צונחים את ישראל: אתרי צניחה חופשית מצפון עד דרום

כמט כל ישראל מכוסה במועדוני צניחה, אתם צריכים רק לבחור

כיום קיים מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לבצע צניחות חופשיות ולחוש את המדינה הקטנה שלנו מלמעלה, הרי לכם אופציות נבחרות מצפון לדרום:

המקום הכי צפוני לזנק ממנו הינו בצנחניה שנמצאת בחוף הגליל המערבי בין מפרץ עכו לחוף אכזיב בקיבוץ קטן ונחמד שנקרא שמרת. הצנחניה זה קודם כל בית ספר שבו מכשירים מדריכים וצלמי צניחה כך שאם תחליטו שאתם רוצים לקחת את זה לשלב הבא זה המקום בשבילכם.

המקום הכי ידוע בארץ הוא פרדייב – Paradive במושב הבונים. זה מוסד שקיים כבר שנים וכל מי שבתחום מכיר ויודע על הפעילות הענפה שלהם. מי שיבחר בהם יזכה לראות את הנוף המדהים של צפון הארץ, הכולל חופים בצבע טורקיז, רכס הכרמל, הגליל, הכנרת וביום טוב אף לראות את החרמון מבצבץ לו. לאחרונה גם הוקם שם מוזיאון תעופה ובו כלי טיס ישנים אותם ניתן לראות ובחלקם ניתן גם לטוס.

לכבוש את מצדה מלמעלה, צניחה חופשית ים המלח. צילום: shutterstock.
לכבוש את מצדה מלמעלה, צניחה חופשית ים המלח. צילום: shutterstock.

דבר פחות ידוע הוא  שבימינו ניתן לצנוח מעל ים המלח במועדון שנקרא פשוט צניחה חופשית ים המלח. זאת בהחלט חוויה נדירה שכן אתם זוכים לצנוח מעל המקום הנמוך ביותר בעולם. הנוף המדברי והיכולת לראות את ישראל ירדן וסוריה ממעוף הציפור הינו יוצא דופן. הנוף שתראו מול עיניכם הוא של מצדה וים המלח, אחד משבעת הנופים היפים ביותר בעולם כך שלראות אותו למעלה יכול להיות חוויה נדירה.

אפילו באילת אפשר לצנוח וזה קורה במועדון Eilat Skydive. בצניחה תוכלו לראות את המדבר הנדיר של אילת ובו הרי גרניט בני למעלה מ-500 מיליון שנה לצד הרי גיר בני 500 אלף שנה מתערבבים יחדיו עם הים האדום.

קופצים לאילת. צילום:shutterstock.
קופצים לאילת. צילום:shutterstock.

טיפ מנצח: הרגע הראשון שבו נופלים הוא הכי מפחיד ואחר כך זה נהיה הרבה יותר נעים ואפשר להנות מהחוייה. מומלץ  לעצום את העיניים רק בהתחלה וברגע שמתחילים ליפול לפתוח אותם ולזכור שאפשר לנשום רגיל ולהנות מהנפילה. ברגע שהמצנח נפתח תנו חיוך למדריך שלכם כדי שהוא יבין שאפשר להתחיל להשתעשע קצת ואז תראו עוד כמה דברים מגניבים שאפשר לעשות כשאתם באויר. מה שבטוח כל אחד מהמקומות שציינתי עושים את זה בצורה סופר מקצועית כך שאין מה לחשוש.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות