אצא לי השוקה: טיול שווקים ארצישראלי

המלצות לשווקים בארץ שכיף לטייל בהם בין הדוכנים, התבלינים והריחות המשגעים.

גארי שואל: אנחנו רוצים לעשות טיול שווקים בארץ. היינו כבר בשוק מחנה יהודה ושוק חיפה. איפה יש עוד שווקים יפים להסתובב בהם?

גארי שלום!

למזלך לא חסר לנו במדינתנו הקטנה שווקים וגם אם היית בשוק מחנה יהודה המפורסם ובשוק חיפה התוסס אז תוכל למצוא תמיד עוד!
אני רואה שאתה הולך לשווקים הגדולים אז בוא נתחיל באחד המפורסמים: שוק לוינסקי בתל-אביב. שוק לוינסקי הוא גן עדן של טעימות והוא מציע מגוון של תבלינים, פיצוחים, פירות יבשים ומאכלים מיוחדים. לכל טעם וריח בשוק יש סיפור מיוחד משלו על שורשים, הגירה ובעיקר אהבה לאוכל. בשוק מסתתרים סיפורים ואגדות וגם סודות משפחתיים טעימים במיוחד. השוק הקטן בדרום תל אביב הוא קיבוץ גלויות אמיתי בלב העיר.
הוא מוכר כשוק תבלינים ופיצוחים אבל יש לו עוד הרבה מה להציע גם בתחומים אחרים. תמר הינדי אצל הפרסי, זיתים וגבינה אצל היווני, אורז מתובל בחנות של משפחת פרג’ הטריפוליטאית, כמה דקות בבורקס הטורקי ובירה מהחבית אצל הפולני – הכל במרחק של כמה צעדים אחד מהשני.
מהשוק אפשר להמשיך לסיור בנווה צדק שבו נטעם מההיסטוריה של יהודי יפו.

שוק לוינסקי / צילום: אלי שני / GFDL

עוד שוק שאני אישית מאוד אוהב הוא השוק של עכו. רחוב השוק הוא הנתיב הראשי בעיר העתיקה, מצפון לדרום. בתקופה הצלבנית הוביל רחוב זה משער ההוספיטלרים בצפון דרך נתיב השוק או דרך המלך עד אזור הנמל.
כיום ממוקם בנתיב זה השוק המרכזי של עכו העתיקה – שוק צבעוני שבו דוכנים רבים של דגים, מיני מתיקה מזרחיים, פרפומריות וחנויות תבלינים מקוריים. השוק עובר תהליך של שיקום ושיפוץ החנויות, החזיתות ונתיב ההליכה.
בצדו הדרומי של השוק מצויים שני אתרים יהודיים חשובים: בית פרחי ובית כנסת הרמח”ל.

שוק עכו

גארי היקר, כמובן שאתה יכול לבקר גם בשוק בכרמל המפורסם או בשוק רמלה שעליו הרחבתי כמה פעמים בעבר וכשתסיים לחקור את השווקים הגדולים, תפנה אלי בקשר לכמה שווקים סודיים, כי זה מצריך כבר יותר זמן.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות