כל השיטות של מרתה סטיוארט לסדר וארגון הבית

מרתה סטיוארט היא כנראה כוהנת הלייף-סטייל, הסדר והארגון הגדולה בעולם. עם קהל עוקבים של מעל ארבעה מיליון אנשים, היא תמיד דואגת להביא אלינו את הבשורות והטרנדים הכי חמים ומועילים שיכולים לשדרג מאוד את החיים שלנו.
מעוניינים לדעת אילו טיפים כוהנת הסדר והארגון מיישמת בחיים הפרטיים שלה? מבדיקה שעשינו, יש כמה דברים שממש שווה גם לכם לאמץ לשגרת חייכם עוד היום. אז למה אתם מחכים? כל הפרטים על השיטות של מרתה לארגון וסידור הבית כבר מחכים לכם כאן. בהצלחה!

שימו לב לקולבים

מרתה סטיוארט שמה דגש רב על הקולבים שאנו משתמשים בהם על מנת לתלות בגדים. כאשר היא מקבלת את הבגדים שלה מניקוי יבש, היא דואגת להעביר אותם לקולב מרופד והולם. היא מציעה לזנוח בצד את קולבי הברזל הקשיחים שעלולים להרוס את בד הבגד. תשומת הלב לבגדים לא עוצרת שם. כאשר גברת סטיוארט מקבלת כפתור אקסטרה בחולצות המכופתרות שהיא רוכשת, היא לא זורקת את הכפתור . היא שומרת את כל הכפתורים בקופסה קטנה על מנת שלא ילכו לאיבוד. כך, אם חלילה הכפתור ייפרם, אתם לא תיתקעו ותוכלו מיד לתפור את הכפתור ולתקן את הבגד האהוב עליכם בלי שום בעיה.

תמונה: shutterstock

כלל חצי השנה

עבור ארגון כולל של ארון הבגדים, מרתה מיישמת כלל מאד חשוב שנוגע באופן כללי לסדר וארגון נכון של הבית. תמיד להיפטר מהחפצים (ובמקרה שלנו, הבגדים ומוצרי הטקסטיל) שלא נמצאו בשימוש מעל חצי שנה. הסבירות היא שאם לא נגענו בהם למשך הזמן הזה, סביר להניח שאין לנו בהם צורך ממשי יותר. הם פשוט סתם צוברים אצלנו אבק ובלגן וממלאים מקום אחסון יקר ערך, שיכולנו להשתמש בו בדרכים הרבה יותר מועילות. בדיוק בגלל זה, מרתה סטיוארט דואגת למיין את ארון הבגדים שלה פעמיים בשנה ולמסור לתרומה את כל מה שהיא כבר לא צריכה.  


ארגון הפיצ'פקס

מכירים את זה שיש לנו המון חפצים קטנים שפשוט מתבלגנים באיזו פינה בבית, ואי אפשר אף פעם למצוא את מה שאנחנו מחפשים? לא אצל הגברת סטיוארט. מרתה תמיד דואגת לסדר ולארגן את כל הפיצ'יפקס הקטנים בקופסאות קטנות וייעודיות. זאת, על מנת לשמור על כל דבר במסגרת שלו וכדי שיהיה נגיש. בנוסף, מרתה נוהגת לרפד את הקופסאות במשטחים מגינים כמו נייר אפייה לפני שהיא מאחסנת את כל חפציה לאותה קופסה.

המדריך המלא לסידור הבית – משימת ששת השלבים
תמונה: shutterstock


סידור המקרר

למרתה יש כמה טיפים יעילים במיוחד לארגון המקרר ושמירה על טריות המזון. לאחר שאתם רוכשים ביצים, מומלץ להשאיר את הביצים בקרטון כדי למנוע מהן לספוג ריחות. הניחו את הקרטון על המדף של המקרר, ולא על הדלת של המקרר. זאת משום שבאזור הדלת עלולים להיות שינויים בטמפרטורות שעלולים לגרום לביצים לאבד מהטריות שלהן. בכל הנוגע למוצרי חלב, יש לאחסן אותם על המדף העליון שם קר יותר. את שאריות האוכל שלכם מומלץ לארוז בתוך קופסאות שקופות כדי שתוכלו לראות מה יש בפנים, ולאחסן אותם על המדף האמצעי שזהו האזור הבולט ביותר לעין במקרר. לגבי ירקות – יש להניח את כל הירקות העליים כמו פטרוזיליה וכוסברה יחד במגירה אחת. השיטה הזאת תסייע להאריך את הטריות שלהם. 

מניעת סתימות בכיור

הנה טיפ מושלם. על מנת למנוע מסתימות מיותרות להיווצר בכיור, שימו אחת לחודש אבקת סודה לשתייה בפתח הכיור ושפכו מעל מים רותחים מקומקום. הטריק הזה בוודאות יעשה את העבודה ויפתח כל סתימה.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות