פותחים את השנה החדשה בטבע הישראלי

אם אתם מחפשים את המקום האידיאלי ביותר לפתוח בו את השנה החדשה יחד עם החברים והמשפחה הקרובה, כדאי לכם לעשות זאת באחד מאתרי רשות הטבע והגנים, מצפון ועד דרום, אשר יציעו שלל פעילויות לצד נופים ייחודיים בארצנו היפה. לקראת חגי תשרי, רשות הטבע והגנים נערכת לקליטת מאות אלפיי מטיילים ברחבי הארץ בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע.

גן לאומי כוכב הירדן. צילום: יניב כהן

בין החוויות לכל המשפחה שיחכו לקהל המבקרים: בגן לאומי ירקון תוכלו לקחת חלק בפעילות עץ המשאלות לראש השנה, אם אתם חובבי פסיפסים תוכלו ליהנות מפעילות חגיגית בגן לאומי בית אלפא ולהכין מובייל מיוחד ולגלות את סודות הפסיפס במשחק גלגל מזלות, לעלות לתצפית נוף חדשה על גג המבצר ולהשקיף על נוף מרהיב במבצר הצלבני בגן לאומי כוכב הירדן ולסייר ולתצפת בגן לאומי סוסיתא על עולם חדש אל מול 2,000 שנות היסטוריה.

עץ המשאלות. גן לאומי ירקון. קרדיט תמונה: שרית פלצ'י מיארה

בשמורת טבע החולה, כבר החלה עונת הסתיו וזו הזדמנות מצוינת לבקר ולצפות בציפורים הנודדות מאירופה לאפריקה, אשר עוברות בדרכן דרומה בארצנו, לצאת לסיור מרתק בו תשמעו על הפעילויות הרבות הנעשות בשמורה לשמירה על הטבע בישראל. כמו כן, במהלך כל חודש ספטמבר, לרגל יום הנשר הבינלאומי, רשות הטבע והגנים שמחה להזמינכם לבקר בשמורת טבע חי בר כרמל וללמוד על הדרכים לשימור אוכלוסיית הנשרים של הכרמל, להכיר ביצה של נשר וללמוד כיצד עוקבים אחר הנשרים בטבע ולשמורת טבע גמלא שם להצטרף לסיור במושבת קינון הנשרים בגולן ולהיחשף לסכנות העורבות לאוכלוסיית הנשרים בישראל.

חי בר כרמל. צילום: יניב כהן

לרגל חודש אלול, חודש הסליחות והרחמים, מוזמנים להצטרף לסיור מיוחד בגן לאומי בית שערים ולהתוועדות לעיר בית שערים מימי המשנה והתלמוד. בשמורת טבע עינות צוקים תוכלו לבקר ב"שמורה החבויה" ולהכיר את נפלאות החי והצומח בנווה המדבר הנמוך בעולם, בגן לאומי מבצר נמרוד תוכלו לסייר במורדות החרמון ולשמוע את הסיפור על שלושה אריות בתקופות השונות של המבצר ולקנח בגן לאומי כורסי בסיור על שבילי מנזר יפהפה ועתיק ופסיפסים מרשימים.

גן לאומי בית שעריים. צילום: שרית פלצ'י מיארה

אורית שטיינפלד מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים: "ראש השנה, זמן מצוין להתחדשות תוך שאיפת אוויר והשראה מהטבע הייחודי בארצנו. אני מזמינה אתכם לבקר בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ולהנות מפעילויות מיוחדות, סיורים, תצפיות נוף עוצרות נשימה, אתרי מורשת והיסטוריה או בלינת שטח ולהנות ממגוון חוויות מרגשות לכל המשפחה. אני מאחלת לכם טיול מהנה ובטוח, חג שמח ושנה טובה ומתוקה".

רשות הטבע והגנים ממליצה לציבור המטיילים להירשם מראש כבר עתה לביקור באתרים במועד הרלוונטי על מנת להבטיח כניסה לאתר ולהימנע ממצב בו האתר יהיה כבר בתפוסה מלאה ולא תתאפשר כניסה מבקרים מעבר לרשומים. פרטים מלאים על שעות הביקור בכל אתר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות