ניקוי קרש החיתוך בעזרת חומרים טבעיים בלבד

אורלי תגר, ארומתרפיסטית ומומחית לרוקחות וקוסמטיקה טבעית, מסבירה כיצד תוכלו לנקות את קרש החיתוך שלכם בדרך טבעית, ובריאה, גם בעומק החריצים.

כשאנחנו חותכים מזון על קרש החיתוך נוצרים בו חריצים. בחריצים אלו מצטברים חיידקים רבים ושאריות של לכלוך. גם אם אתם ממש משקיעים בקרצוף קרש החיתוך לאחר כל שימוש, ספוג הכלים לא יגיע לעומק החריצים, ויישארו בהם שאריות מזון שאולי לא תצליחו אפילו לראות. שאריות מזון אלו גורמות כמובן להצטברות חיידקים.

אז מה עושים?

כדי שלא תצטרכו לרוץ לקנות קרש חיתוך חדש כל שבועיים, תוכלו פשוט לנקות ולחטא את קרש החיתוך שלכם בדרך טבעית, בריאה והיגיינית, גם לעומק החריצים.

הנה שיטה קלה, מהירה וטבעית לחלוטין: כל מה שתצטרכו זה חצי לימון טרי ומלח.
קחו חצי לימון טרי וטבלו את החלק של הפרי בתוך קערית עם מלח טבעי. לחצו את הלימון מעט אל תוך המלח, כדי שידבק אל הלימון.  כאשר תוציאו את הלימון מהמלח, החלק של הפרי יהיה “מצופה” בשכבה של מלח.
החליקו את הלימון המצופה במלח על פני קרש החיתוך, תוך כדי לחיצה עדינה על הלימון. הלחיצה תשחרר מעט ממיץ הלימון, תקל על החלקת הלימון על המשטח וגם תכניס לחריצים מיץ אנטי בקטריאלי טבעי!
ללימון יש כושר חיטוי גבוה במיוחד. המלח יחדור פנימה אל החריצים ויעזור לשחרר שאריות מזון קטנטנות שנתקעו בהם. כמובן, שלמלח תכונות חיטוי טבעיות גם כן. זהו למעשה סוג של פילינג טבעי ומחטא לקרש החיתוך שלכם.
חזרו על תהליך ניקוי זה פעם בשבוע. כך תהיו רגועים שקרש החיתוך שלכם נקי, מחוטא, ומוכן לבישול הארוחה הבאה.

מומלץ לקרוא גם:

טבעי בריא: ניקיון הבית לפסח בעזרת חומרים טבעיים בלבד

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות