדת החשכה ההיסטוריה מתעוררת לחיים במופע האור קולי "לילות שאן".

סיור לילי ייחודי ובו מיצגים אור-קוליים מורכבים, המקימים לתחייה יישוב חי ותוסס והתרחשויות היסטוריות במשך אלפי שנים בעיר בית שאן. ניכנס בשערי העיר ורחובות העמודים נפגוש את הדמויות שבאו מהסהר הפורה לסחור בשוקי בית שאן ודמויות הקמות לתחייה לאחר אלפיים שנה. חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה.

בהרשמה מראש בטלפון 04-6481122

איפה? גן לאומי בית שאן

מתי? מידי שני- חמישי בשעות הערב

לילות שאן
לילות שאן . רשות הטבע והגנים

סיורי עששיות ולילה בגולן

חברת מטאור מקיימת מגוון סיורי לילה ועששיות בגולן. ביו הסיורים:

סיור עששיות ועקרבים ביער זיוון – סיור בין עצים עתיקים ועבותים, הצצה אל הרי הגעש הקדומים, חיפוש עקרבים הזוהרים בפנסים מיוחדים ועלייה אל תצפית הטנק המצויר. המסלול בדרגת קושי- קלה. מחיר: 60 ₪.

מסע בין כוכבים בגולן– נשב סביב למדורה ונשתה תה חם. נכיר את כיפת השמיים בעזרת פנס לייזר ונפגוש את סיפורי הכוכבים ונתצפת בעזרת טלסקופיים ענקיים על הירח, כוכבי הלכת, צבירים וגלקסיות מרוחקות. הטיול לגילאי 5 ומעלה. מחיר: 105 ₪

פרטים נוספים

סיורי עששיות ליליים בראש הנקרה

סיורי לילי מרתק לכל המשפחה. הסיור כולל: נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות. סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במייצג האור קולי. 

הפעילות מותנית בהרשמה מראש . מתאים לכל הגילאים.

איפה? אתר התיירות ראש הנקרה

עלות למבוגר: 61 ₪,   עלות לילד (3-18):  55 ₪

פרטים נוספים

ראש הנקרה
ראש הנקרה. קרדיט: אתר התיירות של ראש הנקרה

סיור עששיות בחוף דוגה בכנרת

חוויה לילית קסומה למשפחות על שפת הכנרת – נצא לסיור עששיות. נחפש עקבות בעלי חיים, נכיר את החשכה ונפגוש את הכוכבים ואת יצורי הלילה. במהלך הסיור נשב ב"בומה" – BOMA – המקומית שלנו סביב מדורה, נשתה תה צמחים בשטח ונשמע אגדות מקומיות. מתאים למשפחות ולילדים.

מותנה בהרשמה מראש בלבד .

מחיר למשתתף: 50 ש"ח (מגיל 3 ומעלה)

פרטים נוספים

כוכב לערב אחד בהר בנטל שבגולן

טיולילה משפחתי לאור עששיות של חברת Time2Escape. חוויות מאירות בתוך היער בלוע הר הגעש בנטל בצפון הגולן. נלך בשבילים הקסומים, נשמע סיפורי לילה, נצפה בכוכבים ונפריח בלוני אור. משך הטיול כשעה ורבע. מותנה בהזמנה מראש בלבד.

מתי? כל ערב בשעה 19:30

עלות: 250 ₪ למשפחה גרעינית.

פרטים נוספים

סיור עששיות קסום ביער אודם

סיור עששיות ביער אודן של מורה הדרך אוהד גיגי ומיכל גיגי בעלים של חברת "בשביל היער". שביל קסום באמצעו של יער אלונים מרשים מגלה לנו תופעת טבע מרשימה ומיוחדת בשם הג`ובה הגדולה. במהלך הסיור נשתף ונסביר על האזור, היער, החיות הסקרניות, ונדבר על הכוכבים .

אורך הסיור: כשעתיים

מתי? כל ערב לפני שעת השקיעה.

פרטים נוספים

מופע אור קולי לילי "תופעת טבע" בפארק הירדן

אתם מוזמנים להגיע וליהנות מחוויית לילה ייחודית בפארק הירדן. הדרך מוארת ע"י מנורות קטנות וסלולה לכל אורכה (נגיש לעגלות ומוגבלים בתנועה). המסלול מורכב משבע תחנות בהן תלמדו על הגחליליות, תרקדו עם זיקית ותשמעו סיפורים ל אבני הבזלת העתיקות. לכל אורך המסלול שומעים את נחל הירדן שוצף וקוצף מה שמוסיף לחוויה החושית. המופע מדובב ע"י כוכבי ארץ נהדרת.

משך הסיור כשעה. מותנה בהזמנה מראש.

איפה? פארק הירדן בגולן.

מתי? שני- שישי בשעה 19:30.

מחיר: 35 ₪

פרטים נוספים

סיורי לילה וסיורי עששיות במרכז

"ספארי חצות" – סיורי לילה בספארי

סיור לילי מיוחד בספארי, בשעות הלילה. הסיור כולל כניסה לבתי הלילה של האריות וסיפורים פיקנטיים על המתרחש בחדרי החדרים של מלך האריות ומשפחתו.

משך הסיור: כשעתיים ורבע. מתאים לגילאי 18 ומעלה.

איפה? ספארי רמת גן.

מחיר: 109 ש"ח

פרטים נוספים

סיור עששיות בנחל הירקון

טיול עששיות בסמוך לנחל הירקון של מדריך טיולים ומורה דרך צביקה קלין.

במהלך הסיור נצא אל חלקו העליון והפחות מוכר של הנחל ונגלה את החי סביב הנחל בלילה. במהלך הטיול עששיות נשתמש, ממש כמו בעלי החיים, בחוש השמיעה שלנו כדי להבין מי ומה נמצאים סביבנו. נטייל על גדות הנחל לאור העששיות, נשמע סיפורים על הצמחייה במקום, נזהה כמה בעלי חיים לפי קולם, נשמע מעשיות אודותיהם, ונלגום תה צמחים טבעי. 

פרטים נוספים

סיור עששיות ביער בן שמן

הטיול עששיות ביער בן שמן של מדריך טיולים ומורה דרך צביקה קלין. הסיור ישלב שני נושאים – הטבע והאדם. במהלך הסיור נלמד מעט על בעלי החיים בלילה ואף נשמע סיפור אודות “מלך הלילה” בקרב בעלי החיים. במקביל נתוודע אל ההיסטוריה של האזור ואיזה שריד באזור הותירו הקדמונים אחריהם. בנוסף, ניכנס אל מערה קטנה ונשמע את סיפורה.

פרטים נוספים

סיורי לילה וסיורי עששיות בדרום

גן לאומי מצדה מערב – משקיעה לזריחה – מופע רב חושי המוקרן על ההר

החיזיון האורקולי החדש במצדה הוא מופע מרהיב אשר מוקרן על גבי ההר, בשילוב הקרנות ענק בטכנולוגית VIDEO MAPPING, תאורה מתקדמת ופסקול ייחודי שהולחן על ידי שלמה גרוניך.

אורך המופע כ-45 דקות. מתאים לכל הגילאים. 

מותנה בהרשמה מראש.

איפה? חניון הלילה בגן לאומי מצדה.

פרטים נוספים

מצדה
מצדה. צילום: מנו גרינשפן

סיור עששיות בפארק תמנע

כשהשמש שוקעת והחושך יורד פארק תמנע מתעורר לחיים. בואו לגלות את המדבר בלילה, בסיור חוויתי מודרך בין חלק מאתרי הפארק. ניסע בשיירה בהובלת המדריך, נראה את עמודי שלמה המרהיבים מוארים בתאורה מיוחדת, נשמע על העולם העתיק שהתקיים בפארק, ובתום הסיור נגיע לאגם תמנע המואר בתאורת ערב.

ההתניידות בפארק הינה ברכבכם הפרטי.

עלות: מחיר הסיור 69 ש"ח למבוגר / ילד 59 ש"ח (3-14).
למזמינים באתר: 66 ש"ח למבוגר / ילד 56 ש"ח.

פרטים נוספים

סיור עששיות בפארק תמנע
סיור עששיות בפארק תמנע. קרדיט: האתר הרשמי פארק תמנע https://www.parktimna.co.il/

מסע בין כוכבים –תצפיות כוכבים במכתש רמון

תצפית כוכבים מודרכת תחת שמי הלילה המרהיבים בלב מכתש רמון. תזכו להיכרות עם כיפת השמיים באמצעות ציין לייזר, תשמעו עובדות מרתקות על כוכבים וכמובן וצפייה בטלסקופ על גרמי השמיים השונים.

הפעילות מתאימה לילדים מגיל 6 ומעלה.

איפה? מכתש רמון

מתי? כל יום – שבעה ימים בשבוע!

מחיר כרטיס: 130 ₪ לאדם (מגיל 3 ומעלה)

פרטים נוספים

חוויה אסטרונומית ומצפה כוכבים במצפה "שירת הכוכבים" בשדה בוקר

במצפה "שירת הכוכבים" מקיימים ערבי אסטרונומיה, עם הציוד המקצועי והמתקדם ביותר בתחום – טלסקופים גדולים, מודלים אסטרונומיים שפיתחו ופעילויות חלל מרתקות . בכל יום חמישי תוכלו ליהנות מחוויה מרתקת. בעזרת קרני לייזר תכירו את שמי הלילה והכוכבים בליווי הסברים וסיפורים מרתקים וכמובן תזכו לתצפית בגרמי השמיים עם טלסקופים ענקיים.

איפה? שדה בוקר

מתי? בכל יום חמישי בשעה 20:30.

מחיר: 130 ₪.

פרטים נוספים

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות