טיול סתווי בחוף המזרחי של ארצות-הברית

כל המקומות שלא כדאי לפספס במהלך טיול משפחות בצפון מזרח ארצות הברית.

הגולשת מירי מרשפון שואלת: באיזה תאריכים ואיפה כדאי לי לבקר עם ילדי בצפון מזרח ארה”ב?

תשובה:

מירי שלום, אם בא לכם להגיע צפון מזרחית לניו יורק, אני ממליץ להגיע לאיזור המכונה “ניו אינגלנד” אשר הינו אזור מיוער בעצי אשוח, ארזים ועצים נשירים כמו המייפל.

מומלץ במיוחד לבקר שם החל מסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר מכיוון שבתקופה הזו יש שם שלכת מרהיבה, מרנינה, מרטיטה ביותר. העין אינה יכולה לשבוע מהצבעים, מגווני העלים וממסלולי ההליכה השופעים.

ניו-אינגלנד
סתיו בניו אינגלנד. תמונה: shutterstock

לאחר מכן אתם חייבים לעצמכם ביקור בצפון מדינת ניו יורק.

באפסטייט ניו יורק – יש אתר טבע שנקרא “ווטקינס גלן – Watkins Glen” ושם יש מסלול הליכה של כ- 40 דק’ , מסלול בין מפלים, בריכות, עצים עבותים המהווים יער צפוף, עם אפשרות לטבול במים. בסוף המסלול, מעבר לכביש, יש את מסעדת “ד”ר צ’יקן” – אחד המוסדות הותיקים אשר מגיש עוף וצ’יפס מהטעימים ביותר במדינת ניו יורק.

אם יש לכם זמן אז אני ממליץ בחום לבקר במדינת פנסילבניה ולראות את מקום מושבת של בני האמיש. חזו במו עיניכם בדרך החיים הייחודית להם, אשר מתבססת על הפרדה מן העולם והסתגרות בקהילה ובמשפחה. הם מנהלים חיים חקלאיים טהורים, ללא חשמל ומוצרים מכניים.

בניו המפשייר תוכלו לבקר בשמורת הטבע שנקראת “וויט מאונטיינס – White Mountains” ובה תטיילו ב-“לוסט ריבר – Lost River” שהינו מסלול הליכה מדהים. ניתן לעלות להר הגבוה ביותר בדרך מפותלת, עם נופים מרהיבים שלא ישאירו את ילדכם אדישים.

לוסט ריבר, ניו המפשייר.
לוסט ריבר, ניו המפשייר. תמונה: shutterstock

במידה ומגיעים למדינת מסצ’וסטס אז כמובן חייבים להגיע לעיר בוסטון, שם ניתן ללכת לנמל ולרכוש כרטיס לשייט בספינה מבוסטון בשייט הלוויתנים – המכונה כך כי בדרך ניתן לצפות בלוויתנים בסביבתם הטבעית.

כמו שאמרתי, ספטמבר-אוקטובר זו התקופה האידאלית מבחינת הצבעים והנופים, אך גם חודשי הקיץ מתאימים לטיול כזה, אם כי יהיה לכם אולי חם מדי.

מומלץ לקרוא גם:

דרום אמריקה אחרי צבא – איך מתכננים?

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות