אתר מורשת חדש נחנך! מוזיאון "בית הנחושת" בצפת

אתר מורשת חדש נפתח היום לקהל הרחב בצפת! "בית הנחושת" הממוקם בביתו של אמן הנחושת אריה מרזר ז"ל, ממייסדי קריית האמנים בצפת. במרכז המוזיאון, תוצג תערוכה של אמנות הנחושת היהודית, שמרזר היה ממפתחיה וממשמריה, לצד סיפורה של העיר צפת.

אתר מורשת חדש נחנך: "בית הנחושת" בצפת. המוזיאון, שנפתח בשיתוף פעולה בין המועצה לשימור אתרים, עיריית צפת ומשפחת מרזר-לבנת ממוקם בביתו של אריה מרזר ז"ל, ממייסדי קריית האמנים בצפת, ובמרכזו תוצג תערוכה של אמנות הנחושת היהודית, שמרזר היה ממפתחיה וממשמריה.

אריה מרזר-צפת.
אריה מרזר, צפת. באדיבות ארכיון מרזר

מטרת המוזיאון היא לשמש כמרכז חברתי לקידום מורשת יהודית, יצירה וחינוך המתכתבים עם יצירתו המונומנטלית של אריה מרזר והמבקרים במקום יוכלו לחזות בתערוכת אמנות נחושת יהודית, כולל ביצירותיו של אריה מרזר עצמו ביניהן ריקוע נחושת של בית הכנסת האר"י בצפת, ולקבל מידע על סיפורה של העיר צפת ועל מיתוס הנחושת בתרבות הישראלית. את התערוכה אצר ד"ר אביב לבנת, נכדו של האמן.

אריה מרזר היה היחיד מקרב קבוצת אמני נחושת יהודיים מודרנים ששרד את השואה. לאחר עלייתו לארץ הוא השתקע בצפת, וביתו שימש מוקד משיכה לגדולי האמנים, היוצרים, אנשי החברה והפוליטיקאים של אותם ימים.

אריה מרזר. ריקוע נחושת בית הכנסת של הארי צפת.
אריה מרזר. ריקוע נחושת בית הכנסת של הארי צפת. באדיבות: ארכיון מרזר

מוזיאון "בית הנחושת" יפתח לקהל הרחב בתיאום מראש החל מיום ראשון, ה-4 בדצמבר.

לפרטים נוספים ותיאום ביקור 052-4717092.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות