חנוכה 2022: פסטיבל חם בחנוכה בחבל מודיעין חוזר!

חנוכה מתקרב ואיתו פסטיבל חם בחנוכה בחבל מודיעין. שלל פעילויות לכל המשפחה ברוח המכבים: הדלקות נרות בנוסח קהילות מקומיות, סיורים מודרכים בעקבות סיפור המכבים, הצגות, הפנינג ארכאולוגיה, סיור עששיות ועוד. 18-26 בדצמבר, כ"ד כסלו-ב' טבת.

חבל מודיעין ואזור יער בן שמן הוא המקום בו חיו, פעלו ולחמו בגבורה המכבים. אפשר ממש לפסוע בשבילים ובנופים של האזור, להרגיש חלק מסיפורם של גיבורי העבר ולדמיין ולו לרגע את ההיסטוריה מתרחשת. עמותת תיירות חבל מודיעין מזמינה את המבקרים לפסטיבל חם בחנוכה 2022 שמתרחש באזור פועלם של המכבים עם שלל פעילויות מהנות ומגוונות לכל המשפחה.

חנוכה בחבל מודיעין
חנוכה בחבל מודיעין. צילום דודי לזר

כך לדוגמה, בכניסה לאתר קברי המכבים תוקם תחנת מידע שתכוון את המבקרים בין שפע פעילויות הפסטיבל וממנה גם יצאו סיורים מודרכים ללא תשלום, אשר ינסו להתחקות אחר תעלומת קברי המכבים. בסמוך, תוצג ההצגה "אחרוני המכבים" המספרת את סיפורם של שלושה לוחמים יהודים מימי החשמונאים עם המון הומור, אקרובטיקה ונגינה בכלי נגינה עתיקים.

בחניון אנדרטת יהדות לוב שבסמוך ליער בן שמן יתקיים הפנינג ארכיאולוגיה לכל המשפחה הכולל סדנאות והתנסות בחפירה עם צוות מרשות העתיקות לצד הדגמת זהירות באש עם כבאית של קק"ל. בתל חדיד, צוות החוג לארכאולוגיה של אוניברסיטת תל אביב יערוך סיורים מודרכים אשר ישפכו אור על העתיקות ושרידי המצודה החשמונאית שנמצאה במקום. 

לאורך ימיי החג, יתקיימו הדלקות נר מיוחדות: הדלקת נר ראשון – "ראשון המסיק" במשק לוין נחווה טעימה מודרכת של שמן הזית. במושב ברקת ידליקו נר שלישי בנוסח קהילת חבאן שיכיר למבקרים את מנהגי העדה עם ריקודים מסורתיים. בגבעת כ"ח, ידליקו נר רביעי בבית הכנסת המפואר של קהילת עולי קוצ'ין ונסייר בחדר המורשת. נר חמישי יודלק במבוא מודיעים עם המוזיקאים הממשיכים את מורשת הקב קרליבך – הרב המזמר. ב-Even`s ארוח. תרבות. תיבול. נסיים את החג עם הצגה "באתי כי נדלקתי" של אירית דגמי מלווה באוכל טוב ויין חם, וטקס הדלקת נר שמיני.

חנוכה בחבל מודיעין.
חנוכה בחבל מודיעין. צילום: דודי לזר

מוזמנים להתחבר ליוצרים המגוונים בחבל, בסיוריםבמחלבת מרקוביץ' ומחלבת "דורון מן הטבע", בסיורים וסדנאות בחממות ההידרופוניות של חוות שורש ועלה ופרשנ'ס. נחגוג גם עם אמני החבל בסדנת צילום באור עם אלדד מאסטרו, עם סבא מוטי המזמין לסדנא ליצירת בובת עץ אישית, ולסדנאות קרמיקה.

בכפר החשמונאי המשוחזר שבשילת יקיימו סיורים באתר לצד הצגה, בחוות הזיתים אלאדין יתקיימו סיורים בבית הבד בעקבות הפקת שמן הזית ובפארק נאות קדומים ינסו לדמות את החיים בתקופת יהודה המכבי לצד סיורי עששיות והרצאות העוסקות בסימני החג, נדווש באופניים ב"חדר בריחה" בטבע בעקבות המכבים ועוד.

חם בחנוכה – חנוכה בחבל מודיעין, 18-26 בדצמבר, כ"ד כסלו-ב' בטבת.

לפרטים נוספים והרשמה לפעילויות: עמותת תיירות חבל מודיעין – www.thm.org.il

חנוכה בחבל מודיעין.
חנוכה בחבל מודיעין. צילום: דודי לזר

רשימת הפעילויות המלאה של הפסטיבל

תחנת מידע | בכניסה לאתר קברי המכבים

בכדי להתמצא בשפע פעילויות הפסטיבל, תפעל במהלך חופש חנוכה תחנת מידע ממנה יצאו סיורים מודרכים חינמיים שינסו להתחקות אחרי תעלומת קברי המכבים ויצעו הכירות עם יער בן שמן, הריאה הירוקה של גוש דן. ההדרכות יצאו בכל שעתיים בשעות הפעילות של תחנת המידע. משך הסיור כשעה וחצי (לא מתאים לעגלות).

ימים שלישי – חמישי, 20-22.12 סיורים בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

יום שישי, 23.12 סיורים בשעות: 10:00, 12:00

הצגת "אחרוני המכבים" | אזור קברות המכבים

מופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט יתקיים במעבה יער שמן והוא מפגש קומי לכל המשפחה. המופע מציג את סיפורם של שלושה לוחמים יהודים מימי החשמונאים לצד טקסטים עתיקים, אקרובטיקה, נגינה בכלי נגינה עתיקים, שירת פיוטים, להטוטי חרבות והרבה הומור בריא.

בעלות של 10 ₪ למשתתף, בהרשמה מראש בלבד. מספר המקומות מוגבל.

מיקום מדויק יימסר לנרשמים.

יום שלישי 20.12: 10:00 ו-11:30

יום רביעי 21.12: 10:00 ו-11:30

לפרטים נוספים והרשמה: www.thm.org.il

הפנינג ארכאולוגיה | חניון אנדרטת יהדות לוב, יער בן שמן

חוויה צבעונית ומלאה בפעילויות לכל המשפחה, הכוללת סדנאות ארכאולוגיה והתנסות בחפירה עם צוות רשות העתיקות, סדנאות איכות סביבה והדגמת זהירות באש עם כבאית של קק"ל, מעגל מתופפים, שחקנים מחופשים למכבים ומוזיקה חיה עם ה'קטר' של מעגלים.

ההשתתפות ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

יום חמישי 22.12 9:30-15:00

יום שישי 23.12: 09:00-13:00

לפרטים נוספים: www.thm.org.il

סיור בחפירה ארכיאולוגית |  תל חדיד

בעתיקות תל חדיד ובשרידי המצודה החשמונאית מתקיימת בשנים האחרונות חפירה ארכיאולוגית על ידי החוג לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב. ארכיאולוג מצוות החופרים בהדרכת עומק בעתיקות תל חדיד. מתאים למשפחות, ילדים מגיל 7 (לא מתאים לעגלות).

נקודת מפגש: מצפור רועי, ראש תל חדיד.

יום חמישי, 22.12 סיורים בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

יום שישי, 23.12 סיורים בשעות: 09:00, 10:00, 11:00, 12:00

הדלקת נר ראשון | "ראשון המסיק", משק לוין בישוב מזור

שמוליק לוין ,חקלאי צעיר בן 89, ידליק נר  עם משפחת משק לוין, המגדלים ואוצרים שמן זית זוכה פרסים בארץ ובעולם.  במהלך הערב ,הדור השני ילמד אותנו על תכונותיו המופלאות של שמן הזית, על הזהב קצר המועד שנקרא ראשון במסיק ונטעם בטעימה מודרכת ומקצועית שמן זית. סופגניות ונפלאות מובטחות.

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 25 ₪.

מיקום מדויק יימסר לנרשמים.

יום ראשון 18.12 בשעה: 18:00

לפרטים נוספים והרשמה: https://eventbuzz.co.il/lp/event/izjhe

הדלקת נר שלישי | מושב ברקת

בהדלקת הנרות המסורתית בנוסח קהילת חבאן -'דשנת בשמן ראשי…'. המבקרים יזכו להיחשף למנהגי העדה החבאנית בחג החנוכה ואל המסורת של יהדות חבאן בכלל. מי הדליקו את החנוכיות בחבאן? מהו ריקוד הצמות? למה אוכלים מעסובה ומהי המורשת העתיקה שנשמרת במושב ברקת מדור לדור?

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 20 ₪.

יום שלישי 20.12 בשעה: 18:30

לפרטים נוספים והרשמה: https://eventbuzz.co.il/lp/event/wfmjo

הדלקת נר רביעי | בבית הכנסת היכל נחמיה בישוב גבעת כ"ח

קהילת עולי ק'וצין הקימה בגבעת כ"ח בית כנסת ייחודי המשחזר את ההיכל המפואר מבית הכנסת המקורי של הקהילה בדרום הודו. בחצר בית הכנסת נבנה העתק לקבר הצדיק של הקהילה – רבי נחמיה בן אברהם. באירוע הדלקת הנר נשמע על ההילולה לכבוד רבי נחמיה המתקיימת בחנוכה בכל שנה וכן את סיפורו האישי של חבר הקהילה, נחמיה נחמיה, על חווית חנוכה בקוצ'ין. בנוסף, יתקיים סיור בחדר המורשת של הקהילה וכן טעימה מהתקרובת המיוחדת  ליהדות קוצ'ין, זאת כמובן לצד הדלקת נרות מסורתית .

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 20 ₪.

יום רביעי 21.12 בשעה: 19:00

לפרטים נוספים והרשמה: https://eventbuzz.co.il/k0cxu

הדלקת נר חמישי | בית הכנסת ביישוב מבוא מודיעים

הדלקת הנרות תתקיים בבית הכנסת במבוא מודיעים, אחד מהמבנים היחידים ששרדו את השריפה הגדולה בישוב באורח ניסי. בית הכנסת מתאפיין בציורי קיר מרשימים של האמן הבינלאומי תושב הישוב יצחק בן יהודה. הקהילה המיוחדת, משמרת את מסורתו העשירה של הרב המזמר – הרב קרליבך. המבקרים יזכו לקחת חלק בערב מוסיקלי, חוויתי ושמח של שירי חנוכה שילוו בנגינתם של בן ציון סולומון ובניו, ממשיכי דרכו של הרב קרליבך.

ההשתתפות ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

יום חמישי 22.12 בשעה: 16:30

"באתי כי נדלקתי" | Even's אירוח תרבות תיבול במושב בית נחמיה  

"באתי כי נדלקתי" – טקס ומופע ב- Even's אירוח תרבות תיבול.

ערב עשיר באירועים שלא תרצו לפספס. מתחילים ביין חם ובארוחה קלה שכולה טוב טעם מ- Even's herbs, התבלינים תוצרת המקום. ממשיכים בטקס ייחודי ומוסיקלי להדלקת נר שמיני ועוברים ל "באתי כי נדלקתי" – המופע של אירית דגמי, שחקנית ואמנית המגישה סיפורים מהחיים וקטעים מהופעותיה, בדרכה המיוחדת מלאת ההומור.

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות בהרשמה מראש ובעלות של 120 ₪.

יום ראשון 25.12 בשעה 19:00-21:30

לפרטים נוספים והרשמה

חנוכה בכפר חשמונאי | שילת

בישוב שילת פועל כפר חשמונאי משוחזר החושף את המבקרים לחייהם של החשמונאים. לכבוד חנוכה מצפות למבקרים בו פעילויות מיוחדות הכוללות את ההצגה "מתתיהו מספר" בהשתתפות המבקרים, סיור באתר, תצוגת חנוכיות עתיקות ועוד.

ההשתתפות בהרשמה מראש בעלות של 50 ₪ לאדם ועד 200 ₪ למשפחה גרעינית.

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל.

משך הפעילות כשעתיים וחצי. ניתן לערוך פיקניק במקום.

לפרטים נוספים והרשמה: 054-4480463

"באנו חושך לגרש"- חוות הזיתים אלאדין | כפר רות

בחוות הזיתים אלאדין יתקיימו סיורים משפחתיים בנושא הזית ושמן הזית בהם המבקרים יקבלו הצצה להפקה של שמן זית בבית הבד ואל הדרך בה הדליקו איתו את המנורה בבית המקדש לצד שימושים נוספים של עץ הזית. בחווה יתקיימו פעילויות חווייתיות הכוללות מסיק וכבישה של זיתים והכנת סבון משמן זית לצד האכלת תרנגולות חופש, טחינת חיטה ואפילו אפיית פיתות!

בעלות של 35 ₪ למשתתף.

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל.

סיורים בהרשמה מראש בשעות: 9:30, 11:30, 13:00, 15:00

לפרטים נוספים והרשמה: 054-3141824 או בוואטסאפ 054-3141822

ניווט משפחות "בעקבות המכבים" עם עמותת ניווט חבל מודיעין | חניון 'יער ברזיל', יער בן שמן

ברחבי הטבע הירוק שמסביב לקברי המכבים, יתקיים משחק ניווט עממי למשפחות וחידון נושא פרסים. מדובר בפעילות משפחתית מאתגרת ומגבשת לכל המשפחה.

משפחות עם ילדים, זוגות ובודדים.          

ההשתתפות בהרשמה מראש

בעלות מוזלת של 60 ₪ למשפחה. מחיר בהרשמה בשטח: 90 ₪ למשפחה.

שישי 23.12 שעות: 09:00-12:00, חניון קק"ל יער ברזיל

שבת 24.12 שעות: 08:30-12:30, חניון קק"ל יער ברזיל

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.nivutbekef.com/

בחזרה אל ארץ חשמונאים | פארק נאות קדומים

ניסיתם פעם לדמיין איך נראו החיים בתקופתו של יהודה המכבי? מה עשו החשמונאים ללא חשמל כאשר החושך יורד?

לכבוד חנוכה, יחגגו בפארק נאות קדומים את פעילות "בחזרה אל ארץ החשמונאים", במהלכה שומעים על סיפורי המכבים ונס פך השמן ונהנים מפעילות ייחודית וסיורים מרתקים לכל המשפחה.

מלבד מסלול ההליכה, ניתן יהיה להכין נר שמן מחומר בתבנית יצוקה, ג'ימבורי לקטנטנים ומי שירצה לשמוע על עוד סוגי שמן, כדאי להיכנס לתערוכת "במה מדליקין" תערוכה המציגה פתילות ושמנים העשויים מחומרים שונים מהטבע כמו שמן צנונות ופתיל העשוי ירוקת.

בעלות של 50 ₪ לאדם מעל גיל 3.

ימים רביעי – חמישי, 21.12-22.12: 9:00-16:00

יום שישי, 23.12: 09:00-13:00

ימים ראשון – שני, 25.12-26.12: 09:00-16:00

כניסה אחרונה עד שעתיים לפני סגירת הפארק.

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.n-k.org.il/hanukkah-2021/

על אור וחושך – סיור עששיות לחנוכה | פארק נאות קדומים

סיור בעקבות אור וחושך, סיפורי גבורה, הכנת נרות שמן והליכה בחושך עם עששיות.

האם גם בימי קדם היה שעון חורף? האם ילדים הלכו לישון כבר בחשיכה? איך האירו את הבתים ללא חשמל? בסיור לכל המשפחה, שומעים על האדם הראשון והפחד שלו מפני החושך, מגלים איזה עץ היה ספק החשמל העיקרי, מכינים נר שמן ייחודי, מספרים על גבורתם של המכבים וצועדים עם עששיות לאור כוכבים ואור בלב!

בעלות של 45 ₪ לאדם מעל גיל 3.

ימים שלישי – חמישי, 20.12-22.12: 16:00-18:00

יום ראשון, 25.12: 16:00-18:00

מומלץ להצטייד בבגדים חמים

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.n-k.org.il/hanukkah-2021/

מאירים את החג עם ערבי 'תרבוטבע' | פארק נאות קדומים

"מנס פך השמן לקת רובה" – הרצאה מרתקת על גלגוליהם של מנורת החנוכה וגבורת המכבים מהתפוצות למדינת ישראל. מרצה: פרופ' שלום צבר – חוקר פולקלור ואמנות יהודית, אספן חנוכיות.

"בימים ההם בזמן הזה" ערב שירי חנוכה, מנחה: אודי מילוא אקורדיוניסט ומנחה. נשיר ונספר את הסיפורים מאחורי שירי החנוכה, הגבורה והאור ונפגוש את מוטיב האור גם בשיריה של נעמי שמר

בעלות של 55 ₪ לאדם לכל פעילות, הפעילות מגיל 18 +

יום שלישי, 20.12, "מנס פך השמן לקת רובה": 19:00-20:15

יום רביעי, 21.12, "בימים ההם בזמן הזה": 20:00-21:30

לפרטים נוספים והרשמה: https://www.n-k.org.il/hanukkah-2021/

מקלט הקופים הישראלי | יער בן שמן

מקלט הקופים הישראלי מציע סיורים מרגשים בין קופים, בהם נחשף לסיפורי השיקום המרגשים של הקופים בעמותה לצד הסברים על סביבתם הטבעית, דרכי התקשורת שלהם זה עם זה ועוד. במקום יתקיימו גם סדנאות יצירת נרות מיוחדים והפתעות נוספות במיוחד לכבוד חג החנוכה.

מתי? במהלך חג חנוכה

לפרטים נוספים והרשמה: www.ipsf.org.il | 08-9285888

חוות שורש ועלה | בן שמן

סיור בחממה ההידרופונית וסדנת גידול נבטים. מוזמנים להצטרף אלינו בחוות שורש ועלה לסיור ופעילות לכל המשפחה. נתחיל בסיור בחממה ההידרופונית. בחממה נלמד על גידול צמחים על מים, יתרונות (וחסרונות) השיטה, איך אפשר לבנות מערכת הידרופונית בבית וכמובן גם נטעם מהתוצרת המדהימה שגדלה אצלנו! לאחר מכן נמשיך לסדנת גידול נבטים לאכילה. נתחיל בטעימות של נבטים שונים. נלמד על ההבדלים בגידול של סוגי נבטים שונים. הילדים יתנסו בהכנת מצע השתילה וזריעה של מגשי הנבטה ונלמד איך לטפל בנבטים בבית אחרי הזריעה. כל ילד יכין ויקח הביתה 4 מגשי הנבטה אישיים שעם הטיפול הנכון יהיו מוכנים תוך שבוע לאכילה!

בעלות של 75 ש"ח הורה + ילד, 55 ש"ח ילד נוסף, 20 ש"ח הורה (מבוגר/מלווה) נוסף

יום שלישי 20.12 שעות: 13:00-14:30

שבת 24.12 שעות: 11:30-13:00 / 14:00-15:30

יש להגיע לפעילות עם נעליים סגורות.

לפרטים נוספים והרשמה

פרשנ'ס – חממה הדרופונית | בית נחמיה

סיור ופעילות בחממה ההידרופונית. מתחילים בסיור וסיפור בחממה ההידרופונית וממשיכים בפעילות הכנת עלי מיקרו ושתילים אותם ניקח איתנו.

בעלות של 30 ₪ לאדם, מתאים לילדים מגילאי 6 ומעלה.

ראשון 25.12 שעות: 10:00-11:30, 13:00-14:30

יש להגיע לפעילות עם נעליים סגורות.

לפרטים נוספים והרשמה: 050-5618879

"בעקבות המכבים" – חדר בריחה באופניים למציאת המטמון! | רחבי חבל מודיעין ודרום השרון

חדש לחנוכה – בעקבות המכבים – חדר בריחה למציאת מטמון המכבים !

המשתתפים מקבלים מפה + כתב חידה המוביל מנקודה לנקודה ברכיבת אופניים קלה. את התשובות תמצאו כשתגיעו לנקודה הנכונה – וממנה רמז לנקודה הבאה…. המסלול מנקודה לנקודה יוביל אתכם בשבילים שטוחים וקלים במושב עד שתגלו את המטמון ! המסלול לא עובר בקטעי בוץ !

כשתגיעו אל המטמון – יחכה לכם פרס טעים לכל הילדים והמסיימים שענו בהצלחה על החידון ומצרפים תמונה קבוצתית שלהם עם המטמון!

ההשתתפות בהרשמה מראש.

בעלות החל מ- 60 ₪ למשתתף. הפעילות מתאימה לכל הגילאים.

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל, 18-25.12, שעות: 08:00-17:00, כולל שישי שבת.

לפרטים נוספים והרשמה: http://bit.ly/3U3RBdU

הבובות של סבא מוטי | גינתון

להוציא חיוך מעץ – סדנה להכנת בובת עץ. סבא מוטי פותח את שערי הסדנא שלו ומזמין לטיול בעולם קסום אפוף שבבי עץ וניחוח נסורת. בגלריה של הסבא תתקיים תצוגה בה ניתן יהיה לראות בובות עץ מיוחדות, מעשה ידיו של הסבא. בובות קטנות וגדולות, על מתקנים מיוחדים, בובות מלאות פרטים ועוד…סבא מוטי מדגים ומדריך כיצד לבנות בובה אישית שהיא דמות או חיה וכולה עץ וחיוכים. כל משתתף מכין בובה אישית!

בעלות של 60 ₪ למשתתף, מתאים למשפחות, ילדים מגיל 6.

חמישי 22.12: סדנא ראשונה ב 10:30, סדנא שניה ב 14:00

שבת 24.12: סדנא ראשונה ב 10:30, סדנא שניה ב 14:00

ראשון 26.12: סדנא בשעה 10:30

לפרטים נוספים והרשמה: 050-7400658

הסטודיו של סמדר פלג | רינתיה

בסטודיו של סמדר המשתתפים ייקחו חלק בסדנאות קרמיקה ופיסול בה יכינו חנוכיות, דמויות, חיות ואת כל שעולה על רוחם. המשתתפים בסדנה יעברו ביחד עם סמדר את כל תהליך ההכנה מתחילתו ועד סופו; מהכנת הכלים, דרך עיצובם ועד לתנור הקרמיקה.

מדובר פעילות יצירתית וחווייתית לכל המשפחה ומתאימה לילדים מעל גיל 4.

ההשתתפות בהרשמה מראש
בעלות של 120 ₪ למבוגר, 85 ₪ לילד, סדנא של שעתיים            

לפרטים נוספים והרשמה: סמדר פלג 054-6661818

SELFI STUDIO LAB – מאירים את הסלפי – אלדד מאסטרו -הסטודיו לצילום  |בני עטרות  

בסטודיו מקצועי לצילום מחכות לכם עמדות צילום מגוונות כולל GREEN SCREEN לאפקטים מיוחדים, סטודיו לאור יום – WHITE BOX, מראות רקעים ותאורות מגוונות. נגיע לעבוד בזוגות או בקבוצות קטנות, נקבל הדרכה וליווי –הסברים על עבודה מעניינת עם אור וצל, זוויות צילום וקומפוזיציה, ויצירת תנועה, העברת רגש ואפקטים. נלמד עיבוד באפליקציות שונות ונצא עם תמונות מרהיבות ומפתיעות.

בעלות של 200 ₪ לשעתיים של צילומים לכל משתתף.

מתאים לילדים בגילאי 10-16, משפחות.

לאורך כל ימי הפסטיבל בתיאום מראש (לא כולל שבת), בין השעות 09:00-16:00

לפרטים נוספים והרשמה: אלדד סטודיו: 0397986337, ניידים : 054-5905907, 055-5520788

דניאלה סטודיו לפיסול וסדנאות | לפיד

דניאלה ביבס היא אומנית ויוצרת בחימר ובמתכת, בעלת סטודיו בלפיד לפיסול ומעבירה סדנאות לקבוצות.

בסטודיו של דניאלה תוכלו למצוא סדנת פיסול שלא תחוו כמוה בשום מקום אחר, החל מהמקום, האווירה הייחודית והתחושה של היצירה מהלב.

סדנאות פרטיות להורה וילד , לחברים, משפחות ולזוגות.

ההשתתפות בהרשמה מראש, המחיר משתנה לפי כמות המשתתפים בסדנא.

פתוח לאורך כל ימי הפסטיבל, בין השעות 09:00-19:00

לפרטים נוספים והרשמה: דניאלה 054-2828602

"כלים נאים" | גמזו

נאוה סלומון יוצרת בקרמיקה שימושית ומטפלת באמנות. בעלת סטודיו בוטיק "כלים נאים". נאוה מעבירה סדנאות חד פעמיות וחוגים במסע אל החומר.

עד 8 משתתפים בסדנא. מתאים למבוגרים ולמשפחות עד ילדים עד גיל 10. הסדנא תכלול הכנת כלים מקרמיקה/ צביעת כלים מוכנים.

בעלות של 80 ₪ למשתתף, ההשתתפות בהרשמה מראש

שלישי, רביעי, ראשון 20-21.12, 26.12, שעות: 10.30-12.30

לפרטים נוספים והרשמה: נאוה 050-8310685

סיור בדיר והכנת גבינה ב"דורון מן הטבע" מחלבת נחלים | מושב נחלים

חוגגים חנוכה ב"דורון מן הטבע"!

סיור בדיר והאכלה של העיזים/כבשים. צפייה בחליבה והכנת גבינה עליה ממשיכים להתענג בבית.

בנוסף, הדלקת נרות חגיגית ב"דורון מן הטבע" מושב נחלים.

בעלות של 35 ₪ לאדם. מתאים בעיקר לילדים בגילאי 4-10.

שלישי, 20.12 בשעה: 16:00.

לפרטים נוספים והזמנות: Doron_min_hateva@gmail.com

מחלבת מרקוביץ', חוויטעימה וחנות גבינות | מושב נחלים

מחלבת מרקוביץ מזמינה את כולם לחגוג את חג החנוכה עם גבינות כבשים משובחות!

בחנות תוכלו לטעום ולרכוש ממבחר גבינות משובחות, שמן זית, יין, ריבות, יוגורטים ועוד.

חוויטעימה בשישי בבוקר (23.12.22) – מפגש אירוח מיוחד של טעימת גבינות הנעשות בעבודת יד ומכילות 100% חלב כבשים מפוסטר הידוע בטעמו העשיר והמפנק. במפגש תלמדו להכיר את הטעם הייחודי של גבינות הכבשים, את ההבדלים בטעם ובמרקם בזמני ההבשלה, את תהליך הכנת הגבינה והסודות מתוך חדר הייצור. בתפריט – מגוון גבינות קשות ורכות בטעמים, מרקמים וזמני הבשלה שונים, יוגורטים ועוד | הטעימות מלוות ביין אדום או לבן | לרשותכם פינת קפה וצמחי תבלין לתה שניתן לקטוף ישר מהגינה.

בעלות של 70 ₪ למשתתף.

ההשתתפות בהרשמה מראש. מתאים למבוגרים.

שישי, 23.12 בשעה 09:00. משך הסדנא כ-45 דקות.

לפרטים נוספים והרשמה: https://eventbuzz.co.il/lp/event/0bjrz טלפון המחלבה – 03-9332797

הזמנה לארוחה – סלסלות הפיקניק של טליה חן |  טירת יהודה

בקייטרינג הבוטיקי של טליה חן, ניתן למצוא מגוון של מגשי אירוח, ארוחות בוקר עשירות וטעימות וסדנאות לבישול אוכל בריא. במהלך ימי הפסטיבל, יציעו בקייטרינג ארוחות בוקר זוגיות הכוללות: מאפים נפלאים, מטבלים, מוזלי, סלטים ומאפים ביתיים מתוקים.

ארוחות הבוקר בעלות של 150 ₪.

איסוף הארוחה ממושב טירת יהודה. ניתן לבצע משלוחים בתוספת תשלום. כשר.

ניתן לבצע הזמנות מראש לכל אחד מימי הפסטיבל (פרט לשבת)

לפרטים נוספים והזמנות: טליה חן 058-4854858 (עדיף בווטסאפ)

יקב וילה וילהלמה | בני עטרות

היקב הייחודי השוכן במושב בני עטרות מציע אירוח בסלסלות פיקניק, הכוללים טעימת יין ובחירת היין החביב עליכם, קיש, מגוון סלטים וגבינות ממרחים, לחמים ועוד.  הישיבה היא במתחם היקב הקסום, במידה ומזג האוויר אינו מאפשר הישיבה תעבור לאסם הטמפלרי ולחדרים.

עלות סלסלת פיקניק זוגית: 280 ₪, 400 ₪ לסלסלה לשלושה.  

הזמנת סלסלות הפיקניק יומיים מראש.

שישי, 23.12 שעות: 09:00-17:00

לפרטים נוספים והזמנות: 050-9712193

הפונדק של ג'ק | בית נחמיה

"הפונדק של ג׳ק״ הוא יוזמה חדשה מבית שף מאיר קרנש ולמעשה חלום ישן שמתגשם, חלום על אוכל טעים ואנשים טובים באמצע הדרך. בפונדק של ג'ק מגישים אוכל מבושל, בשרים על האש ואפילו בירה מחבית, פיש & צ'יפס והמבורגר. במקום יש חדר VIP לאירועים פרטיים, גינה ודק ענק לאירועים משפחתיים. כשר.

ראשון 10:00-17:00, שני-רביעי: 10:00-22:00, חמישי 10:00-13:00, שישי 10:00-14:00, מוצ"ש שעה מצאת השבת.  משלוחים חינם לשוהם וחבל מודיעין בימי חול: 10:00-17:00

לפרטים נוספים והזמנות: 03-6382033 |  https://www.hapunjack.com/

חם בחנוכה – חנוכה בחבל מודיעין, 18-26 בדצמבר, כ"ד כסלו-ב' בטבת.

לפרטים נוספים והרשמה לפעילויות: עמותת תיירות חבל מודיעין – www.thm.org.il

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות