10 טיפים לשחקן הפוקר המתחיל

גבירותיי ורבותיי קבלו את המדריך השלם לשחקן/שחקנית הפוקר המתחילים, התחלקו בזכייה עם מי שלימד אתכם את הצעד הראשון במשחק, ההפסדים כולם עליכם.

מערכת
03.11.2021

"לוקח שתי דקות ללמוד את המשחק וחיים שלמים להיות בו מאסטר"
כך אמר מייק סקסטון, שחקן הפוקר, השדר האגדי של המשחק ואחת הדמויות המוכרות ביותר בתעשייה.

אז חשבנו שכדי להפוך אתכם למאסטרים יש עוד דרך ארוכה לעבור, וכמו כל דרך גם היא מתחילה בהתחלה.
גבירותיי ורבותיי קבלו את המדריך השלם לשחקן/שחקנית הפוקר המתחילים התחלקו בזכייה עם מי שלימד אתכם את הצעד הראשון במשחק, ההפסדים כולם עליכם.

טוב לא באמת, אבל אנחנו לגמרי פתוחים להצעות.

ועכשיו ברצינות, קבלו את המדריך השלם לשחקן/שחקנית הפוקר המתחילים:

 1. למד את הכללים ואת דירוגי הידיים
  זה נשמע האובייס, אבל כדי להתחיל באמת להתמקצע בפוקר יש ללמוד את הכללים והחוקים של המשחק עד כדי שיבואו לכם באופן טבעי לחלוטין כשאתם בתוך המשחק, רוויי אדרנלין והסחות דעת.
  בנוסף כמובן, למדו את דירוג הידיים של המשחק כך שלא תצטרכו להתעסק בחישובים במהלך המשחק שיעלו בזמן יקר ובמוניטין בשולחן.
 2. לא לשתות אלכוהול במהלך המשחק
  נכון זה כיף, זה מכניס לאווירה ויוצר תחושה של ערב כיף עם החברים, אבל קחו בחשבון שזה יכול להרוס לכם את המשחק. שני אלמנטים בסיסיים שחשוב שיהיה לשחקן פוקר: כושר שיפוט ושיקול דעת – ואת שניהם האלכוהול מטשטש. את המשחק הזה משחקים עם הראש ועדיף שהוא יהיה נקי מאלכוהול ויישאר צלול.
 3. שמרו על זכות השתיקה
  שחקנים מנוסים ינסו לדלות מידע או לתמרן אתכם באמצעות דיבורים (גם אם הם נראים תמימים לחלוטין). לכם – השחקנים המתחילים עדיף לשבת בשקט ולא להיכנס למערבולת הפסיכולוגית הזאת (לפחות בהתחלה). כך תימנעו מלתת אינפורמציה ליריבים ואולי אפילו תצליחו לגלות עליהם כמה דברים.
 4. זה לא רק הימור (אפילו ממש קצת)
  נכון, במשחק הפוקר יש אלמנט של הימור. אבל פוקר בעיקרו הוא משחק חשיבה ואסטרטגיה, משחק בו צריך להפעיל את הראש, יש בו מקום משמעותי לפסיכולוגיה וקריאת מהלכים קדימה.
  ישנם שחקנים מקצועניים שלומדים לעומק על תורת המשחקים, הסתברות ופסיכולוגיה על מנת לקחת את המשחק שלהם לרמה הבאה.
  לכן, השאירו את הדחף להימורים למשחקים אחרים (או שפשוט תוותרו עליו – לא שיפוטיים) ותגיעו מוכנים לשולחן.
 5. התחילו בהימורים נמוכים כדי להבין את המשחק
  ישנם שחקנים שלא מוצאים עניין במשחקים עם הימורים נמוכים, אבל המטרה שלכם היא ללמוד ולהתמקצע תוך שאתם מפסידים כמה שפחות כסף. כך תוכלו לראות את התמונה המלאה ולהרגיש את המשחק. וגם אם תפסידו זה לא נורא כי הפסדתם סכום נמוך.
 6. שחקו כשאתם מרגישים טוב
  רגשות הן האויב שלכם כשאתם יושבים בשולחן הפוקר.
  במהלך המשחק זה כמובן טבעי להרגיש אכזבה וכעס כאשר אתם מפסידים יד – וצריך לדעת להתמודד עם זה. אבל אל תתחילו את המשחק שלכם כשאתם מרגישים רע, זה יכול להשפיע על כל צעד שלכם במשחק. כשאנחנו כועסים, עייפים או שיכורים אנחנו עושים דברים מטופשים ובמקרה הזה זה יכול לעלות לנו בהרבה כסף.
 7. למדו לקפל
  במצבים בהם היריבים שלכם מעלים את ההימור משום מקום – לפעמים עדיף לקפל ולזרוק את היד, אפילו כמה מהידיים החזקות שלכם. צריך ללמוד מתי להגיד "די", להוריד את האגו ולהשתמש בשכל.
 8. לא לבלף (טוב אולי לפעמים)
  בתור שחקנים מתחילים שלומדים את המשחק עדיף להיצמד לאסטרטגיה של "לשחק כשיש יד ולזרוק כשאין יד". עם הזמן כשתתחרו עם שחקנים מנוסים ואגרסיביים יותר אולי יהיה מקום לבלף פה ושם, אבל בהתחלה כדאי שלא לעשות זאת לעיתים קרובות.
 9. קחו את הזמן
  אל תתרגלו לקחת החלטות באופן נמהר ואוטומטי. קחו את הזמן וחשבו לפני כל פעולה תוך שאתם לוקחים בחשבון את כל מה שלמדתם עד כה. קחו אוויר ונסו שלא להילחץ מהמבטים הזועמים של היריבים בשולחן כדי לקבל את ההחלטה השקולה ביותר.
 10. תיהנו
  בסוף, אתם עושים את זה בשביל הכיף (אנחנו מאוד מקווים), יש בפוקר אלמנטים של לחץ וחשש שיכולים לגרום לכל המשחק הזה להפוך בלתי נסבל. תרגיעו, קחו את זה בצ'יל ונסו להפנים שבאתם להנות ולצאת מחויכים (ואולי עם עוד כמה שקלים בכיס).
 • כל הכתוב לעיל הינו בגדר המלצה בלבד

עקבו אחרי ערוץ אגו

0 תגובות