סקס בגיל השלישי, יש דברים כאלה!

אל תוותרו על מה שעושה לכם טוב. הסקסולוגית ד"ר שלי ורוד מסבירה איך תשמרו על היכולת ועל ההנאה מיחסי מין, גם בגיל מבוגר.

ההנחה הרווחת בחברה שלנו היא שסקס הוא עניין לצעירים, גג משהו שעושים אותו עד גיל ארבעים פלוס. לתפישה הזאת אחראי, בעיקר, חוקר הסקס הנודע אלפרד קינסי. קינסי טען שגברים מגיעים לשיא המיניות שלהם בסוף גיל הנעורים, ונשים – בסוף שנות ה- 30 לחייהן. למרבה המזל, הוא די טעה: סקס יכול להיות מענג ומהנה בכל גיל, גם בגילאי השבעים או השמונים, ואפילו מעבר לזה.

אז מה משפיע על חיי המין בגיל המבוגר?

בגילאי הזהב, עם כל הרצון הטוב ועם היצר והחשק המיניים הקיימים, בכל זאת לא ניתן להתעלם מתהליכי ההזדקנות שעוברים על הגוף. תהליכים אלה משפיעים באופן ישיר גם על חיי המין. מה הכוונה?
אם אתן נשים בגיל המעבר, יש סיכוי גדול שתחושו ירידה בחשק המיני ולעיתים גם קשיים בלהרגיש מגורות או להגיע לאורגזמה. מצב זה קשור לשינויים ההורמונליים שמתרחשים עם הפסקת המחזור. הם משפיעים, בין היתר, על איבר המין הנשי ועלולים לגרום לירידה בהנאה מקיום יחסי מין ולכאבים במהלך החדירה.
לגברים יש בעיה נפוצה בגילאים האלה. היא קשורה ביכולת להגיע לזקפה מלאה או בשמירה עליה לאורך כל זמן המשגל. לרוב, נובע הדבר מזרימת דם לא מספקת לאזור, מסיבות שונות. גם אם אין בעיות בזקפה, גברים רבים מגלים, שבניגוד לעבר, נדרש להם יותר זמן בשביל להיות מגורים.

אז איך תשמרו על היכולת ועל ההנאה מיחסי מין, גם בגיל מבוגר?

נתחיל מהמובן מאליו: תעשו כושר. מעבר לערך הבריאותי שבזה, אתם תרגישו יותר רעננים ומושכים. סקס, כידוע, תמיד מתחיל בראש.
שנית, שנו את ההרגלים שלכם במיטה. זה אומר שכדאי לשים פחות דגש על חדירה, ויותר דגש על משחק מקדים ארוך ואיטי. למשל: מסאז’ לכל חלקי הגוף, מין אוראלי או אוננות משותפת. זה יעזור לכם להגביר את החשק ולהעניק לשניכם מספיק זמן לחוש מיניים ומגורים ללא לחץ. המשחק האיטי מענג באותה המידה. הוא אפילו יוצר חיבור הרבה יותר אינטימי, כי עכשיו יש לכם אפשרות להיות יותר קשובים לצרכים אחד של השנייה.
דבר שלישי, אל תתביישו. זה אמנם נושא מביך ולא מדובר מספיק, אך אל תחששו לקבל ייעוץ או טיפול תרופתי לגבי כל בעיה שמפריעה לכם בהקשר לחשק המיני או לתפקוד המיני. יש היום פתרונות רבים, לא רק ויאגרה. אז אמנם את הזמן לא תוכלו לעצור, אבל אין סיבה שאת הסקס כן.

מומלץ לקרוא גם:

תעשו סקס – זה טוב לבריאות

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות