כוהנת היופי הטבעי: ״לסבול מפנים חרושות בגיל ארבעים זה כאב לב נוראי ומיותר״

״בעיקר אם אפשר למנוע את הקמטים״. יותר ויותר נשים מגלות שאפשר להאט את הזמן ולהשאיר את עור הפנים מלא, חלק ומבריק. רבות מהן לא מוכנות לסבול מכאבים או להשקיע אלפי שקלים בתהליך שיחזיק מעמד כמה חודשים (במקרה הטוב). תכירי את עידית שני, הלוחמת בקמטים. שאחרי 40 שנה, החליטה לחשוף את סודות היופי לנשות העולם כפי שהיא חיה אותם יום יום. הייתי חייבת לבדוק…

לקהילה חדשה של נשים, שגדלה בקצב מסחרר במדיות החברתיות אחראית אחת הנשים המצליחות, הביישניות והפרטיות ביותר בארץ. היא מנהלת ביד רמה קבוצת פייסבוק תוססת וצבעונית והצליחה להביא  5.500 נשים תוך חצי שנה להצטרף ולהישבע ש: ״רק עכשיו אני מבינה שיש עוד הרבה דברים ללמוד על מניעה של קמטים והזדקנות העור״. 

נפגשנו בפארק תוך כדי צעדה באוויר הפתוח והקריר, בצל העצים עם ריח מרענן של גשם ראשון.  היא גבוהה, לא רזה במיוחד,  נושאת את עצמה גבוה, ומתהלכת בגמישות חסויה. בלי איפור ומייקאפ היא לא נראית יותר מ – 45…

אני חייבת לציין שאת לא נראית בת 61…

״תודה על המחמאה, המראה שלי הוא השקעה הטובה ביותר שלי בעצמי״.

40 שנה? איך עושים כזה דבר?

״אספר לך סיפור שתביני איך הכל התחיל ויותר חשוב איך זה נמשך עד היום… בתור נערה מתבגרת הפנים שלי התמלאו באקנה. גדלתי בקיבוץ, והקוסמטיקאית הייתה בחינם, הלכתי אליה כמעט כל חודש לניקוי הפנים. אחרי כמה חודשים הבנתי שאני עושה משהו לא נכון. איך יכול להיות שכל חודש מנקים לי את הפנים וכל חודש הם מופיעים מחדש?

בפגישתינו הבאה החלטתי לשאול לעצתה: 

״חוה, הפצעים האלה יוצאים מאיפה שהוא. אולי אפשר לטפל במקור של הבעיה? אולי יש משהו שאפשר לקחת בבליעה״?

היא חשבה דקה. ואז אמרה לי: ״קחי שמרי בירה״

״אני מדברת איתך על אמצע שנות ה – 70, אין חנות טבע בכל פינה. למזלי אמא שלי גם התעניינה בתחום וידעה איפה אפשר למצוא שמרי בירה. זו הייתה הפעם הראשונה שנתקלתי בתוסף תזונה, פתחתי את האריזה ומצאתי בפנים המון כדורים חומים. התחלתי לקחת,  2-3 כדורים ביום וחיכיתי לראות מה קורה… אחרי כמה שבועות הפצעים בפנים פחתו והציפורניים שלי, שעד אז נישברו והתפצלו כל הזמן, התחזקו והפסיקו להישבר״. ״אז, עוד לא הבנתי שעליתי פה על משהו. אבל, במשך 44 שנה. יום יום אני לוקחת תוספים ייעודיים שמטרתם היא חיזוק שיער, ציפורנים ותמיכה בעור הפנים״.

עידית שני

אני חייבת לשאול, למה בגיל שרוב האנשים לוקחים צעד אחורה, את מחליטה להקים קהילה?

״תקשיבי, חברים שלי יודעים שאני לא שגרתית, בלשון המעטה. לפני כמה שנים קניתי לפטופ משוכלל, והחלטתי שאני מטיילת בעולם לפחות 3-4 חודשים בשנה, מצאתי מקצוע חדש, נוודות דיגיטלית״. ״בין לבין, ויתרתי על הדירה שלי לטובת בני וכלתי שכמה ימים אחרי שנולדה להם תינוקת התחיל לידם פרויקט ״פינוי בינוי״. הרעש והאבק היה בלתי נסבל, הצעתי להם לבוא לגור בדירה שלי, בקיבוץ. אמרתי לבני: ״אני אמצא פתרון אחר״. 

״ומצאתי, כמו שלרוב אני מצליחה, יצאתי להרפתקה בתל אביב. גרתי במרתף של חברה, מצאתי עבודה כברמנית, טיפלתי בתינוקות, הוצאתי כתבות תחקיר בעיתון כלכלי ועם שותפה כתבתי להשקות מובילות בארץ״.

נשמע הרפתקני ומעניין. אבל יש לך עוד הפתעות, נכון?

״אם את מתכוונת לסוג הספורט שאני עושה? אז כן. אני רוקדת על עמוד. הגעתי לזה בעקבות בעיות שהתחילו לי בגב התחתון וכבר לא יכולתי לשחק כדורשת או להתאמן למרתון. ברגע אחד הכל נפסק. שכבתי במיטה במשך 3 שבועות ומפעילות ספורטיבית מהנה הייתי חייבת למצוא תחום אחר שייתן לי את אותן תוצאות ואולי טובות יותר. אני לא כל כך זוכרת איך הגעתי לריקוד על עמוד, אבל אני בטוחה שזו הבחירה הטובה ביותר בשבילי. הפלאים שהספורט הזה עושה לגוף. עכשיו אני יותר גמישה יותר מעוצבת משהייתי בשנות ה – 20 שלי. יש לי קוביות בבטן, אני עושה שפגט, דברים שלא עשיתי כבר 3 עשורים״.

״אני זוכרת שרק התחלתי את השיעורים לקח לי המון זמן עד שהצלחתי לטפס על העמוד. ראיתי את הצעירות שמגיעות ואחרי שני שיעורים מטפסות על העמוד כאילו הן נולדו עליו. עם הרבה עבודה ומאמץ בניתי לאט כוח. ועכשיו זה כאילו נולדתי על העמוד״. (אני עדיין מרגישה קרפדה על עמוד… אבל זה כבר שלי!)

רוקדת על עמוד. עידית שני

מאיפה הגיעה ההחלטה להקים קהילה?

יש כמה סיבות:

בגלל שהתחלתי בגיל מאוד צעיר לתמוך בעיקר, בעור הפנים, ציפורניים ושיער, עכשיו אני קוצרת את הפירות, אני רואה בהעברת המסר כמעט שליחות. אפשרות  לתת לנשים את הידע והניסיון שלי ויגלו גם הן, את אפיק ההשקעה הזה בעצמן ואיך הן יכולות לתומך בעור, בשרירים, בסחוסים ובעצמות.

אחת המטרות שלי היא ללמד לנשים לקחת תוספים לאורך זמן, כדי שיוכלו לראות תוצאות.  גוף האדם זה לא זבנג וגמרנו. ויטמינים הם לא אנטיביוטיקה, לוקח זמן לתוספים להתחיל להשפיע. אני רוצה להראות לנשים איך למנוע קמטים וכתמים – ולא להתעורר בגיל 40-45 או אפילו מאוחר יותר, ולהגיד איפה הייתי כל השנים. תוספי תזונה הם תוכנית הביטוח הטובה ביותר שתוכלי להשקיע בה.

אחרי שעבדתי עם כמה עשרות נשים הבנתי כמה הן לא יודעות על מה שיכול לעזור להן להתבגר בכבוד. קמטים הם תגובה חיצונית של תהליך התבגרות שקורה בגוף, שאותו אנחנו לא רואים. (אם אלוהים היה בורא אותנו עם מכסה מנוע – לא היינו מכניסים לגוף 99% מהדברים שאנחנו מכניסים) ואנחנו חייבים לדאוג לגוף, כמו שאנחנו מתאמנים ואוכלים בריא כדאי שנוסיף את מה שהגוף כבר לא מייצר.

ללמד נשים לקחת תוספים לאורך זמן. גוף האדם זה לא זבנג וגמרנו. לוקח זמן לתוספים להתחיל להשפיע (dreamstime)

מה מושך נשים להצטרף לקהילה שלך?

“אני לא דוגמנית, אני לא יפה במיוחד, הן מצליחות להתחבר אלי ואל הפתרונות הפשוטים והעצות שאני נותנת, ואתן לך דוגמה:

אני ממליצה לעשות ״פילינג״ לפנים פעמיים בשבוע בזמן המקלחת. לא עם סבון, שמייבש את העור, אלא עם מברשת. איך עושים את זה? שמים כמה טיפות של שמן מזין (שאני מראה איך להכין) על המברשת, בתנועות סיבוביות לעבור בעדינות על כל הפנים, הלחיים, המצח, ליד העיניים, כולל הצוואר ואזור המחשוף. התחושה היא של רעננות והתחדשות.״

מה הופך את הקבוצה שלך לקהילה?  

“בקבוצת הפייסבוק יש דיבור ער סביב נושאים שמעניינים נשים בנות 40 +-, כמו מה הכוונה שאומרים אורח חיים בריא ומה אפשר לעשות מעבר. מה זה אנטי אייג׳ינג ואיך את יכולה ליישם אותו כל יום אצלך בבית, יש שיח מעורר השתאות סביב תחום המניעה שלא מפותח בעולם המערבי כמו שהוא במזרח. ואני רוצה להיות חלוצה בנושא שמלמד נשים צעירות לשמור על עצמן כשהן יגיעו לגיל 40-50 הן יראו את התוצאות של ההשקעה שלהן בגוף ובעור הפנים. המראה החיצוני מתחיל מבפנים. הבלבול הוא עצום. אין את מי לשאול, הקהילה היא מקום בטוח לדבר על עודף משקל או כנפיים בזרועות”. 

יש לך מסר שאת רוצה להעביר?

“כאישה, את מחוייבת להעריך את עצמך כל יום וכל רגע, להאמין בדרך שבה את הולכת ותמיד לבחור לעשות את מה שעושה לך טוב לדעת לוותר על כמה שפחות ולזכור שאת לביאה! את מהממת! מגיע לך שיאהבו אותך כל רגע, ויותר מהכל, שתאהבי את מה שאת רואה במראה ותשקיעי בעצמך כי זה הגוף היחידי שיש לך למחזור חיים הזה – המטרה היא שתוכלי להסתכל כל יום במראה ולהגיד: ״אני אוהבת אותך״.

ולקוראות שרוצות לשמור על עצמן, מה את מציעה?

“להשקיע, להשקיע ועוד פעם להשקיע. לא לוותר על תוספים ייעודים. תראי, בתקופות הקשות ביותר שלי. ותאמיני לי היו כאלה, זה אחד הדברים שלא ויתרתי עליו. לאורך השנים המוטו שלי היה לשמור על ״הרכב״ הזה שקיבלנו ולנסוע איתו למרחק הגדול ביותר ללא תקלות”.

“אני מזמינה אותך להצטרף לקהילת ״סודות היופי של בנות 40+-״

אם את בת +-30 או בת 50+- להשתתף בשיח, לשאול שאלות ולשמוע מה שחברות הקהילה מציעות, להשתתף בדיונים שמתפתחים ולשתף את הקהילה בסודות היופי שלך”. והכי חשוב שתזכרי: ״תמיד יש מה לעשות כדי לעצור את הזמן״.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות