פעילויות החופש הגדול בצריף בן-גוריון בנגב

בקיץ הזה, עולים לנגב! יולי-אוגוסט בצריף בן-גוריון ובמכון למורשת בן-גוריון – אירועים מיוחדים, מיצגים, חדרי בריחה, משחקי משימות ואפילו סיור בו יוכלו המבקרים לגעת בעצמם בחפצים בצריף המגורים של הזקן!

במהלך חודשי הקיץ, יקיימו בצריף בן-גוריון שבשדה בוקר ובמכון למורשת בן גוריון הסמוך שלל פעילויות מרתקות לילדים ולגדולים. הפעילויות יעניקו למבקרים הזדמנות להיחשף לזוויות שונות בדמותו של "הזקן", לחקור וללמוד על הנגב היפיפה, להצביע ולהשפיע על החלטות היסטוריות, להשתתף בחדר בריחה, לסייר ברחבי הצריף ואף לגעת בהיסטוריה בעצמם.

צריף בן גוריון. צילום: חנן אפשטיין.

במיצג "משפט העם" ישמשו המבקרים כחבר מושבעים ויזכו להצביע ולהשפיע בעצמם על אירועים שעיצבו את מדינת ישראל. המיצג עוסק בנושאים מכוננים בלב ליבה של החברה הישראלית ובכל אחד מהם, יציגו התביעה ודוד בן-גוריון את עמדתם ועל המבקרים יהיה להחליט מה יעלה בגורל המדינה?

קיץ במכון למורשת בן-גוריון - משפט העם
קיץ במכון למורשת בן-גוריון – משפט העם צילום חנן אפשטיין

פעילות נוספת המוצעת במיוחד לחודשי החופש הגדול, היא חדר הבריחה "אוצר הנגב" בו יעברו המשתתפים בין מגוון פעילויות, חידות ומשחקים, אשר יציגו להם את הנגב מזוויות שלא הכירו. בן-גוריון האמין שטמון בנגב אוצר וכך המשחק יעבור מתקופת התנ"ך ועד ימינו ויסקור את האתגרים שמתמודדים איתם תושבי הנגב. לאחר שיסיימו המשתתפים את כל החידות – יוכלו לפצח את הקוד ולזכות ב"אוצר הנגב".

אירועי שבועות 2022 - בצריף בן גוריון
אירועי שבועות 2022 – בצריף בן גוריון. צילום: צביקה שמעיה

המבקרים שמעדיפים ללמוד על מורשתו של בן גוריון דרך הרגליים, יוכלו לצאת לסיור משימות אינטראקטיבי במדרשת בן גוריון. המשחק "ציוני דרך" ייקח אותם בעזרת אפליקציה ייעודית למשחק ניווט מרתק, בו הם יפתרו חידות, יעברו בין תחנות, יבצעו משימות ולבסוף יחליטו עד כמה חזונו של בן-גוריון אכן התגשם בנגב ומה הם האתגרים שעוד נותרו להגשמתו.  

במהלך חודש אוגוסט, יקימו בצריף בן–גוריון פינות ציור והפעלה שיהיו פתוחות בכל ימי השבוע. הילדים והמבוגרים יוכלו לצייר ולשחק במשחקים של פעם ובכל יום חמישי יתקיימו סיורים מודרכים מיוחדים בהם המבקרים יזכו בהזדמנות נדירה לגעת בחפצים המקוריים הפזורים ברחבי צריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון!

קיץ בצריף בן-גוריון
קיץ בצריף בן-גוריון. צילום: צביקה שמעיה

צריף בן-גוריון יארח גם ערבי תוכן למבוגרים שיהיו פתוחים לקהל הרחב בנושאים שונים ביניהם: הקרנה חגיגית של הסרט "בן-גוריון בנעלי בית" הכולל ראיונות אינטימיים עם אנשים שהכירו את "הזקן" באופן אישי וההרצאה "איך לחדש ארכיון" עם ראש יחידת הארכיון של המכון למרושת בן-גוריון על ההנגשה של ארכיון כזה לציבור, על האוצרות הטמונים בארכיון החדש ועל החשיבות שלהם גם בשנת 2022.

צריף בן-גוריון, שדה בוקר

לכבוד ימי הקיץ הארוכים, שעות הפתיחה של צריף בן-גוריון מתארכות!

שעות פתיחה: ימי א'-ה' 8:30 עד 17:00 | ימי ו' 8:30 עד 14:00 | ימי שבת 10:00 עד 16:00

מחיר: 20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד\גמלאי\סטודנט. | סיורים מודרכים: 40 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד/ גמלאי/ סטודנט.
לפרטים נוספים: https://ben-gurion.co.il/ או בטלפון: 08-6560469

המכון למורשת בן-גוריון, מדרשת בן-גוריון

שעות פתיחה: שישי, ערבי חג וחול המועד | 10:00-17:00 | (כניסה אחרונה בשעה 16:00).

מחיר: "משפט העם":  20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד/ גמלאי/ סטודנט | "אוצר הנגב": 200 ₪ למשפחה עד 5 משתתפים | "ציוני דרך": 250 ₪ למשפחה עד 5 משתתפים. | לפרטים נוספים: http://www.bgh.org.il/ או בטלפון: 08-6592100

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות