אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה

הצלמת מיכל בנדק בקמפיין להגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

הצלמת מיכל בנדק שהחלימה מסרטן השד, צילמה 40 נשים בעירום חלקי לקמפיין חברתי, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. מטרת הקמפיין היא הגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. בצילום נטלו חלק נשים חולות ומחלימות במגוון גילאים. הצילום יופץ ברשתות החברתיות תחת הכותרת: “אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה” במטרה להזכיר לציבור הנשים כי גילוי מוקדם מציל חיים.

" הופתעתי מכמות התגובות, ההיענות והרצון האדיר של נשים להגביר את המודעות"

מיכל בנדק, הצלמת מספרת: “בגיל 32 חליתי בסרטן השד, דבר שהוביל לשינויים משמעותיים בחיי, החלפתי מקצוע מעורכת דין למעצבת פנים ולאחר מכן לצלמת פורטרטים. כשהצטלמתי, חשתי את הקושי להסתכל על עצמי בתמונות בגלל השינויים שגופי עבר בעקבות הניתוחים הרבים.

כצלמת, מטרתי היא להראות לאנשים את היופי שבהם, לכן כשיזמתי את הקמפיין חיפשתי נשים עם אומץ, שתסכמנה להצטלם ללא חולצה ושהן חברות במועדון הסרטן. הופתעתי מכמות התגובות, ההיענות והרצון האדיר של נשים להגביר את המודעות. ליום הצילומים הגיעו נשים מקסימות ואמיצות, מאפרות ומעצבות שיער. הכנתי את עצמי ליום מאוד רגיש בו נשים, שחלקן חוות קושי אפילו להתבונן במראה, יהיו נבוכות במעט. אולם הופתעתי מהפתיחות והשחרור של הנשים – זה היה סשן צילומים עוצמתי ושמח מאוד.

אמנם המטרה הרשמית הייתה הגברת המודעות לסרטן השד, אבל הייתה לי מטרה לא פחות חשובה והיא לחבר נשים לגופן החדש על ידי התמודדות עם צילום חושפני. לאור התגובות של המצולמות אני מרגישה שהמטרה ה”משנית” הושגה. כעת, כולי תקווה שגם המטרה הרשמית תושג והקמפיין שיופץ בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן יעודד עוד נשים ללכת להיבדק”.

גילוי מוקדם של סרטן השד- מציל חיים!

סרטן השד היא המחלה השכיחה ביותר בקרב נשים. מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי מדי שנה מאובחנות בישראל יותר מ-5,000 חולות חדשות. נכון להיום, האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד, הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכוי הריפוי לכ-90% ויותר. לרגל חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד, אשר מצוין בישראל ובעולם במהלך חודש אוקטובר, מפרסמת האגודה למלחמה בסרטן המלצות והנחיות למניעה ולאבחון מוקדם של סרטן השד וקוראת לנשים לעודד נשים אחרות לקבל אחריות על בריאותן ולשתף אותן במידע בנושא.

מידע נוסף ניתן לקבל במוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן בטלפון שמספרו 1800-599-995

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות