המסע המושלם: דרכים לא רגילות לטייל בישראל

צאו למסע בכדור פורח, בטרמפ או סתם ברדיפה אחרי בירוקרטיה ישראלית. 5 דרכים לא קונבנציונליות לטייל בארץ

מערכת
24.08.2021

טרמפים

האגדה מספרת שפעם, לפני שנים, ישראלים היו מטיילים בהודו בלי סמארטפונים. הנהגים ההודים היו זורקים אותם איפשהו בדרך והם היו צריכים פשוט להסתדר. סיוט או איכות? אם אתם נמנים על אלה שמחבבים את אופציה ב’, נסו לחרוש את ישראל בטרמפים. אתם אורזים תיק עם כל מה שצריך, עומדים בצומת ראשית או מחלף שכוח אל ותופסים טרמפ. לאן שהנהג נוסע, אתם איתו בלי יעד מוגדר או ידוע מראש. כמובן שהאופציה הזו עובדת גם אם תדעו לאן אתם מכוונים את הרואד טריפ שלכם, אתם פשוט עלולים להמתין מעט בשמש הקופחת לטרמפ המתאים.

להצטרף למוזיקאי שעושה טור

היופי במוזיקאים הישראלים, חוץ מהמוזיקה כמובן, זה שהם חרוצים בטירוף ומופיעים בכ-ל הארץ. אם תצטרפו אליהם בתור צוות טכני- למשל מגלגלי כבלים ראשיים, חלק מההפקה, תהפכו לנהגים של הלהקה או אפילו סתם צלמי סלפי ביתיים, יש סיכוי טוב שתזכו לראות מקומות בארץ לאורכה ולרוחבה ולבוא במגע עם מגוון רחב של מקומיים תוך כדי העבודה, שזו הדרך המושלמת להכיר מקום באמת. היתרון: כל מקום שתגיעו אליו יסתיים במחיאות כפיים.

טיול גמלים

מתי בפעם האחרונה טיילתם כמו על גלויה לקידום התיירות בארץ ישראל? מתי התחברתם לאברהם אבינו הפנימי שבכם? מתי הוצאתם את גמל המחמד שלכם לטיול מחוץ לגבולות ים המלח? זה הזמן להחזיר את טיולי הגמלים לאופנה, ולראות את הארץ, ובעיקר את המדבריות כמו בתקופת התנ”ך, או לפחות כמו תיירים מחו”ל.

כדור פורח

לא רק פיליאס פוג מהספר “מסביב לעולם ב-80 יום” יכול לטייל בכדור פורח, מסתבר שהאופציה הזו קיימת גם בארץ! אז אם בא לכם לראות את הארץ (או לפחות את האזורים שבין הגלבוע לתבור) ממעוף הציפור בדרך שהכי מרגישה כמו ציפור, תחממו קצת אוויר ותתחילו לנסוק.

להתרוצץ בנבכי הבירוקרטיה

ניסיתם פעם לתפוס משרד ממשלתי כמו מע”מ רק כדי לגלות שהתיק שלכם במחוז אחר לגמרי? רק נסו להשיג את המטרה שלשמה באתם- להוציא דרכון, לחדש פרטי תעודת זהות מארנק שנגנב או להשיג אישורים שונים בין גופים שונים. סביר להניח שתמצאו את עצמכם מתרוצצים בכל הארץ, ודאי וודאי בעיר ילדותכם וסביבותיה, וזו הזדמנות מצויינת להכיר את כל המקומות האלה מחדש. זה עדיף על זעם ועצבים, לא?

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות