פסטיבל המסיכות של ונציה 2022

פסטיבל המסיכות החגיגי בונציה חוזר לאחר שנתיים שבהם בוטלו החגיגות עקב הקורונה. החגיגות יתקיימו בין ה- 12 לפברואר ועד ה-1 במרץ 2022. יצאנו לבדוק מה כוללות החגיגות ואילו אירועים מתכוננים השנה.

ונציה היא תמיד עיר מיוחדת שתמיד כיף לבקר בה, אבל ונציה במהלך הקרנבל היא מרתקת!

פסטיבל המסיכות הוא מסורת עתיקה שמתקיימת מאז המאה ה-13. מידי שנה תיירים מרחבי העולם מגיעים להשתתף בחגיגות וליהנות מהאנרגיה, הטירוף, והקסם המיוחד של הפסטיבל. אוירת קרנבל חגיגית תיאטרלית וקסומה עם אלפי אנשים מחופשים בתחפושות ראוותניות ולבוש תקופתי בסגנון הרנסנס, שלל מסכות מיוחדות, תהלוכות, נשפים ומופעי רחוב של פנטומימה, ליצנות, אקרובטיקה ומוזיקה.

פסטיבל ונציה 2022 בצל הקורונה

לאחר כאמור שנתיים בהם בוטל הפסטיבל בשל מגיפת הקורונה, השנה הוא חוזר אך במתכונת מצומצמת יותר. האירועים הרשמיים בקרנבל השנה יהיו הרבה יותר קטנים מאירועי הקרנבל המסורתיים. כמה מהאטרקציות המרכזיות, כמו "טיסת המלאך" ותחרות התחפושות שמתקיימות מדי שנה בכיכר סן מרקו, בוטלו השנה. הנשפים בארמונות ונציה יתקיימו אך ההשתתפות בהם מותנת בהצגת תעודת מתחסן.

אז מהן האטרקציות המרכזיות בפסטיבל ונציה?

במהלך היום תוכלו להתפעל מהתלבושות המפוארות ולקחת חלק באירועים חינמיים הפתוחים לקהל הרחב – רובם מתקיימים בכיכר סן מרקו המרכזית, שם מתקיים גם אירוע הפתיחה הכולל תהלוכת תחפושות ומופע זיקוקים מרהיב. 

במהלך הפסטיבל מתקיימות בכיכר תהלוכות רבות, מופעי תחפושות, הצגות תיאטרון, מופעים ומוזיקה חיה ברחבי העיר כולה.

במהלך הלילה מתקיימים ברחבי העיר מספר לא מבוטל של נשפי מסכות מפוארים בתשלום ומסיבות בארמונות ובבניינים ונציאניים עתיקים עם הצצה לפאר וההדר מהמאה ה-18. המשתתפים לובשים תלבושות תקופתיות מפוארות, והאירועים כוללים גם הופעות , ארוחה כיד המלך וריקודים. 

לרוב הנשפים הללו יש קוד לבוש מיוחד כך שלא תכנסו בלי מסכה ותחפושת תקופתית מתאימה. עלות הכרטיסים לרבים מהנשפים האלה יכולה להיות די יקרה, אבל זו באמת חווית הקרנבל האולטימטיבית!

הנה כמה נשפים מומלצים בקרנבל ונציה:

נשף המסכות של נעלי הזכוכית  -מתקיים ב-25 בפברואר 2022 בקתדרלת הזכוכית של סנטה קיארה– מקום קסום ויפהפה שראשיתו ב-1236. הנשף האקסקלוסיבי מבוסס על האגדה של סינדרלה.

נשף השתקפויות מסכות ונציאניות של סטפנו ניקולאו– נשף יוקרתי שצפוי להתקיים בארמון לביה ב-19 בפברואר 2022 . המאסטרו ניקולאו סטפנו ילביש את המשתתפים בתחפושות הכי מדהימות עם אווירה יוצאת דופן .

הנשף הגדול " קרנבל מאוהב "– נשף מסכות חגיגי שיתקיים ב- 26 בפברואר 2022 עם ריקודים, תחפושות, בר פתוח ועוד.

נשף "כדור החלומות " השנתי – יתקיים ב-19 בפברואר 2022 בפאלאצו קונטריני מימי הביניים ומשחזר אווירה קסומה מתקופות היסטוריות. הנשף כולל ארוחת גורמה, משקאות, ריקודים ומסיבה גדולה.

במהלך הפסטיבל יקיימו גם סיורים שונים ביניהם: סיור קרנבל סן מרקו , סיור קרנבל ריאלטו , סיור תיאטרון קרנבל בוונציה , סיור ארוחת ערב ונציאנית על גלאון, סיור סודות הקרנבל בקזנובה ועוד רבים וטובים.

אירועים שווים נוספים המתקיימים במהלך הפסטיבל: ציד המטמון של קרנבל ונציה, מופע ארוחת ערב קרנבל בונציה ושייט מסיבת קרנבל בוונציה.

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות