חי צומח דומם : המדריך לשמירה על עציצים בסביבה הביתית

אילו עציצים כדאי ומומלץ לשלב בבית ואיך עושים את זה נכון?

שילוב של ירוק, צמחיה ועציצים בבית – הטרנד של העציצים בבית רק מתגבר בארץ ובעולם, עם יותר ויותר סגנונות עיצוביים וצמחים מרהיבים.
אם גם אתם רוצים להיכנס לעניינים ולשלב בביתכם עציץ יפה עם צמח ייחודי משלכם – הגעתם למקום הנכון. שמירה על עציצים בבית זה לא משחק ילדים. כמו כל יצור חי, גם צמחים דורשים סביבת מחיה ספציפית ומסוימת ותשומת לב לפרטים הקטנים. אז אילו עציצים כדאי ומומלץ לשלב בבית ואיך עושים את זה נכון? אספנו עבורכם את כל הפרטים החשובים


צמחים מומלצים לגידול ביתי

חשוב לבחור את הצמחייה הנכונה ביותר לשילוב בסביבה הביתית. על פי רוב, כדאי לבחור בצמחים שלא דורשים הרבה תחזוקה, שרגילים לחיות בסביבה עם מעט חשיפה לשמש וכן שלא דורשים השקיה מרובה מדי. זאת על מנת שתצליחו לגדל כראוי את העציצים, ולשמור עליהם חיים ומשגשגים לחודשים ארוכים ויותר.

יש מגוון של צמחים שמומלצים לגידול ביתי. ביניהם, צמח הספטיפיליום. צמח ייחודי זה הינו צמח שמשמש כמטהר אוויר טבעי, והוא כולל פרחים מרהיבים ויפים. בנוסף לכך, לצמח ישנה סגולה ייחודית ומומלצת של היפטרות מעובש לא רצוי וטיהור חללים. לכן, מומלץ להציב אותו בחדרים בעייתיים מבחינה זו שחשופים למידה רבה של מים, כמו המטבח או חדרי האמבטיה והשירותים. כל מה שתצטרכו לעשות זה להשקות אותו מדי פעם במידה מספקת – ותצליחו לעמוד במשימת הגידול בגבורה.


צמח האלוורה הוא צמח נוסף שמומלץ ביותר לגידול ביתי. הוא נחשב לחלק ממשפחת הקקטוסים. משמש כצמח נוי מרהיב ומרשים במיוחד . הוא יכול לגרום לאוויר בבית להיות מטוהר ונעים יותר. אל תשכחו שצמח האלוורה ידוע כצמח עם סגולות טיהור וריפוי גבוהות במיוחד. אנו ממליצים שיהיה לכם אחד חי ומשגשג בבית לכל מקרה שלא יבוא. הוא ידרוש מכם השקיה לא תדירה מדי. בזכות סגולותיו כקקטוס עוצמתי הוא יוכל לשגשג כמעט בכל תנאי מחיה.  צמח מומלץ נוסף לשילוב בסביבה הביתית הינו צמח פיקוס כינורי שזוכה לפופולריות רבה. הוא נחשב לבחירה האולטימטיבית עבור לא מעט בלוגרים, שהבתים המעוצבים שלהם מככבים ברחבי הרשתות החברתיות. בהצבה מחוץ לבית – הוא צמח פרא שעשוי לגדול ולגבוה אפילו לגובה של עשרה מטרים ויותר.
הוא יכול להיות בחירה מרעננת עבור מקום ריק ולא מעוצב בבית, שכן הוא דומיננטי מאד ומסב אליו את כל תשומת הלב. הציבו אותו בתוך אגרטל מעוצב ולצד שטיח קש יפה – ואתם מסודרים. החדשות הטובות הן שהוא לא דורש המון עבודת תחזוקה. בעיקר יצטרך תשומת לב לגיזום העלים שלו והגבלה של גודל השורשים מפעם לפעם.

צמח אלוורה
תמונה: shutterstock


עיצוב פנים תואם לצמחייה מרובה

שילוב של סוקולנטיים, קקטוסים, פרחייה וצמחיה מרובה בבית זו בחירה בריאה, נכונה ונעימה. היא מחברת אותנו לשורשים וגורמת לכל העיצוב והחוויה הביתית להרגיש שלמה ושורשית יותר. חשוב שתשימו לב לעצב את הבית באופן הרמוני שמתכתב נכונה עם הצמחייה שאתם משלבים. חשוב גם לשים לב שאתם בוחרים בפלטות צבעים נכונות לשאר הבית. זאת על מנת שהירוק של הצמחים ישלים אותם באופן נעים לעין ולא משתלט, ועם זאת גם לא יבלע בתוך בלאגן רב מדי של שילובי סגנונות.

עקבו אחרי ערוץ החיים הטובים

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: