מילון האקסטרים השלם: לרדוף אחרי סופות טורנדו

יש אנשים שבורחים מסופות טורנדו ויש כאלה שרודפים אחריהן, באיזה צד אתם?

אסונות טבע הם לפעמים הדרך של הטבע להזכיר לנו מי הבוס כאן על הכדור. עבור מרבית האנשים, סופת טורנדו היא סיבה ברורה לבריחה מידית מאיזור הסכנה, אך עבור כמה חובבי ריגוש קיצוני מדובר בהתמכרות של ממש (זוכרים את הסרט “טוויסטר”?). אם גם אתם זקוקים לזריקת אדרנלין, תוכלו להצטרף לרודפי רוחות – Storm Chasers ככה החבר’ה האלה מכנים את עצמם. במקום אלו שמחפשים רוחות רפאים עם סיאנס ונרות, רודפי הרוחות יסתפקו ברכב, קסדה ודהירה כמה שיותר מהירה וקרובה לליבה של סופת טורנדו משתוללת.

המילה טורנדו היא נגזרת של המילה הספרדית “טורנאר”, שפירושה “להסתובב”. מהירותה של סופת טורנדו יכולה להגיע למהירות שבין 115 ל-510 קמ”ש.  סופת טורנדו של 510 קמ”ש זו הדרגה הגבוהה ביותר בסולם פוג’יטה המודד את עוצמתן של סופות אלו.

גם כאן מספר יזמים חכמים הבינו את הפוטנציאל הכלכלי של אנשים המחפשים ריגושים והחלו להציע “סיורי רוחות”. בעזרתם של אותם רודפי רוחות, תוכלו להתקרב הכי קרוב שאפשר לאחד הכוחות העוצמתיים בעולמנו. מרבית הסיורים מוצעים באזור הקרוי בפי המקומיים “סמטת הטורנדו – Tornado Alley”, הכולל 8 מדינות במרכז ארה”ב, ביניהן טקסס, נברסקה ואוקלהומה, אך סיורים דומים, מוצעים גם בקנדה השכנה. הסיורים כוללים רכבים ממוגנים ומותאמים למעקב אחרי סופות יחד עם מכשור מתקדם כמכ״מים של מזג אוויר וכמובן, כולל את ההדרכה של רודפי הרוחות המומחים ביותר בעולם.

סמטת הטורנדו. מפה: נחלת הכלל

כשבוחרים את המדריך, חשוב מאוד לוודא שהוא מקצועי ועם ניסיון. שימו לב שהמרדף כולל ביטוח מתאים, ישנן חברות שאינן מבטחות את המטיילים וקיים בכך סיכון גדול מאוד.

אין ספק שהרבה אנשים ירימו גבה למשמע הרעיון של לרדוף אחר סופת טורנדו. אבל רק אחרי שהענק השואג עובר לכם מול הפנים, אפשר להבין את המשמעות והעוצמה האמתית של “כוח הרוח”.

טריילר הסרט “טוויסטר” –

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות