כל מה שצריך לדעת על ניקוי עדשות המגע שלכם

מי שהפסיק להרכיב משקפי ראייה ועבר אל עדשות יודע שעם המעבר נלווה גם הטיפול בהן ושמירה על הנחיות מדויקות, כדי להימנע ממצב שבו עלול להיגרם נזק לקרנית העין ואף למצבים חמורים יותר כמו  פגיעה בראייה. למרות שמשקפי הראייה היו כאן קודם, והם לא מצריכים טיפול כה קפדני ולא יכולים לגרום לנזק ובנוסף הם גם מאוד יפים ומגוונים, עדיין הם אינם יכולים להציע את הנוחות והמראה הטבעי שמציעות עדשות המגע. יתרה מכך, הטכנולוגיה של היום אף מאפשרת לרבים לא רק ליהנות מעדשות שמחליפות את המשקפיים, אלא אפילו בשינוי גוון העיניים לגוון אחר לגמרי.  

הכתבה מוגשת בשיתוף Erroca

עדשות מגע. קרדיט תמונה: Pixabay
קרדיט תמונה: Pixabay

יחד עם היתרונות הרבים שמציעות עדשות המגע לא כל מי שמרכיב משקפיים, מעוניין להחליף אותם בעדשות הללו. יש לא מעט סיבות לכך הנובעות מפחד של הכנסת גוף זר לתוך העין, חשש מהתפתחותם של זיהומים ודלקות שונות שאף במקרים חמורים עלולים להוביל לאובדן הראייה, חוסר ידע כיצד להשתמש בהן כראוי ועוד. את החששות הללו ניתן להפיג אם מקפידים על חיטוי וניקוי העדשות בהתאם להוראות וכמובן על תחזוקה נאותה, שימוש נכון והקפדה על הסרתן לפני השינה.

נקו את עדשות המגע לפי ההנחיות המדויקות

עדשות מגע הן מוצר המחייב טיפול ואחזקה כראוי כדי לשמור אותן סטריליות ולאורך זמן כנדרש ולמנוע מצב שהן עלולות להזיק לעיניים. כיוון שהעיניים שלנו הן כה רגישות, לניקוי ולחיטוי של העדשות לפי ההנחיות יש חשיבות מכרעת. הקפידו תמיד לחטא ולנקות את עדשות המגע עם התמיסה המיועדת להן ולא עם סבון ומים, רוק או נוזלים אחרים כמו מסיר איפור. יש להקפיד ולהשתמש אך ורק בתמיסה שלהן.

יש יותר מסוג אחד של עדשות וכל סוג צריך לנקות ולתחזק בהתאם להוראות. יש להקפיד על רכישה של חומרים איכותיים ולשים לב מתי פג תוקפם. יש הבדל בין התמיסות השונות בהתאם לסוג העדשות. כך יש תמיסה ייעודית לעדשות קשות, ותמיסה ייעודית לעדשות מגע רכות.   

את העדשות יש לנקות ולחטא על בסיס יומי כדי למנוע חדירת חיידקים ולכלוך לאחר שסיימתם את השימוש בהן. חשוב לשטוף את הידיים היטב לפני שנוגעים במכל האחסון שלהן ובעדשות עצמן. לאחר מכן תוכלו להניח את העדשה על אחת האצבעות הנקיות שלכם ולטפטף עליה את נוזל ניקוי. שפשפו אותה בעדינות רבה כדי לא לשרוט או לפגוע בה, שטפו אותה והניחו אותה במכל המיועד לכך. טפטפו את התמיסה גם לתוך המכל והשרו לפי ההנחיות.

אופן השימוש הנכון בעדשות

השימוש בעדשות אינו מורכב, מסובך או מסוכן כלל. ככל שתעשו זאת יותר כך תגדל המיומנות שלכם ותהפוך לפעולה מהירה וטבעית. יחד עם זאת מומלץ להקפיד על כמה דברים:

 • יש לנקות את הידיים ולשטוף אותן היטב עם מים וסבון טרם אתם באים במגע עם העדשות, כדי למנוע חדירה של לכלוך וחיידקים לעיניים.
 • עם הזמן אתם תגלו מהי הדרך הנוחה ביותר עבורכם להרכיב את העדשות בתוך העיניים. אך ברוב המקרים זה נוח להחדיר אותן כשהראש מורם מעלה וגם המבט. לאחר ההרכבה שלהן, עצמו את העיניים כדי שהעדשה תתמקם במקומה ועברו לעין השנייה.  
 • אם אתם הולכים להיכנס לתוך מקורות מים כמו ים, בריכה, נחל וכדומה, הניחו לעדשות להישאר במכל שלהן עד שתוכלו להרכיב אותן כאשר הידיים שלכם שטופות ונקיות.
 • אם אתן רוצות להתאפר הקפידו להרכיב את עדשות המגע לפני האיפור ולהסיר אותן מהעיניים לפני שאתן מסירות את האיפור מהפנים.

כל מידע רפואי המופיע בכתבה זו הינו אינפורמטיבי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול.

  הרשמה לניוזלטר

  !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
  .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

  עקבו אחרינו

  0 תגובות