ט"ו בשבט בצריף בן-גוריון

ראש השנה לאילנות הוא הזדמנות מצוינת לעלות אל הנגב- פעילות מיוחדת לילדים ביום שישי 21 בינואר בצריף בן גוריון. בואו להגשים את חזונו של בן-גוריון להפרחת השממה.

מערכת
09.01.2022

"וגם הנגב עוד יהיה פורח, ועוד נדאג שהזקן יהיה שמח". בט"ו בשבט הקרוב, המבקרים מוזמנים לעלות אל הנגב ולהכיר מקרוב את חזון הפרחת השממה של בן-גוריון.

במיוחד לכבוד ט"ו בשבט יקיימו בצריף בן גוריון בשדה בוקר פעילות חינמית הכוללת הדרכה מיוחדת שתועבר על ידי מדריכה ותיקה וחברת קיבוץ שדה בוקר בנושא הפרחת השממה, שעת סיפור בהשראת הספר "עץ במדבר" ואפילו את עץ הפלפלון ששתל בן-גוריון בעצמו.

מאחר והשנה מדובר בשנת שמיטה אין אפשרות לשתול באדמה, אם אי אפשר לשתול – בואו לצייר! במהלך יום שישי שאחרי ט"ו בשבט, יקיימו ברחבי צריף בן-גוריון הדרכות מיוחדות שיועברו על ידי זיווה שביט, מדריכה ותיקה חברת קיבוץ שדה בוקר, אשר תיקח את המבקרים אל הסיפורים על הפרחת השממה, חזונו של בן-גוריון והשרידים של עץ הפלפלון ששתל בעצמו. בנוסף, ברחבי הצריף יהיו פזורים כני ציור ופינות יצירה בהם כל אחד יוכל לצייר את החזון האישי שלו לצמחים והעצים שמסביב.

שעת סיפור תתקיים במהלך היום בהשראת הספר "עץ במדבר". הספר שנכתב על ידי הסופרת אבירמה גולן, עוסק בסיפורו של שתיל קטן עם כוחות גדולים שנטע בן-גוריון ונאלץ להתמודד עם התנאים בנגב, בדיוק כמו סיפורו של בן-גוריון עצמו שעלה לנגב והתמודד עם האתגרים שלו.  

בן גוריון נוטע עץ. קרדיט: הוצאת לעמ-לשכת העיתונות הממשלתית, מתוך אתר פיקיויקי

הפעילות תתקיים ביום שישי, 21 בינואר בצריף בן גוריון, קיבוץ שדה בוקר.

שעת סיפור בשעות: 11:00, 12:00, 13:00  
שעות פתיחת האתר: 08:30-14:00. יש להגיע עד שעה לפני הסגירה

הכניסה בימי שישי חינם.

לפרטים נוספים www.ben-gurion.co.il או בטלפון 08-6560469

וגם בעמוד הפייסבוק "צריף בן-גוריון".

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות